2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie miasta i gminy Biała Rawska
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest: 1.1. Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Biała Rawska, na których zamieszkują mieszkańcy, znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. 1.2. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w szczególności w art. 17 – 18 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, ograniczenia masy odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.), oraz aktami wykonawczymi do tych ustaw, zgodnie z zapisami właściwego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami a także z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Biała Rawska. 1.3. Wyposażenie w pojemniki i kontenery punktu selektywnej zbiórki odpadów oraz odbiór odpadów z punktu. 1.4. Zaopatrywanie mieszkańców (za wyjątkiem mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej) w worki do selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906) 1.5. Zaopatrywanie mieszkańców (za wyjątkiem mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej) w worki do zbiórki popiołu 1.6. Wykonawca wskaże w ofercie instalacje komunalne do których zostaną przekazane odpady. 2. Powierzchnia gminy: 21 000 ha; 2.1. Liczba sołectw: 58; 2.2. Liczba mieszkańców (zameldowanych): 1) miasto – 2876, 2) tereny wiejskie – 7906; 2.3. Szacunkowa liczba mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej – 1430; 2.4. Szacunkowa ilość zebranych odpadów w ciągu roku – 2198 Mg W tym: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych z posesji a. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – 1 600 Mg b. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne selektywnie zebrane (tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metale) – 100 Mg c. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne selektywnie zebrane (papier i tektura i opakowanie z papieru i tektury) – 15 Mg d. Odebrane i zagospodarowane szkło i opakowania ze szkła – 120 Mg e. Odebrane i zagospodarowane popiołu z palenisk domowych – 100 Mg f. Odpady kuchenne ulegające biodegradacji oraz bioodpady – 25 Mg 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK Odpady wielkogabarytowe (w tym meble), zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, urządzenia zawierające freony, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe (odpady z betonu, gruz betonowy, gruz ceglany, itp.), przeterminowane leki i chemikalia, odpady tekstyliów i odzieży – 78,00 Mg. 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki (w tym meble), zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 160 Mg 4) Zamawiający przewiduje w związku z wejściem w życie systemu kaucyjnego zmniejszenie w okresie 2027 roku następujących frakcji odpadów komunalnych: a) butelki jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na napoje o pojemności do trzech litrów, włącznie z ich zakrętkami i wieczkami z tworzyw sztucznych, z wyłączeniem szklanych lub metalowych butelek na napoje, których zakrętki i wieczka są wykonane z tworzyw sztucznych, b) puszki metalowe o pojemności do jednego litra, c) butelki szklane wielokrotnego użytku o pojemności do półtora litra. 5) Ilości odpadów podane powyżej, są ilościami orientacyjnymi, natomiast Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia obowiązany jest do osiągnięcia poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W trakcie trwania zamówienia, liczba mieszkańców może ulec zmianie +/- 5 %. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 6 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: RG.271.21.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest: 1.1. Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Biała Rawska, na których zamieszkują mieszkańcy, znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. 1.2. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w szczególności w art. 17 – 18 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, ograniczenia masy odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.), oraz aktami wykonawczymi do tych ustaw, zgodnie z zapisami właściwego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami a także z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Biała Rawska. 1.3. Wyposażenie w pojemniki i kontenery punktu selektywnej zbiórki odpadów oraz odbiór odpadów z punktu. 1.4. Zaopatrywanie mieszkańców (za wyjątkiem mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej) w worki do selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906) 1.5. Zaopatrywanie mieszkańców (za wyjątkiem mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej) w worki do zbiórki popiołu 1.6. Wykonawca wskaże w ofercie instalacje komunalne do których zostaną przekazane odpady. 2. Dane charakteryzujące zamówienie: 2.1. Powierzchnia gminy: 21 000 ha; 2.2. Liczba sołectw: 58; 2.3. Liczba mieszkańców (zameldowanych): 1) miasto – 2876, 2) tereny wiejskie – 7906; 2.4. Szacunkowa liczba mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej – 1430; 2.5. Szacunkowa ilość zebranych odpadów w ciągu roku – 2198 Mg W tym: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych z posesji a. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – 1 600 Mg b. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne selektywnie zebrane (tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metale) – 100 Mg c. Odebrane i zagospodarowane odpady komunalne selektywnie zebrane (papier i tektura i opakowanie z papieru i tektury) – 15 Mg d. Odebrane i zagospodarowane szkło i opakowania ze szkła – 120 Mg e. Odebrane i zagospodarowane popiołu z palenisk domowych – 100 Mg f. Odpady kuchenne ulegające biodegradacji oraz bioodpady – 25 Mg 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK Odpady wielkogabarytowe (w tym meble), zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, urządzenia zawierające freony, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe (odpady z betonu, gruz betonowy, gruz ceglany, itp.), przeterminowane leki i chemikalia, odpady tekstyliów i odzieży – 78,00 Mg. 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki (w tym meble), zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 160 Mg 4) Zamawiający przewiduje w związku z wejściem w życie systemu kaucyjnego zmniejszenie w okresie 2027 roku następujących frakcji odpadów komunalnych: a) butelki jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na napoje o pojemności do trzech litrów, włącznie z ich zakrętkami i wieczkami z tworzyw sztucznych, z wyłączeniem szklanych lub metalowych butelek na napoje, których zakrętki i wieczka są wykonane z tworzyw sztucznych, b) puszki metalowe o pojemności do jednego litra, c) butelki szklane wielokrotnego użytku o pojemności do półtora litra. 5) Ilości odpadów podane powyżej, są ilościami orientacyjnymi, natomiast Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia obowiązany jest do osiągnięcia poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W trakcie trwania zamówienia, liczba mieszkańców może ulec zmianie +/- 5 %. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 6 do SWZ.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych