677930-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowiącej podstawę opisu oraz wykonania przedmiotu zamówienia publicznego dotyczącego realizacji robót budowlanych, dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Wieniawskiego (w okolicach kościoła Św. Anny) w Wałbrzychu”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowiącej podstawę opisu oraz wykonania przedmiotu zamówienia publicznego dotyczącego realizacji robót budowlanych, dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Wieniawskiego (w okolicach kościoła Św. Anny) w Wałbrzychu”
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowiącej podstawę opisu oraz wykonania przedmiotu zamówienia publicznego dotyczącego realizacji robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Wieniawskiego (w okolicach kościoła Św. Anny) w Wałbrzychu”. 1) W zakres zadania wchodzi: a) uzyskanie mapy ewidencji gruntów oraz wykazu podmiotów i działek, b) na podstawie danych uzyskanych z ośrodka geodezyjnego, popartych przeprowadzeniem pełnej inwentaryzacji stanu istniejącego oraz weryfikacją posadowienia infrastruktury drogowej wraz z urządzeniami nie związanymi z potrzebami ruchu drogowego, sporządzenie mapy do celów projektowych (w razie potrzeby). Mapa do celów projektowych, wykonana przez Wykonawcę, powinna być uzgodniona i bezwzględnie potwierdzona przez wszystkich gestorów sieci uzbrojenia podziemnego w zakresie przebiegu i posadowienia ich sieci, c) uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji dotyczących realizowanego projektu, w szczególności: - decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych, - decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, - uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji dotyczących realizowanego projektu (ZUD, inwentaryzacje zieleni, pozwolenia Konserwatora zabytków, decyzje środowiskowe, o warunkach zabudowy, wodno-prawna, itp.). 2) Zakres opracowania: a) dokumentacja geologiczna, przeprowadzenie analizy geotechnicznej podłoża. Wykonanie rozpoznania warunków gruntowo-wodnych dla posadowienia warstw konstrukcyjnych, b) dokumentacja do zgłoszenia robot budowlanych (z podziałem na poszczególne branże) lub projekt budowlany wielobranżowy (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekt techniczny) – w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, c) wykonanie projektów wykonawczych, oddzielnie dla każdej z branż, d) wykonanie STWiORB, e) projekt stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem, f) wykonanie przedmiaru, formularza do wyceny i kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż w układzie tabelarycznym ciągłym – jedna tabela, z podziałem na rodzaje robót: (dział ogólny, roboty drogowe, roboty branżowe itd., podsumowanie wartości całego zadania netto/brutto). Formularz przedmiaru do wyceny podlega odrębnemu uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego, g) uzyskanie wszelkich innych koniecznych decyzji, opinii, pozwoleń, warunków do projektowania niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, h) uzyskania od gestorów sieci warunków technicznych i uzgodnień zabezpieczenia sieci lub likwidację kolizji. 3) Wykonawca będzie inicjował oraz weźmie udział w naradach koordynacyjnych (w razie potrzeby) w celu prezentacji wykonania opracowań projektowych. Narady koordynacyjne będą odbywały się (w siedzibie Zamawiającego lub przy pomocy komunikatorów internetowych) w uzgodnionym z nim terminie. Wykonawca sporządzi protokół z ustaleń podjętych w trakcie narad koordynacyjnych. Zamawiający zastrzega sobie prawo inicjowania narad ze swojej strony. Wszelkie istotne informacje, mające bezpośredni wpływ na termin i jakość realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca przekazywać będzie niezwłocznie Zamawiającemu za pomocą ogólnie przyjętych i dostępnych metod (przesyłka listowa, e-mail) zapewniających możliwość potwierdzenia przekazanej informacji. 4) Wykonawca zobowiązany jest do: 1. współpracy z Zamawiającym w zakresie sporządzania opinii, ocen, analiz dotyczących opracowywanego zadania dla potrzeb innych instytucji, 2. udziału w postępowaniu przetargowym na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych w zakresie niezwłocznego przygotowywania odpowiedzi na pytania oferentów dotyczących opracowania projektowego, 3. nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji wg projektu będącego przedmiotem zamówienia, 4. nieużywania w treści projektu nazw własnych, a ponadto w przypadku posłużenia się sformułowaniem „lub równoważnych” Wykonawca poda parametry techniczne rozwiązania równoważnego, 5. wykorzystania w opracowywanej dokumentacji najnowszych dostępnych rozwiązań technologicznych, 6. części opisowe opracowania wykonane będą za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word, przedmiar robót i kosztorys ofertowy dostarczyć także w wersji elektronicznej w formacie danych kompatybilnych z MS Excel, 7. całość dokumentacji ma być sporządzona zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo zamówień publicznych na dzień przekazania opracowania. 8. z uwagi na to, że dokumentacja projektowa będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych Wykonawca wykona dodatkową wersją elektroniczną opracowania z usuniętymi danymi osobowymi. Zakres ilościowy zamówienia: a) Projekty wykonawcze – po 5 egz. dla każdej branży b) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu – 5 egz. c) Przedmiary robót – po 1 egz. d) Zbiorczy formularz do wyceny – 1 egz. e) Specyfikacje techniczne STWiORB (wielobranżowe) – 3 egz. f) Kosztorys inwestorski – 1 egz. Zakres ilościowy opracowań projektowych został ustalony przy założeniu, że Wykonawca przekaże Zamawiającemu 3 kompletne egzemplarze dokumentacji projektowej, w tym jeden komplet zatwierdzony przez organ przyjmujący zgłoszenie wykonania robót budowlanych lub wydający decyzję pozwolenie na budowę. Pozostałe 2 egzemplarze pozostaną dla potrzeb organu wydającego decyzję administracyjną. Wykonawca w swoim zakresie uwzględni wykonanie projektów w ilości egzemplarzy zapewniającej uzyskanie wymaganych opinii i zatwierdzeń. Całość dokumentacji projektowej należy załączyć również na nośniku pamięci przenośnej CD/ DVD w formacie: doc., xls., pdf., dwg.
Wewnętrzny identyfikator: BZP.271.234.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowiącej podstawę opisu oraz wykonania przedmiotu zamówienia publicznego dotyczącego realizacji robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Wieniawskiego (w okolicach kościoła Św. Anny) w Wałbrzychu”. 1) W zakres zadania wchodzi: a) uzyskanie mapy ewidencji gruntów oraz wykazu podmiotów i działek, b) na podstawie danych uzyskanych z ośrodka geodezyjnego, popartych przeprowadzeniem pełnej inwentaryzacji stanu istniejącego oraz weryfikacją posadowienia infrastruktury drogowej wraz z urządzeniami nie związanymi z potrzebami ruchu drogowego, sporządzenie mapy do celów projektowych (w razie potrzeby). Mapa do celów projektowych, wykonana przez Wykonawcę, powinna być uzgodniona i bezwzględnie potwierdzona przez wszystkich gestorów sieci uzbrojenia podziemnego w zakresie przebiegu i posadowienia ich sieci, c) uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji dotyczących realizowanego projektu, w szczególności: - decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych, - decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, - uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji dotyczących realizowanego projektu (ZUD, inwentaryzacje zieleni, pozwolenia Konserwatora zabytków, decyzje środowiskowe, o warunkach zabudowy, wodno-prawna, itp.). 2) Zakres opracowania: a) dokumentacja geologiczna, przeprowadzenie analizy geotechnicznej podłoża. Wykonanie rozpoznania warunków gruntowo-wodnych dla posadowienia warstw konstrukcyjnych, b) dokumentacja do zgłoszenia robot budowlanych (z podziałem na poszczególne branże) lub projekt budowlany wielobranżowy (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekt techniczny) – w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, c) wykonanie projektów wykonawczych, oddzielnie dla każdej z branż, d) wykonanie STWiORB, e) projekt stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem, f) wykonanie przedmiaru, formularza do wyceny i kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż w układzie tabelarycznym ciągłym – jedna tabela, z podziałem na rodzaje robót: (dział ogólny, roboty drogowe, roboty branżowe itd., podsumowanie wartości całego zadania netto/brutto). Formularz przedmiaru do wyceny podlega odrębnemu uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego, g) uzyskanie wszelkich innych koniecznych decyzji, opinii, pozwoleń, warunków do projektowania niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, h) uzyskania od gestorów sieci warunków technicznych i uzgodnień zabezpieczenia sieci lub likwidację kolizji. 3) Wykonawca będzie inicjował oraz weźmie udział w naradach koordynacyjnych (w razie potrzeby) w celu prezentacji wykonania opracowań projektowych. Narady koordynacyjne będą odbywały się (w siedzibie Zamawiającego lub przy pomocy komunikatorów internetowych) w uzgodnionym z nim terminie. Wykonawca sporządzi protokół z ustaleń podjętych w trakcie narad koordynacyjnych. Zamawiający zastrzega sobie prawo inicjowania narad ze swojej strony. Wszelkie istotne informacje, mające bezpośredni wpływ na termin i jakość realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca przekazywać będzie niezwłocznie Zamawiającemu za pomocą ogólnie przyjętych i dostępnych metod (przesyłka listowa, e-mail) zapewniających możliwość potwierdzenia przekazanej informacji. 4) Wykonawca zobowiązany jest do: 1. współpracy z Zamawiającym w zakresie sporządzania opinii, ocen, analiz dotyczących opracowywanego zadania dla potrzeb innych instytucji, 2. udziału w postępowaniu przetargowym na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych w zakresie niezwłocznego przygotowywania odpowiedzi na pytania oferentów dotyczących opracowania projektowego, 3. nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji wg projektu będącego przedmiotem zamówienia, 4. nieużywania w treści projektu nazw własnych, a ponadto w przypadku posłużenia się sformułowaniem „lub równoważnych” Wykonawca poda parametry techniczne rozwiązania równoważnego, 5. wykorzystania w opracowywanej dokumentacji najnowszych dostępnych rozwiązań technologicznych, 6. części opisowe opracowania wykonane będą za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word, przedmiar robót i kosztorys ofertowy dostarczyć także w wersji elektronicznej w formacie danych kompatybilnych z MS Excel, 7. całość dokumentacji ma być sporządzona zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo zamówień publicznych na dzień przekazania opracowania. 8. z uwagi na to, że dokumentacja projektowa będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych Wykonawca wykona dodatkową wersją elektroniczną opracowania z usuniętymi danymi osobowymi. Zakres ilościowy zamówienia: a) Projekty wykonawcze – po 5 egz. dla każdej branży b) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu – 5 egz. c) Przedmiary robót – po 1 egz. d) Zbiorczy formularz do wyceny – 1 egz. e) Specyfikacje techniczne STWiORB (wielobranżowe) – 3 egz. f) Kosztorys inwestorski – 1 egz. Zakres ilościowy opracowań projektowych został ustalony przy założeniu, że Wykonawca przekaże Zamawiającemu 3 kompletne egzemplarze dokumentacji projektowej, w tym jeden komplet zatwierdzony przez organ przyjmujący zgłoszenie wykonania robót budowlanych lub wydający decyzję pozwolenie na budowę. Pozostałe 2 egzemplarze pozostaną dla potrzeb organu wydającego decyzję administracyjną. Wykonawca w swoim zakresie uwzględni wykonanie projektów w ilości egzemplarzy zapewniającej uzyskanie wymaganych opinii i zatwierdzeń. Całość dokumentacji projektowej należy załączyć również na nośniku pamięci przenośnej CD/ DVD.