678565-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne – Zakup subskrypcji na oprogramowanie backup
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy - Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup subskrypcji na oprogramowanie backup
Opis: 1. Przedmiotem Zamówienia jest: 1) Zakup 20-miesięcznej Subskrypcji na oprogramowanie backupowego wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę Urządzeń niezbędnych do prawidłowego działania rozwiązania, a także wykonaniem instalacji, konfiguracji, integracji, uruchomienia, testów, szkolenia, przekazaniem dokumentacji oraz zapewnieniem Wsparcia Producenta. Rozwiązanie obejmuje co najmniej dwa urządzenia przeznaczone do realizacji kopii zapasowych, w tym urządzenie zapewniające funkcję AIR-GAP; 2) Po zakończeniu 20-miesięcznego okresu Subskrypcji Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, polegającego na nabyciu na własność jednego albo obu Urządzeń udostępnionych przez Wykonawcę w ramach Subskrypcji, na zasadach określonych w Umowie. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje nabycie dwóch Urządzeń. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej SOPZ, stanowi Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Wewnętrzny identyfikator: BDG-ZP.2610.38.2026.DI
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względu na ścisłe powiązanie funkcjonalne i techniczne oprogramowania, urządzeń, wdrożenia oraz wsparcia technicznego. Podział zamówienia mógłby powodować problemy z kompatybilnością oraz utrudniać jednoznaczne określenie odpowiedzialności za prawidłowe działanie całego rozwiązania. Realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę zapewni spójność rozwiązania oraz jednoznaczną odpowiedzialność za jego wdrożenie, utrzymanie i realizację wymaganych parametrów SLA; 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 17) środki na realizację zamówienia na lata 2026-2028 wynikają z porozumienia o dofinansowanie projektu Projektu Smart Geoportal o nr FERC.02.01-IP.01-0006/25 z dnia 02.09.2025 r.; 18) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem Zamówienia jest: 1) Zakup 20-miesięcznej Subskrypcji na oprogramowanie backupowego wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę Urządzeń niezbędnych do prawidłowego działania rozwiązania, a także wykonaniem instalacji, konfiguracji, integracji, uruchomienia, testów, szkolenia, przekazaniem dokumentacji oraz zapewnieniem Wsparcia Producenta. Rozwiązanie obejmuje co najmniej dwa urządzenia przeznaczone do realizacji kopii zapasowych, w tym urządzenie zapewniające funkcję AIR-GAP; 2) Po zakończeniu 20-miesięcznego okresu Subskrypcji Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, polegającego na nabyciu na własność jednego albo obu Urządzeń udostępnionych przez Wykonawcę w ramach Subskrypcji, na zasadach określonych w Umowie. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje nabycie dwóch Urządzeń; 3) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na zasadach opisanych w § 19 Wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej SOPZ, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Opcje:
Opis opcji: Po zakończeniu 20-miesięcznego okresu Subskrypcji Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, polegającego na nabyciu na własność jednego albo obu Urządzeń udostępnionych przez Wykonawcę w ramach Subskrypcji, na zasadach określonych w Umowie. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje nabycie dwóch Urządzeń. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na zasadach opisanych w § 19 Wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.