See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wybór Wykonawców do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w poszczególnych województwach szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ; postęp.: ZZP.ZP.412.36.2026 Części 1-16
Opis: Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawców, którzy przygotują kursy/programy 4 (czterech) szkoleń z ultrasonografii (USG) wraz z materiałami szkoleniowymi, wypełniających minimalne standardy dla danej umiejętności zawodowej opublikowane na stronie internetowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego a następnie na podstawie opracowanych kursów/programów poprowadzą w poszczególnych województwach szkolenia dla lekarzy i lekarek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i zapewnią wsparcie poszkoleniowe, co umożliwi podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ, a w konsekwencji pozwoli na pełne urzeczywistnienie uprawnień lekarzy i lekarek do wykonywania badań USG, co bezpośrednio przełoży się na poprawę dostępności diagnostyki USG w POZ, skrócenie ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej oraz ograniczenie liczby wystawianych skierowań do opieki specjalistycznej. Wykonawca, będzie zobowiązany do wykonania następujących usług: I zadanie: Przygotowanie 4 (czterech) kursów/programów szkoleń z USG (w formie stacjonarnej). II zadanie: Zorganizowanie w latach 2026-2028 szkoleń stacjonarnych w poszczególnych województwach, w tym przeszkolenie lekarzy i lekarek posiadających specjalizację z medycyny rodzinnej, medycyny ogólnej, chorób wewnętrznych lub pediatrii, pracujących (niezależnie od formy zatrudnienia) w POZ realizującej świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) z wykonywania USG. III zadanie: Prowadzenie doradztwa eksperckiego w zakresie tematyki szkolenia w zakresie USG na potrzeby realizowanego cyklu szkoleń polegające na świadczeniu usług konsultacyjno-szkoleniowych dotyczących wątpliwości, problemów powstałych w trakcie wykonywania badań USG dla lekarzy i lekarek POZ. Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu nr FERS.01.12-IP.07-0001/26 pn. Szkolenia praktyczne z ultrasonografii (USG) dla lekarzy i lekarek POZ w ramach Działania FERS.01.12 Kształcenie podyplomowe lekarzy, pielęgniarek i położnych programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, zwanego dalej ,,Projektem’’. Każdy Wykonawca może złożyć tylko 1 (jedną) ofertę w ramach danej części zamówienia, a Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszych ofert na podstawie zastosowania kryteriów i sposobu ich oceny opisanych w niniejszej SWZ. Złożenie więcej niż jednej oferty w ramach danej części zamówienia będzie skutkowało ich odrzuceniem.
Wewnętrzny identyfikator: ZZP.ZP.412.36.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80510000 Usługi szkolenia specjalistycznego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część 1: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Opis: Planowana liczba lekarzy i lekarek specjalistów POZ do przeszkolenia w formie szkoleń stacjonarnych w danym województwie, w tym w ramach opcji, dla grup liczących do 12 ale nie mniej niż 10 uczestników każda, zgodnie z cz. II pkt 2 OPZ została określona w rozdziale VIII ust. 2 pkt 2.7. SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załącznik do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: 1
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający zastrzega sobie w ramach części zamówienia możliwość zastosowania w trakcie trwania umowy opcji o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp., tj. zwiększania przedmiotu zamówienia podstawowego w ramach zorganizowania i obsługi w każdym z 16 województw szkoleń stacjonarnych dla maksymalnej liczby uczestników (lekarzy i lekarek) dla grup liczących do 12 ale nie mniej niż 10 uczestników każda, zgodnie z cz. II pkt 2 OPZ. Zamawiający może skorzystać z opcji po zawarciu umowy w terminie ustalonym z Wykonawcą. Oznacza to, że Zamawiający poza zamówieniem podstawowym ma możliwość w zależności od potrzeb realizacji dodatkowego zamówienia na świadczenie usług szkoleń stacjonarnych do końca okresu trwania umowy zamówienia podstawowego. Opcja dotyczy każdej części zamówienia. Zamawiający jest upoważniony do złożenia zamówienia opcjonalnego a Wykonawca jest wówczas zobowiązany do jego wykonania. Realizacja zamówienia opcjonalnego odbędzie się na podstawie informacji zlecenia opcji, którą Zamawiający przekaże Wykonawcy w formie pisemnej lub elektronicznej pod rygorem nieważności. Wzór zlecenia opcji zawiera załącznik nr 9 do umowy. Składając zamówienie opcjonalne Zamawiający wskaże, którego rodzaju dotyczy oraz w jakim zakresie, przy czym może ono mieć mniejszy zakres niż maksymalna wartość opcji.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część 2: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO - POMORSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Część 3: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Część 4: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Część 5: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Część 6: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Część 7: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Część 8: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Część 9: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 9
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: Część 10: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 10
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Część 11: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 11
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Część 12: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 12
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Część 13: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 13
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Część 14: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 14
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: Część 15: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 15
Część zamówienia: LOT-0016
Tytuł: Część 16: Wybór Wykonawcy do realizacji zadania polegającego na przygotowaniu 4 programów szkoleń z USG wraz z materiałami szkoleniowymi, a następnie na podstawie opracowanych programów poprowadzenie w WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM szkolenia dla lekarzy i lekarek POZ i zapewnienie wsparcie poszkoleniowego umożliwiającego podniesienie kompetencji lekarzy i lekarek POZ
Wewnętrzny identyfikator: 16