678628-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi sporządzania map – Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych Ewidencji Gruntów i Budynków [zwanej dalej także „EGiB”] wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej dla następujących obrębów Powiatu Tatrzańskiego: 1) 121705_2.0505 Poronin w jednostce ewidencyjnej Poronin, 2) 121703_2.0304 Czarna Góra w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska, 3) 121703_2.0306 Jurgów w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska, 4) 121703_2.0308 Rzepiska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 2. Zamówienie udzielane jest w czterech Pakietach [zwanych również „Zadaniami”]: 1) Pakiet – nr 1: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Poronin w jednostce ewidencyjnej Poronin z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ; 2) Pakiet – nr 2: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Czarna Góra w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ; 3) Pakiet – nr 3: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Jurgów w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ; 4) Pakiet – nr 4: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Rzepiska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 12 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że dla wyżej wymienionych Pakietów, prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 4) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 5) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 6) Kontrola i odbiór Etapu II. 4. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %. 5. Zamawiający informuje, że niniejsze zamówienie współfinansowane jest ze środków Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. 6. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: ZP.272.26.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71354000 Usługi sporządzania map
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71354100 Usługi odwzorowania cyfrowego, 71354300 Usługi badań katastralnych, 71355000 Usługi pomiarowe, 48610000 Systemy baz danych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Pakiet nr 1: Aktualizacja EGiB - Poronin
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 121705_2.0505 Poronin w jednostce ewidencyjnej Poronin z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietu – nr 1 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 4) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 5) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 6) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %. 6. Obowiązujące przepisy prawa, których stosowanie przez Wykonawców jest obowiązkowe w trakcie realizacji umowy o niniejsze zamówienie publiczne: 1) Ustawa z dnia 17 maja 1989 roku – Prawo geodezyjne i kartograficzne (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 1151 ze zm.); 2) Ustawa z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. z 2019 roku, poz. 1781); 3) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 02 kwietnia 2021 roku w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2021 roku, poz. 820); 4) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 października 2012 roku w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 342); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 219) zwane dalej rozporządzeniem EGiB; 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 roku w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2022 roku, poz. 1670) zwane dalej rozporządzeniem w sprawie standardów; 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz.U. z 2021 roku, poz. 1368); Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie zmiany przepisów prawa dotyczące przedmiotu zamówienia, które wejdą w życie w trakcie realizacji zamówienia, jednak nie później niż 60 dni przed zakończeniem wykonywania umowy. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 1: Aktualizacja EGiB - Poronin
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Pakiet nr 2: Aktualizacja EGiB - Czarna Góra
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 121703_2.0304 Czarna Góra w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietu – nr 2 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 4) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 5) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 6) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %. 6. Obowiązujące przepisy prawa, których stosowanie przez Wykonawców jest obowiązkowe w trakcie realizacji umowy o niniejsze zamówienie publiczne: 1) Ustawa z dnia 17 maja 1989 roku – Prawo geodezyjne i kartograficzne (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 1151 ze zm.); 2) Ustawa z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. z 2019 roku, poz. 1781); 3) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 02 kwietnia 2021 roku w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2021 roku, poz. 820); 4) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 października 2012 roku w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 342); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 219) zwane dalej rozporządzeniem EGiB; 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 roku w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2022 roku, poz. 1670) zwane dalej rozporządzeniem w sprawie standardów; 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz.U. z 2021 roku, poz. 1368); Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie zmiany przepisów prawa dotyczące przedmiotu zamówienia, które wejdą w życie w trakcie realizacji zamówienia, jednak nie później niż 60 dni przed zakończeniem wykonywania umowy. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 2: Aktualizacja EGiB - Czarna Góra
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Pakiet nr 3: Aktualizacja EGiB - Jurgów
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 121703_2.0306 Jurgów w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietu – nr 3 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 4) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 5) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 6) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %. 6. Obowiązujące przepisy prawa, których stosowanie przez Wykonawców jest obowiązkowe w trakcie realizacji umowy o niniejsze zamówienie publiczne: 1) Ustawa z dnia 17 maja 1989 roku – Prawo geodezyjne i kartograficzne (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 1151 ze zm.); 2) Ustawa z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. z 2019 roku, poz. 1781); 3) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 02 kwietnia 2021 roku w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2021 roku, poz. 820); 4) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 października 2012 roku w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 342); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 219) zwane dalej rozporządzeniem EGiB; 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 roku w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2022 roku, poz. 1670) zwane dalej rozporządzeniem w sprawie standardów; 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz.U. z 2021 roku, poz. 1368); Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie zmiany przepisów prawa dotyczące przedmiotu zamówienia, które wejdą w życie w trakcie realizacji zamówienia, jednak nie później niż 60 dni przed zakończeniem wykonywania umowy. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 3: Aktualizacja EGiB - Jurgów
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Pakiet nr 4: Aktualizacja EGiB - Rzepiska
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 121703_2.0308 Rzepiska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 12 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietu – nr 4 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 4) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 5) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 6) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %. 6. Obowiązujące przepisy prawa, których stosowanie przez Wykonawców jest obowiązkowe w trakcie realizacji umowy o niniejsze zamówienie publiczne: 1) Ustawa z dnia 17 maja 1989 roku – Prawo geodezyjne i kartograficzne (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 1151 ze zm.); 2) Ustawa z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. z 2019 roku, poz. 1781); 3) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 02 kwietnia 2021 roku w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2021 roku, poz. 820); 4) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 października 2012 roku w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 342); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (j.t. Dz.U. z 2024 roku, poz. 219) zwane dalej rozporządzeniem EGiB; 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 roku w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2022 roku, poz. 1670) zwane dalej rozporządzeniem w sprawie standardów; 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz.U. z 2021 roku, poz. 1368); Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie zmiany przepisów prawa dotyczące przedmiotu zamówienia, które wejdą w życie w trakcie realizacji zamówienia, jednak nie później niż 60 dni przed zakończeniem wykonywania umowy. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 4: Aktualizacja EGiB - Rzepiska