679728-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Serwery komputerowe – Dostawa serwerów komputerowych dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa serwerów komputerowych dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów komputerowych, zwanych dalej „sprzętem”, dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji. 2. Zamówienie obejmuje dostawę serwerów obliczeniowych w ilościach: 1) dla zamówienia podstawowego: 3 sztuki, 2) dla zamówienia objętego prawem opcji: maksymalnie 3 sztuki. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 48822000-6 (serwery komputerowe). 4. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2, w sposób określony w § 6 ust. 4 projektu umowy – załącznika nr 4 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji: do 30 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego w tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia projektu umowy – załącznika nr 4 do SWZ dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 5 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 6. Miejsce dostawy sprzętu: Centrum Informatyczne Uniwersytetu Gdańskiego, ul. prof. Marii Janion 7, 80-309 Gdańsk. 7. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt przez okres 36 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 4 do SWZ. 8. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 9. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 6 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowany sprzęt nie pochodzi z produkcji objętej systemami zarządzania zgodnymi z normami wskazanymi w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w pozycji nr 14 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). 10. Zamawiający, po podpisaniu umowy, przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.).
Wewnętrzny identyfikator: 5B10.291.1.110.2026.RS
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48822000 Serwery komputerowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2, w sposób określony w § 6 ust. 4 projektu umowy – załącznika nr 4 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji: do 30 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego w tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia projektu umowy – załącznika nr 4 do SWZ dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej.