2. Procedura
Procedura
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029
Opis: 1. RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 1 -droga wojewódzka nr 747 na odc. Chodel – Marynin, nr 809a w m. Marynin i nr 848 w m. Zemborzyce Tereszyńskie Zadanie Nr 2 – droga wojewódzka nr 809 Zadanie Nr 3 – droga wojewódzka nr 830 Zadanie Nr 4 – droga wojewódzka nr 833 Zadanie Nr 5 – droga wojewódzka nr 835 Zadanie Nr 6 – droga wojewódzka nr 835a w m. Elizówka Zadanie Nr 7 – droga wojewódzka nr 842 Zadanie Nr 8 – droga wojewódzka nr 848 odc. Obroki – Modliborzyce 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników (dróg dla pieszych), ciągów pieszo – rowerowych, ścieżek rowerowych, dojść do przejść dla pieszych, dojść do przystanków autobusowych, azyli na wyspach oraz peronów przystankowych – na powierzchni podanej w załączniku „Lokalizacja miejsc do odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej na chodnikach w sezonie zimowym: 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029” 3. W przypadku zmiany na niższą kategorię lub przekazania innemu zarządcy drogi któregoś z powyższych odcinków Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia z realizacji poszczególnego Zadania. W takim przypadku, Wykonawca nie ma prawa wnosić roszczeń finansowych w stosunku do tutejszego Rejonu. 4. Okres prowadzenia prac Maksymalna ilość dni prowadzenia akcji zimowego utrzymania chodników, przy odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej (posypywaniu materiałem) w każdym z sezonów wynosi: a) 30 dni – przy zadaniu nr: nr 1, 2, 3, 4, 7 i 8 - najwcześniej od dnia podpisania umowy w 2026r. i od 25 października w latach 2027, 2028. - najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2027/2028/2029 r. b) 20 dni – przy zadaniu nr: 6 - najwcześniej od dnia podpisania umowy w 2026r. i od 25 października w latach 2027, 2028. - najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2027/2028/2029 r. c) 10 dni – przy zadaniu nr: 5 - najwcześniej od dnia podpisania umowy w 2026r. i od 25 października w latach 2027, 2028. - najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2027/2028/2029 r. 5.Sprzątanie pozimowe Po zakończeniu każdego z trzech objętych zadaniem sezonów zimowych Wykonawca dokona – na koszt własny - sprzątnięcia zalegającego materiału (tj. zalegającego piasku) pochodzącego z posypywania na utrzymywanej nawierzchni chodnika (w miejscach wg zakresu robót). Uprzątnięty materiał Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie. 6.Szczegółowy zakres usług, obowiązki Wykonawcy, warunki realizacji oraz wymagania dotyczące sprzętu i materiałów zawarte są w Specyfikacja technicznej na usługi zimowego utrzymania chodników i opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający – w zależności od warunków atmosferycznych – zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu usług poprzez zmniejszenie ilości dni ich realizacji. 8.Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu usług wyniesie nie mniej niż 5 % maksymalnej wartości wynagrodzenia za jeden sezon dla każdego sezonu zimowego. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Ofertę można złożyć na jedno lub kilka zadań. 10. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: -Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin, - Z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: (iod@zdw.lublin.pl). Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w dokumentacji zamówienia. 11. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy określonych szczegółowo w projekcie umowy. 13. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości: - dla Zadania Nr 1 – 5 200,00 zł. (słownie złotych: pięć tysięcy dwieście 00/100) - dla Zadania Nr 2 – 600,00zł (słownie złotych: sześćset 00/100) - dla Zadania Nr 3 – 1 200,00 zł (słownie złotych: tysiąc dwieście 00/100) - dla Zadania Nr 4 – 5 000,00 zł (słownie złotych: pięć tysięcy 00/100) - dla Zadania Nr 5 – 2 500,00zł (słownie złotych: dwa tysiące pięćset 00/100) - dla Zadania Nr 6 – 520,00 zł (słownie złotych: pięćset dwadzieścia 00/100) - dla Zadania Nr 7 – 500,00 zł (słownie złotych: pięćset 00/100) - dla Zadania Nr 8 – 3 000,00 zł (słownie złotych: trzy tysiące 00/100) 14. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 15. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) Zdolności technicznej lub zawodowej; 2. Minimalne warunki dotyczące zadań: 1 - 8 Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym dla każdego z zadań stosownie do oferowanego przedmiotu zamówienia (dla każdego zadania oddzielnie): - Jednostka transportowa (np. ciągnik) z posypywarką piaskowo-solną i pługiem o wymiarach umożliwiających pracę na ciągach chodnikowych – 1 szt. W oświadczeniu JEDZ należy podać jej opis i ilość dla każdego zadania, o które Wykonawca się ubiega. Spełnienie tego warunku Zamawiający oceni na podstawie oświadczenia JEDZ. Z uwagi na brak obowiązujących przepisów wydanych na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy o certyfikacji wykonawców, Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu z zastosowaniem poziomów zdolności.
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: wstępne ogłoszenie informacyjne nr publikacji ogłoszenia: 100226-2026 z dnia Dz.U.S. 29/2026 z 11/02/2026
Główne aspekty procedury: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793)
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90630000 Usługi usuwania oblodzeń
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 1 -droga wojewódzka nr 747 na odc. Chodel – Marynin, nr 809a w m. Marynin i nr 848 w m. Zemborzyce Tereszyńskie
Opis: a) Zadanie Nr 1 – powierzchnia 38 798,00 m2 - droga wojewódzka nr 747 na odc. Chodel – Marynin, nr 809a w m. Marynin i nr 848 w m. Zemborzyce Tereszyńskie
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 2 – droga wojewódzka nr 809
Opis: b) Zadanie Nr 2 – powierzchnia 3 212,00 m2 - droga wojewódzka nr 809
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 3 – droga wojewódzka nr 830
Opis: c) Zadanie Nr 3 – powierzchnia 6 525,00 m2 - droga wojewódzka nr 830
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 4 – droga wojewódzka nr 833
Opis: d) Zadanie Nr 4 – powierzchnia 36 545,00 m2 - droga wojewódzka nr 833
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 5 – droga wojewódzka nr 835
Opis: e) Zadanie Nr 5 – powierzchnia 58 233,00 m2 - droga wojewódzka nr 835
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 6 – droga wojewódzka nr 835a w m. Elizówka
Opis: f) Zadanie Nr 6 – powierzchnia 4 325,00 m2- droga wojewódzka nr 835a w m. Elizówka
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 7 – droga wojewódzka nr 842
Opis: g) Zadanie Nr 7 – powierzchnia 2 760,00 m2 - droga wojewódzka nr 842
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: RDW w Lublinie z/s w Bychawie: Usługi zimowego utrzymania chodników w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Zadanie Nr 8 – droga wojewódzka nr 848 odc. Obroki – Modliborzyce
Opis: h) Zadanie Nr 8 – powierzchnia 22 435 m2 - droga wojewódzka nr 848 odc. Obroki – Modliborzyce
Wewnętrzny identyfikator: R4.ST.372.35.2026.ac-zad.8