2. Procedura
Procedura
Tytuł: Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, a także opracowaniem Projektu Robót Geologicznych (PRG) na potrzeby wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla zadania „Budowa obwodnicy Strzelec Opolskich w ciągu drogi krajowej nr 94.”
Opis: Przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest opracowanie dokumentacji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, a także opracowaniem Projektu Robót Geologicznych (PRG) na potrzeby wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla zadania „Budowa obwodnicy Strzelec Opolskich w ciągu drogi krajowej nr 94.” Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszar zabudowy miejskiej, poprawa przepustowości układu komunikacyjnego miasta, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawa warunków życia mieszkańców poprzez ograniczenie hałasu, emisji zanieczyszczeń i uciążliwości związanych z ruchem pojazdów ciężkich. Realizacja przedsięwzięcia ma również zapewnić sprawne funkcjonowanie drogi krajowej nr 94 jako alternatywnego ciągu komunikacyjnego dla autostrady A4 Zakres inwestycji obejmuje m.in.: • budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 94 o długości ok. 9 km; • budowę obiektów inżynierskich, w tym wiaduktów i przepustów; • budowę dodatkowych jezdni do obsługi terenu przyległego; • budowę dróg dla pieszych i rowerów; • budowę obwodu utrzymania dróg; • budowę skrzyżowań oraz przebudowę istniejącego układu drogowego w miejscach kolizji z projektowaną obwodnicą; • budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz urządzeń ochrony środowiska; • budowę oświetlenia drogowego i kanału technologicznego; • budowę lub przebudowę infrastruktury technicznej niezwiązanej/związanej z drogą (kanalizacja deszczowa, sanitarna, sieci gazowe, energetyczne), telekomunikacyjne, wodociągowe, stacja pogodowa, sygnalizacja świetlna); • wykonanie wycinki drzew kolidujących z inwestycją oraz nasadzeń zieleni. Opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje swoim zakresem m.in.: 1) Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe 2) Wykonanie pomiarów ruchu wraz z analizą i prognozą ruchu 3) Program badań geotechnicznych, Studium geologiczno-inżynierskie, projekt robót geologicznych, dokumentacja hydrogeologiczna, wiercenia geologiczne i geotechniczne 4) Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej 5) Materiały do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (w tym Karta Informacyjna Przedsięwzięcia) 6) Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko 7) Spotkania informacyjne z mieszkańcami 8) Opracowanie oceny BRD 9) Przeprowadzenie Audytu BRD. Wartość zamówienia mieści się w zakresie pomiędzy: 144 000 a 10 000 000 EUR.
Wewnętrzny identyfikator: OOp.D-3.2411.26.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 71330000 Różne usługi inżynieryjne, 71240000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001