679186-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi ubezpieczeniowe – Ubezpieczenie pojazdów jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Lubelskiego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Ubezpieczenie pojazdów jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Lubelskiego
Opis: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii działające jako Zamawiający upoważniony do przeprowadzenia niniejszego postępowania na podstawie Uchwały Nr CCLV/5077/2026 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 16 czerwca 2026 r. w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowania oraz powierzenia Lubelskiemu Centrum Innowacji i Technologii przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługę „Ubezpieczenia majątku i innych interesów w imieniu i na rzecz jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Lubelskiego” oraz zmienionej Uchwałą nr CCLV/5307/2026 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 14 lipca 2026 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowania oraz powierzenia Lubelskiemu Centrum Innowacji i Technologii przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługę „Ubezpieczenia majątku i innych interesów w imieniu i na rzecz jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Lubelskiego” oraz na podstawie zawartych porozumień o wspólnym przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługę „Ubezpieczenia pojazdów jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Lubelskiego”, w imieniu i na rzecz Jednostek Województwa Lubelskiego określonych w pkt 1) - 21) poniżej: 1) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej; 2) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie; 3) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie; 4) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu; 5) Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych; 6) Wojewódzkie Biuro Geodezji i Urządzania Terenów Rolnych w Lublinie; 7) Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie; 8) Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli; 9) Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym; 10) Muzeum Zamek w Janowcu; 11) Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice; 12) Opera Lubelska; 13) Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie; 14) Muzeum Zamoyskich w Kozłówce; 15) Centrum Spotkania Kultur w Lublinie; 16) Muzeum Badań Polarnych w Puławach; 17) Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie; 18) Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie 19) Lubelskie Centrum Konferencyjne; 20) Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie (wraz z Rejonami Dróg Wojewódzkich); 21) Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii. 1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie komunikacyjne dla następujących Jednostek Województwa Lubelskiego (wskazanych powyżej). 2. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone ruchem tych pojazdów (OCppm) oraz Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym Zielona Karta. (ZK), 2) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW), 3) Ubezpieczenie auto-casco (AC) z ryzykiem kradzieży (KR), 4) Ubezpieczenie pomocy assistance (ASS). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy sposób realizacji zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach Prawa opcji zostały określone w następujących załącznikach: 1) Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ), 2) Załącznik nr 1a do SWZ – Zasady zgłaszania i likwidacji szkód, 3) Załącznik nr 1b do SWZ – Wykaz pojazdów, 4) Załącznik nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy (dalej IPU). 4. W sprawach nieuregulowanych w IPU będą miały zastosowanie Ogólne warunki ubezpieczenia (dalej OWU) Wykonawcy, które będą stanowiły załącznik do IPU. 5. W przypadku sprzeczności pomiędzy uregulowaniami zawartymi w IPU oraz SWZ a postanowieniami OWU, stosuje się zapisy IPU oraz SWZ. 6. Zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji na zasadach określonych w treści Załącznika nr 3 do SWZ – Istotne Postanowienia Umowy. 7. Zamawiający w wyniku niniejszego postępowania, przewiduje, możliwość udzielenia zamówień w ramach Prawach opcji przez okres trwania umowy, w wysokości do 10% wartości zamówienia podstawowego. POZOSTAŁE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: OZP.26.1.67.2026.AKR
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1.Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2.Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3.Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: 4.Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/320755/notice/public/details . 5.Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (jeżeli zostały określone). 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. /////////////// SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY: 1.Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2.Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3.Ofertę składa się na Formularzu ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. 4.Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1)Formularz cenowy - zgodnie z Załącznikiem nr 2a do SWZ; 2)Oświadczenie, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), o którym mowa w SWZ, Rozdział VII ust. 1 - zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ; 3)Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ. 4)dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z Rozdziałem VII ust. 10 (jeżeli dotyczy); 5)oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ (jeżeli dotyczy). 5.Formularz ofertowy stanowiący Załączniki nr 2 do SWZ nie podlega uzupełnieniu. Formularz cenowy stanowiący Załącznik nr 2a do SWZ nie podlega uzupełnieniu. 6.Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 7.Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty muszą być podpisane przez wszystkie zobowiązane osoby. 8.W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 9.Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. 10.Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ/ESPD), składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 11.Ofertę wraz z kompletem dokumentów w języku polskim należy złożyć w postaci elektronicznej poprzez Platformę, na której jest prowadzone postępowanie. 12.Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66510000 Usługi ubezpieczeniowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 66516100 Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej, 66514110 Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych, 66512100 Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie komunikacyjne dla następujących Jednostek Województwa Lubelskiego: 1) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej; 2) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie; 3) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie; 4) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu; 5) Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych; 6) Wojewódzkie Biuro Geodezji i Urządzania Terenów Rolnych w Lublinie; 7) Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie; 8) Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli; 9) Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym; 10) Muzeum Zamek w Janowcu; 11) Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice; 12) Opera Lubelska; 13) Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie; 14) Muzeum Zamoyskich w Kozłówce; 15) Centrum Spotkania Kultur w Lublinie; 16) Muzeum Badań Polarnych w Puławach; 17) Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie; 18) Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie 19) Lubelskie Centrum Konferencyjne; 20) Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie (wraz z Rejonami Dróg Wojewódzkich); 21) Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii. 2. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone ruchem tych pojazdów (OCppm) oraz Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym Zielona Karta. (ZK), 2) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW), 3) Ubezpieczenie auto-casco (AC) z ryzykiem kradzieży (KR), 4) Ubezpieczenie pomocy assistance (ASS). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy sposób realizacji zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach Prawa opcji zostały określone w następujących załącznikach: 1) Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ), 2) Załącznik nr 1a do SWZ – Zasady zgłaszania i likwidacji szkód, 3) Załącznik nr 1b do SWZ – Wykaz pojazdów, 4) Załącznik nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy (dalej IPU). 4. W sprawach nieuregulowanych w IPU będą miały zastosowanie Ogólne warunki ubezpieczenia (dalej OWU) Wykonawcy, które będą stanowiły załącznik do IPU. 5. W przypadku sprzeczności pomiędzy uregulowaniami zawartymi w IPU oraz SWZ a postanowieniami OWU, stosuje się zapisy IPU oraz SWZ. 6. Zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji na zasadach określonych w treści Załącznika nr 3 do SWZ – Istotne Postanowienia Umowy. 7. Zamawiający w wyniku niniejszego postępowania, przewiduje, możliwość udzielenia zamówień w ramach Prawach opcji przez okres trwania umowy, w wysokości do 10% wartości zamówienia podstawowego. POZOSTAŁE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W SWZ.
Opcje:
Opis opcji: 1.Zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji na zasadach określonych w treści Załącznika nr 3 do SWZ – Istotne Postanowienia Umowy. 2.Zamawiający w wyniku niniejszego postępowania, przewiduje, możliwość udzielenia zamówień w ramach Prawach opcji przez okres trwania umowy, w wysokości do 10% wartości zamówienia podstawowego.