678391-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego – Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie i wyposażenie inwestycji realizowanej pod nazwą: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej” na działce o nr ewid. 51/2, która w szczególności obejmuje wykonanie pełno branżowych robót budowlanych objętych dokumentacją projektową budowlaną i wykonawczą oraz rysunków szczegółów i detali dla Inwestycji, dla których Zamawiający uzyskał ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, na które składają się w szczególności następujące roboty i prace: 1) budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, drogami wewnętrznymi, parkingami, dojściami i zjazdem z drogi publicznej, instalacjami i sieciami, 2) zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem nasadzeń oraz utrzymaniem ich w okresie gwarancji, 3) budowa i ewentualna przebudowa sieci i przyłączy na terenie Pola Inwestycyjnego, oraz w niezbędnym zakresie wykraczającym poza Pole Inwestycyjne zgodnie z Dokumentacją Projektową, 4) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla budynku i pola inwestycyjnego objętego zamówieniem. Warunkiem rozpoczęcia prac budowlanych, jest wykonanie badań gruntowych uszczegóławiające wyniki badań zamieszczone w dokumentacji technicznej. W przypadku braku zgodności wyników, Wykonawca we współpracy z Zamawiającym oraz Projektantem zaproponuje rozwiązanie zgodne z wymaganiami warunków technicznych oraz wiedzy budowlanej. W przypadku zmiany warunków gruntowych w trakcie realizacji prac budowlanych wynikających z winy Wykonawcy (np. niezabezpieczenie wykopu, wybranie ziemi poniżej rzędnych projektowych etc. koszty dodatkowych prac pokrywać będzie Wykonawca. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia określają: a) pozwolenie na budowę wraz z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4 do SWZ b) projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 5 do SWZ c) standard wykończenia wyznaczony przez Zamawiającego stanowiący załącznik do Umowy (załącznika nr 5 – Projektowane postanowienia umowy) 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje zamawiane roboty budowlane, opracuje dokumentację powykonawczą oraz instrukcję eksploatacji obiektu, w tym instrukcje użytkowania mieszkań oraz instrukcje eksploatacji urządzeń i instalacji, a także przeprowadzi rozruch urządzeń i instalacji oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie niezbędnym do ich obsługi.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane, 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków, 45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 45211341 Roboty budowlane w zakresie mieszkań, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45223000 Roboty budowlane w zakresie konstrukcji, 45223500 Konstrukcje z betonu zbrojonego, 45262310 Zbrojenie, 45223800 Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji, 45223821 Elementy gotowe, 45432210 Wykładanie ścian, 45331000 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, 45421100 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów, 45442100 Roboty malarskie, 45430000 Pokrywanie podłóg i ścian, 45432000 Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian, 45431000 Kładzenie płytek, 45410000 Tynkowanie, 45233253 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych, 45233120 Roboty w zakresie budowy dróg, 45255500 Roboty wiertnicze i górnicze, 45262522 Roboty murarskie, 45262520 Roboty murowe, 45260000 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze, 45261210 Wykonywanie pokryć dachowych, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne, 45313100 Instalowanie wind, 45320000 Roboty izolacyjne, 45321000 Izolacja cieplna, 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, 45420000 Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie, 45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 45111291 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu, 45233200 Roboty w zakresie różnych nawierzchni
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie i wyposażenie inwestycji realizowanej pod nazwą: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej” na działce o nr ewid. 51/2, która w szczególności obejmuje wykonanie pełno branżowych robót budowlanych objętych dokumentacją projektową budowlaną i wykonawczą oraz rysunków szczegółów i detali dla Inwestycji, dla których Zamawiający uzyskał ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, na które składają się w szczególności następujące roboty i prace: 1) budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, drogami wewnętrznymi, parkingami, dojściami i zjazdem z drogi publicznej, instalacjami i sieciami, 2) zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem nasadzeń oraz utrzymaniem ich w okresie gwarancji, 3) budowa i ewentualna przebudowa sieci i przyłączy na terenie Pola Inwestycyjnego, oraz w niezbędnym zakresie wykraczającym poza Pole Inwestycyjne zgodnie z Dokumentacją Projektową, 4) uzyskanie ostatecznej decyzji pozwoleniu na użytkowanie dla budynku i pola inwestycyjnego objętego zamówieniem. DODATKOWE INFORMACJE: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP. 3. Zamawiający zaleca wykonawcom dokonanie wizji lokalnej nieruchomości. Zamawiający wyznaczy termin wizji lokalnej na wniosek wykonawcy. 4. Zamawiający nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 lub 8 PZP. 6. Zamawiający, zgodnie z art. 95 PZP, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, tj. osób, które wykonują roboty: ziemne, fundamentowe, zbrojarskie, betoniarskie, murarskie, tynkarskie, dekarskie, elewacyjne, stolarskie, ślusarskie, elektryczne, sanitarne (instalacje wewnętrzne i zewnętrzne), wykończeniowe oraz drogowe, stanowiące przedmiot Umowy. Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy roboty te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia (jako podwykonawcy). Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 PZP oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał. nr 5 do SWZ. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 2. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa wraz z ofertą oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. (wzór stanowi zał. nr 2 do SWZ). OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERTY. SPOSÓB SKŁADANIA OFERT 1. Kompletna oferta musi zawierać: a) Formularz Oferty (wzór stanowi zał. nr 1 do SWZ), b) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (wzór stanowi zał. nr 2 do SWZ); c) oryginał dowodu wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); d) zobowiązanie podmiotu trzeciego (zał. nr 6 do SWZ) oraz oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o których mowa w rozdziale X ust. 4 pkt 2 SWZ (zał. nr 3 do SWZ) (jeżeli wykonawca składa jeśli polega na zasobach podmiotu trzeciego); e) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty lub odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); f) dokument stwierdzający ustanowienie przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy); g) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy - zał. nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy). 2. Ofertę, JEDZ oraz pozostałe oświadczenia o których mowa w ust. 1, sporządza się w języku polskim, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 4. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, w stosunku do wymagań zawartych w niniejszej SWZ. 6. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi wykonawca. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 7. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 8. RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z ROZDZIAŁEM XXIV SWZ
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane, 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków, 45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 45211341 Roboty budowlane w zakresie mieszkań, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45223000 Roboty budowlane w zakresie konstrukcji, 45223500 Konstrukcje z betonu zbrojonego, 45262310 Zbrojenie, 45223800 Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji, 45223821 Elementy gotowe, 45262522 Roboty murarskie, 45262520 Roboty murowe, 45432210 Wykładanie ścian, 45260000 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze, 45261210 Wykonywanie pokryć dachowych, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne, 45313100 Instalowanie wind, 45320000 Roboty izolacyjne, 45321000 Izolacja cieplna, 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, 45331000 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, 45420000 Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie, 45421100 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów, 45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 45442100 Roboty malarskie, 45430000 Pokrywanie podłóg i ścian, 45432000 Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian, 45431000 Kładzenie płytek, 45410000 Tynkowanie, 45111291 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu, 45233200 Roboty w zakresie różnych nawierzchni, 45233253 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych, 45233120 Roboty w zakresie budowy dróg, 45255500 Roboty wiertnicze i górnicze
Opcje:
Opis opcji: nie