678097-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Usługa polegająca na codziennym przygotowywaniu, dostarczeniu i przekazaniu około 455 posiłków całodziennych (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek nocny) zwane posiłkami oraz odbiór i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych w 3 lokalizacjach DCOPiH: 1) pl. Hirszfelda 12 Wrocław -lokalizacja dotychczasowa 2) ul. Grabiszyńska Wrocław - lokalizacja dotychczasowa 3) ul. Hipokratesa 2 Wrocław
Opis: Usługa polegająca na codziennym przygotowywaniu, dostarczeniu i przekazaniu około 455 posiłków całodziennych (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek nocny) zwane posiłkami oraz odbiór i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych w 3 lokalizacjach DCOPiH: 1) pl. Hirszfelda 12 Wrocław -lokalizacja dotychczasowa 2) ul. Grabiszyńska Wrocław - lokalizacja dotychczasowa 3) ul. Hipokratesa 2 Wrocław -lokalizacja przyszła po relokacji lokalizacji dotychczasowych. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych oso-bowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”), przyjmuję do wiadomości, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, pl. Hirszfelda 12, zwany dalej Administratorem/ ADO. 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez e-mail iod@dcopih.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. 3. Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w celu realizacji przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 6 ust. 1 lit c RODO (realizacja obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych). 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp; 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat dla dokumentów wytworzonych w ramach zamówień publicznych krajowych, dla zamówień publicznych unijnych przez 10 lat. Natomiast umowy cywilno-prawne wraz z dokumentacją dotyczącą ich realizacji, niezależnie od trybu w jakim zostały zawarte, przechowywane będą przez okres 10 lat. 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp. 7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. 8. Posiada Pani/Pan: • na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; • na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników; • na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia; • prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; nie przysługuje Pani/Panu: • w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; • prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. 6.3. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991r. Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. Dla pełnomocnictwa tego, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. 2015 poz. 783 ze zm.), nie jest wymagane uiszczenie opłaty (jeśli dotyczy). 6.4. Przedmiotowe środki dowodowe – Zamawiający nie wymaga. 2.10 Zamawiający przewiduje zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres powyższych zamówień będzie obejmował usługę żywienia zbiorowego lub dystrybucję posiłków, a wartość zamówienia dodatkowego nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.
Wewnętrzny identyfikator: ZP/PN/79/26/ LSŻK /ML/TP
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 5.4. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507; dalej: „ustawa sankcyjna”) tj. wykluczeniu podlega: 1) wykonawca wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie 765/2006”) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie nr 269/2014”) albo wpisany na listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki określone w art. 1 ustawy sankcyjnej na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej (dalej „lista”); 2) wykonawca, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2024 r. poz. 850.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; 3)wykonawca, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2024 r. poz. 619.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1pkt 3. 6.1. W celu wstępnego potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 ustawy pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznych, następujące dokumenty: 1) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument), sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym – załącznik nr 4 do SWZ. 2) Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wzór oświadczenia stanowi - załącznik nr 4a do SWZ. 3) Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 4b do SWZ ( jeśli dotyczy). 4) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby , przedstawia oświadczenie udostępniającego zasoby składa oświadczenie , potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wzór zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia - załącznik nr 10 do SWZ oraz Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument) – podmiotu udostępniającego zasoby (załącznik nr 4 do SWZ) + oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 4b do SWZ ) oraz porozumienie o współpracy/umowa ( art. 118 pzp) 6.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ oraz każdy z Wykonawców składa Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument) ( załącznik nr 4 do SWZ) + oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 4a do SWZ )
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 55321000 Usługi przygotowywania posiłków
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Usługa polegająca na codziennym przygotowywaniu, dostarczeniu i przekazaniu około 455 posiłków całodziennych (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek nocny) zwane posiłkami oraz odbiór i utylizacj odpadów pokonsum w 3 lokalizacjach DCOPiH: 1) pl. Hirszfelda 12 Wrocław -lokalizacja dotychczasowa 2) ul. Grabiszyńska Wrocław - lokalizacja dotychczasowa 3) ul. Hipokratesa 2 Wrocław -relokacja
Opis: Usługa polegająca na codziennym przygotowywaniu, dostarczeniu i przekazaniu około 455 posiłków całodziennych (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek nocny) zwane posiłkami oraz odbiór i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych w 3 lokalizacjach DCOPiH: 1) pl. Hirszfelda 12 Wrocław -lokalizacja dotychczasowa 2) ul. Grabiszyńska Wrocław - lokalizacja dotychczasowa 3) ul. Hipokratesa 2 Wrocław -lokalizacja przyszła po relokacji lokalizacji dotychczasowych Opis: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia , o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), w załączniku nr 2 -Formularz oferty , w załączniku nr 3 do SWZ- Formularz cenowy oraz w załączniku nr 8 do SWZ - Projekt umowy. I. Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. II. procedura otwarta. III. Konsultacje rynkowe nie były przeprowadzane. IV. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. V. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. VI. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. VII. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. VIII Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych w tym postępowaniu. Przedmiotem zamówienia są usługi żywienia pacjentów, które obejmują sporządzanie posiłków poza siedzibą Zamawiającego oraz transport tych posiłków wraz z utylizacją odpadów pokonsumpcyjnych. Zakres usług wykonywanych w ramach przedmiotu zamówienia i konieczności osiągnięcia końcowego efektu usług stanowi jedna całość i nie uzasadnionym jest podział zamówienia na części. IX. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. X. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę następujących kluczowych części zamówienia: przygotowywanie i transport posiłków do wskazanych lokalizacji Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza częściowy udział Podwykonawców w realizacji przedmiotowego zamówienia. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm Podwykonawców - zgodnie z art. 462, ust. 2 ustawy, (jeżeli są już znani) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy stosuje się odpowiednio. UWAGA: zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.) - zakazuje się powierzania części zamówienia podwykonawcom (w tym podwykonawcom usług i dostaw), w stosunku do których zachodzą podstawy o których mowa w art. art. 5k ust. 1 lit. a)-c), w przypadku gdy przypada im ponad 10% wartości zamówienia. XII. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. 2018 r. poz. 917 ze zm.), tj. czynności pracowników związanych z wykonywaniem przedmiotowej usługi. Zamawiający wymaga, aby ww. czynności o ile nie są (lub będą) wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej, były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy – Kodeks pracy. XIII. Informacje dotyczące wizji lokalnej Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej, zamówienie nie wymaga odbycia wizji lokalnej. XIV Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.- Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. XV. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych XVI. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. XVII. Zamawiający nie przewiduje możliwość skorzystania z opcji zgodnie z art. 441 ustawy. XVIII. Wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa: 1. Wykonawca jest zobowiązany świadczyć przedmiot zamówienia przy użyciu rozwiązań ICT (produktów, usług procesów) zgodnych z ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.).Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy Pzp, jeżeli zaoferowane rozwiązania: a) są objęte negatywną rekomendacją Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa (art. 33 ust. 4 ustawy o KSC); b) pochodzą od dostawcy uznanego za dostawcę wysokiego ryzyka (art. 67b ust. 1 ustawy o KSC). 2. W ofercie Wykonawca składa informację o kluczowych produktach, usługach i procesach ICT, które będą wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia. Informacja ta powinna umożliwiać jednoznaczną identyfikację nazwy rozwiązania oraz jego producenta w celu weryfikacji zgodności z ustawą o KSC.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 55321000 Usługi przygotowywania posiłków, 55520000 Usługi dostarczania posiłków
Ilość: 1