679764-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia medyczne – Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku
Opis: Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku
Wewnętrzny identyfikator: DZPZ.26.11.1.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Tępa igła do nabierania leków - cz. 1
Opis: Tępa igła do nabierania leków - cz. 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Igły do biopsji półautomatycznej - cz.2
Opis: Igły do biopsji półautomatycznej - cz.2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Igły do biopsji – Zadanie nr 3
Opis: Igły do biopsji – Zadanie nr 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Igły do pobierania leku cytostatycznego z ampułki z filtrem wewnętrznym – Zadanie nr 4
Opis: Igły do pobierania leku cytostatycznego z ampułki z filtrem wewnętrznym – Zadanie nr 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Igła iniekcyjna Zadanie nr 5
Opis: Igła iniekcyjna Zadanie nr 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Dzierżawa urządzenia do biopsji mammotomicznej piersi pod kontrola USG – Zadanie nr 6
Opis: Dzierżawa urządzenia do biopsji mammotomicznej piersi pod kontrola USG – Zadanie nr 6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Igła do lokalizacji, oznakowania miejsca guza – Zadanie nr 7
Opis: Igła do lokalizacji, oznakowania miejsca guza – Zadanie nr 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Rękawice foliowe – Zadanie 8
Opis: Rękawice foliowe – Zadanie 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Rękawice chirurgiczne do chirurgii inwazyjnej – Zadanie 9
Opis: Rękawice chirurgiczne do chirurgii inwazyjnej – Zadanie 9
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: Rękawice do rozpuszczania leków cytostatycznych – Zadanie 10
Opis: Rękawice do rozpuszczania leków cytostatycznych – Zadanie 10
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Rękawice nitrylowe – Zadanie 11
Opis: Rękawice nitrylowe – Zadanie 11
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Rękawice nitrylowe – Zadanie 12
Opis: Rękawice nitrylowe – Zadanie 12
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Rękawice nitrylowe –– Zadanie nr 13
Opis: Rękawice nitrylowe –– Zadanie nr 13
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Rękawice diagnostyczne, wzmacniane – Zadanie 14
Opis: Rękawice diagnostyczne, wzmacniane – Zadanie 14
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: Testy do wykrywania odpływu wód płodowych – Zadanie 15
Opis: Testy do wykrywania odpływu wód płodowych – Zadanie 15
Część zamówienia: LOT-0016
Tytuł: Test ciążowy –– Zadanie nr 16
Opis: Test ciążowy –– Zadanie nr 16
Część zamówienia: LOT-0017
Tytuł: rurki intubacyjne – Zadanie nr 17
Opis: rurki intubacyjne – Zadanie nr 17
Część zamówienia: LOT-0018
Tytuł: Rurki intubacyjne zbrojone – Zadanie nr 18
Opis: Rurki intubacyjne zbrojone – Zadanie nr 18
Część zamówienia: LOT-0019
Tytuł: rurka intubacyjna donosowa profilowana – Zadanie nr 19
Opis: rurka intubacyjna donosowa profilowana – Zadanie nr 19
Część zamówienia: LOT-0020
Tytuł: Rurka intubacyjna do mikrochirurgii ­ Zadanie nr 20
Opis: Rurka intubacyjna do mikrochirurgii ­ Zadanie nr 20
Część zamówienia: LOT-0021
Tytuł: Rurka intubacyjna polarna ­ Zadanie nr 21
Opis: Rurka intubacyjna polarna ­ Zadanie nr 21
Część zamówienia: LOT-0022
Tytuł: Rurka intubacyjna do zabiegów z użyciem lasera – Zadanie nr 22
Opis: Rurka intubacyjna do zabiegów z użyciem lasera – Zadanie nr 22
Część zamówienia: LOT-0023
Tytuł: Rurki tracheotomijne silikonowe z wymiennikiem ciepła i wilgoci – Zadanie nr 23
Opis: Rurki tracheotomijne silikonowe z wymiennikiem ciepła i wilgoci – Zadanie nr 23
Część zamówienia: LOT-0024
Tytuł: Rurki tracheostomijne o regulowanym położeniu – Zadanie nr 24
Opis: Rurki tracheostomijne o regulowanym położeniu – Zadanie nr 24
Część zamówienia: LOT-0025
Tytuł: Rurka tracheostomijna bez mankietu ­ Zadanie nr 25
Opis: Rurka tracheostomijna bez mankietu ­ Zadanie nr 25
Część zamówienia: LOT-0026
Tytuł: rurka tracheostomijna zbrojona z ruchomym szyldem, długa – zadanie nr 26
Opis: rurka tracheostomijna zbrojona z ruchomym szyldem, długa – zadanie nr 26
Część zamówienia: LOT-0027
Tytuł: rurka tracheostomijna zbrojona z ruchomym szyldem – zadanie nr 27
Opis: rurka tracheostomijna zbrojona z ruchomym szyldem – zadanie nr 27
Część zamówienia: LOT-0028
Tytuł: Rurki ustno­gardłowe – Zadanie nr 28
Opis: Rurki ustno­gardłowe – Zadanie nr 28
Część zamówienia: LOT-0029
Tytuł: Prowadnice do trudnej intubacji wielorazowego użytku – Zadanie nr 29
Opis: Prowadnice do trudnej intubacji wielorazowego użytku – Zadanie nr 29
Część zamówienia: LOT-0030
Tytuł: Prowadnice do rurek intubacyjnych 1 x użytku – Zadanie nr 30
Opis: Prowadnice do rurek intubacyjnych 1 x użytku – Zadanie nr 30
Część zamówienia: LOT-0031
Tytuł: Szczoteczki do mycia rurek tracheostomijnych ­ Zadanie nr 31
Opis: Szczoteczki do mycia rurek tracheostomijnych ­ Zadanie nr 31
Część zamówienia: LOT-0032
Tytuł: Szczotki chirurgiczne – Zadanie nr 32
Opis: Szczotki chirurgiczne – Zadanie nr 32
Część zamówienia: LOT-0033
Tytuł: Porty naczyniowe­ Zadanie nr 33
Opis: Porty naczyniowe­ Zadanie nr 33
Część zamówienia: LOT-0034
Tytuł: System Rampa – Zadanie nr 34
Opis: System Rampa – Zadanie nr 34
Część zamówienia: LOT-0035
Tytuł: Łącznik bezigłowy – Zadanie nr 35
Opis: Łącznik bezigłowy – Zadanie nr 35
Główna klasyfikacja (cpv): 33000000 Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
Część zamówienia: LOT-0036
Tytuł: Łącznik martwa przestrzeń – Zadanie nr 36
Opis: Łącznik martwa przestrzeń – Zadanie nr 36
Część zamówienia: LOT-0037
Tytuł: Maski krtaniowe – Zadanie nr 37
Opis: Maski krtaniowe – Zadanie nr 37
Część zamówienia: LOT-0038
Tytuł: Maski pełno­twarzowe do wentylacji– Zadanie nr 38
Opis: Maski pełno­twarzowe do wentylacji– Zadanie nr 38
Część zamówienia: LOT-0039
Tytuł: Maska ustno­nosowa– Zadanie nr 39
Opis: Maska ustno­nosowa– Zadanie nr 39
Część zamówienia: LOT-0040
Tytuł: Maski ustno­nosowe do wentylacji– Zadanie nr 40
Opis: Maski ustno­nosowe do wentylacji– Zadanie nr 40
Część zamówienia: LOT-0041
Tytuł: Przyrząd do pompy Infusomat Space Line ­ zadanie nr 41
Opis: Przyrząd do pompy Infusomat Space Line ­ zadanie nr 41
Część zamówienia: LOT-0042
Tytuł: przyrządy do infuzji płynów infuzyjnych światłoczułych – Zadanie nr 42
Opis: przyrządy do infuzji płynów infuzyjnych światłoczułych – Zadanie nr 42
Część zamówienia: LOT-0043
Tytuł: Dreny medyczne i łączniki – Zadanie nr 43
Opis: Dreny medyczne i łączniki – Zadanie nr 43
Część zamówienia: LOT-0044
Tytuł: Dreny do odsysania z pola – Zadanie nr 44
Opis: Dreny do odsysania z pola – Zadanie nr 44
Część zamówienia: LOT-0045
Tytuł: Dreny do pompy histeroskopowej – Zadanie nr 45
Opis: Dreny do pompy histeroskopowej – Zadanie nr 45
Część zamówienia: LOT-0046
Tytuł: Dreny do irygacji do posiadanego przez Szpital ogrzewacza Fluido Irigation – Zadanie 46
Opis: Dreny do irygacji do posiadanego przez Szpital ogrzewacza Fluido Irigation – Zadanie 46
Część zamówienia: LOT-0047
Tytuł: Dreny przedłużające do szybkiego podawania płynów typu Heidelberger ­ Zadanie nr 47
Opis: Dreny przedłużające do szybkiego podawania płynów typu Heidelberger ­ Zadanie nr 47
Część zamówienia: LOT-0048
Tytuł: Zestaw do nebulizacji pacjentów zaintubowanych – Zadanie nr 48
Opis: Zestaw do nebulizacji pacjentów zaintubowanych – Zadanie nr 48
Część zamówienia: LOT-0049
Tytuł: Zestaw do nebulizacji dla pacjenta wentylowanego przez rurkę intubacyjną­ Zadanie nr 49
Opis: Zestaw do nebulizacji dla pacjenta wentylowanego przez rurkę intubacyjną­ Zadanie nr 49
Część zamówienia: LOT-0050
Tytuł: Zestawy do podawania leków podskórnie ­ Zadanie 50
Opis: Zestawy do podawania leków podskórnie ­ Zadanie 50
Część zamówienia: LOT-0051
Tytuł: Zestawy do lewatywy – Zadanie nr 51
Opis: Zestawy do lewatywy – Zadanie nr 51
Część zamówienia: LOT-0052
Tytuł: Zestaw do pomiaru diurezy – Zadanie nr 52
Opis: Zestaw do pomiaru diurezy – Zadanie nr 52
Część zamówienia: LOT-0053
Tytuł: Zestawy do infuzji leków cytostatycznych – Zadanie nr 53
Opis: Zestawy do infuzji leków cytostatycznych – Zadanie nr 53
Część zamówienia: LOT-0054
Tytuł: Zestaw do hemodializy – Zadanie nr 54
Opis: Zestaw do hemodializy – Zadanie nr 54
Część zamówienia: LOT-0055
Tytuł: Zestaw do hemodializy permanentny – Zadanie nr 55
Opis: Zestaw do hemodializy permanentny – Zadanie nr 55
Część zamówienia: LOT-0056
Tytuł: Zestawy do nefrostomii i cystostomii– Zadanie nr 56
Opis: Zestawy do nefrostomii i cystostomii– Zadanie nr 56
Część zamówienia: LOT-0057
Tytuł: Zestawy do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie 57
Opis: Zestawy do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie 57
Część zamówienia: LOT-0058
Tytuł: Zestaw do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie nr 58
Opis: Zestaw do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie nr 58
Część zamówienia: LOT-0059
Tytuł: Zestawy do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie 59
Opis: Zestawy do kaniulacji dużych naczyń – Zadanie 59
Część zamówienia: LOT-0060
Tytuł: Zestaw do kaniulacji tętnic – zadanie nr 60
Opis: Zestaw do kaniulacji tętnic – zadanie nr 60
Część zamówienia: LOT-0061
Tytuł: Zestaw do znieczulenia zewnątrzoponowego – zadanie nr 61
Opis: Zestaw do znieczulenia zewnątrzoponowego – zadanie nr 61
Część zamówienia: LOT-0062
Tytuł: Zestaw uniwersalny do przetaczania płynów infuzyjnych do pompy infuzyjnej Sapphire –– Zadanie nr 62
Opis: Zestaw uniwersalny do przetaczania płynów infuzyjnych do pompy infuzyjnej Sapphire –– Zadanie nr 62
Część zamówienia: LOT-0063
Tytuł: Zgłębniki żołądkowe– Zadanie nr 63
Opis: Zgłębniki żołądkowe– Zadanie nr 63
Część zamówienia: LOT-0064
Tytuł: Zgłębnik żołądkowy, silikonowy ­ Zadanie nr 64
Opis: Zgłębnik żołądkowy, silikonowy ­ Zadanie nr 64
Część zamówienia: LOT-0065
Tytuł: Zgłębnik nosowo­jelitowy z obciążnikiem ­ Zadanie nr 65
Opis: Zgłębnik nosowo­jelitowy z obciążnikiem ­ Zadanie nr 65
Część zamówienia: LOT-0066
Tytuł: Sondy żywieniowe – Zadanie 66
Opis: Sondy żywieniowe – Zadanie 66
Część zamówienia: LOT-0067
Tytuł: Sondy do żywienia ­ Zadanie 67
Opis: Sondy do żywienia ­ Zadanie 67
Część zamówienia: LOT-0068
Tytuł: Układy oddechowe noworodkowe Fisher&Paykel – Zadanie nr 68
Opis: Układy oddechowe noworodkowe Fisher&Paykel – Zadanie nr 68
Część zamówienia: LOT-0069
Tytuł: Układ oddechowy do Mindray – Zadanie nr 69
Opis: Układ oddechowy do Mindray – Zadanie nr 69
Część zamówienia: LOT-0070
Tytuł: układ oddechowy Vapoterm – Zadanie nr 70
Opis: układ oddechowy Vapoterm – Zadanie nr 70
Część zamówienia: LOT-0071
Tytuł: Układy oddechowe do respiratora TRILOGY EVO/TRYLOGY 202 ­ Zadanie nr 71
Opis: Układy oddechowe do respiratora TRILOGY EVO/TRYLOGY 202 ­ Zadanie nr 71
Część zamówienia: LOT-0072
Tytuł: Filtry antybakteryjne – Zadanie nr 72
Opis: Filtry antybakteryjne – Zadanie nr 72
Część zamówienia: LOT-0073
Tytuł: Filtry do aparatu Ambulanc ­ Zadanie 73
Opis: Filtry do aparatu Ambulanc ­ Zadanie 73
Część zamówienia: LOT-0074
Tytuł: Filtr z ustnikiem do znieczulenia wziewnego – Zadanie nr 74
Opis: Filtr z ustnikiem do znieczulenia wziewnego – Zadanie nr 74
Część zamówienia: LOT-0075
Tytuł: Wkłady do strzykawki automatycznej Medrad Arterion Mark 7– Zadanie nr 75
Opis: Wkłady do strzykawki automatycznej Medrad Arterion Mark 7– Zadanie nr 75
Część zamówienia: LOT-0076
Tytuł: Filtry do inkubatora Air Incu i Atom – Zadanie nr 76
Opis: Filtry do inkubatora Air Incu i Atom – Zadanie nr 76
Część zamówienia: LOT-0077
Tytuł: wkłady do ssaka Vario – Zadanie nr 77
Opis: wkłady do ssaka Vario – Zadanie nr 77
Część zamówienia: LOT-0078
Tytuł: Wkłady do ssaka Serres – Zadanie nr 78
Opis: Wkłady do ssaka Serres – Zadanie nr 78
Część zamówienia: LOT-0079
Tytuł: wkład workowy 3L – Zadanie nr 79
Opis: wkład workowy 3L – Zadanie nr 79
Część zamówienia: LOT-0080
Tytuł: Wkład workowy do ssaka ­ Zadanie nr 80
Opis: Wkład workowy do ssaka ­ Zadanie nr 80
Część zamówienia: LOT-0081
Tytuł: Cewniki Dufoura – Zadanie nr 81
Opis: Cewniki Dufoura – Zadanie nr 81
Część zamówienia: LOT-0082
Tytuł: Cewnik Pezzera – Zadanie nr 82
Opis: Cewnik Pezzera – Zadanie nr 82
Część zamówienia: LOT-0083
Tytuł: Pojemnik na skrawki – Zadanie nr 83
Opis: Pojemnik na skrawki – Zadanie nr 83
Część zamówienia: LOT-0084
Tytuł: Pojemniki do pobierania próbek wydzieliny z drzewa oskrzelowego ­ Zadanie 84
Opis: Pojemniki do pobierania próbek wydzieliny z drzewa oskrzelowego ­ Zadanie 84
Część zamówienia: LOT-0085
Tytuł: Kaniule dożylne bezpieczne do wkłuć obwodowych– Zadanie 85
Opis: Kaniule dożylne bezpieczne do wkłuć obwodowych– Zadanie 85
Część zamówienia: LOT-0086
Tytuł: System pobierania leków z buteleczek – Zadanie nr 86
Opis: System pobierania leków z buteleczek – Zadanie nr 86
Część zamówienia: LOT-0087
Tytuł: Opaski do rurek tracheostomijnych – Zadanie nr 87
Opis: Opaski do rurek tracheostomijnych – Zadanie nr 87
Część zamówienia: LOT-0088
Tytuł: Przetworniki do pomiaru ciśnienia tętniczego metodą krwawą – Zadanie nr 88
Opis: Przetworniki do pomiaru ciśnienia tętniczego metodą krwawą – Zadanie nr 88
Część zamówienia: LOT-0089
Tytuł: Okulary noworodkowe – Zadanie nr 89
Opis: Okulary noworodkowe – Zadanie nr 89
Część zamówienia: LOT-0090
Tytuł: Mankiety jednorazowe – Zadanie 90
Opis: Mankiety jednorazowe – Zadanie 90
Część zamówienia: LOT-0091
Tytuł: Czujniki SpO2 – Zadanie 91
Opis: Czujniki SpO2 – Zadanie 91
Część zamówienia: LOT-0092
Tytuł: elektrody do defibrylatora LifePak Zadanie nr 92
Opis: elektrody do defibrylatora LifePak Zadanie nr 92
Część zamówienia: LOT-0093
Tytuł: Worki stomijne i urostomijne – Zadanie nr 93
Opis: Worki stomijne i urostomijne – Zadanie nr 93
Część zamówienia: LOT-0094
Tytuł: Sensory do oksymetru mózgowego – Zadanie nr 94
Opis: Sensory do oksymetru mózgowego – Zadanie nr 94
Część zamówienia: LOT-0095
Tytuł: Katetery moczowodowe – Zadanie nr 95
Opis: Katetery moczowodowe – Zadanie nr 95
Część zamówienia: LOT-0096
Tytuł: Mieszek do samoczynnego odsysania – Zadanie nr 96
Opis: Mieszek do samoczynnego odsysania – Zadanie nr 96
Część zamówienia: LOT-0097
Tytuł: Introducery – Zadanie nr 97
Opis: Introducery – Zadanie nr 97
Część zamówienia: LOT-0098
Tytuł: Rury karbowane do aparatów do znieczulania– Zadanie nr 98
Opis: Rury karbowane do aparatów do znieczulania– Zadanie nr 98
Część zamówienia: LOT-0099
Tytuł: Drenaż jamy opłucnej – Zadanie nr 99
Opis: Drenaż jamy opłucnej – Zadanie nr 99
Część zamówienia: LOT-0100
Tytuł: Marker skórny – Zadanie 100
Opis: Marker skórny – Zadanie 100
Część zamówienia: LOT-0101
Tytuł: Przedłużka wysokociśnieniowa– Zadanie nr 101
Opis: Przedłużka wysokociśnieniowa– Zadanie nr 101
Część zamówienia: LOT-0102
Tytuł: MANKIETY JEDNORAZOWE DO POMIARU CIŚNIENIA ­ Zadanie nr 102
Opis: MANKIETY JEDNORAZOWE DO POMIARU CIŚNIENIA ­ Zadanie nr 102
Część zamówienia: LOT-0103
Tytuł: Ustnik do spirometru– Zadanie nr 103
Opis: Ustnik do spirometru– Zadanie nr 103
Część zamówienia: LOT-0104
Tytuł: Prowadnik naczyniowy hydrofilny – Zadanie nr 104
Opis: Prowadnik naczyniowy hydrofilny – Zadanie nr 104
Część zamówienia: LOT-0105
Tytuł: Elektrody do neuronawigacji nerwu krtaniowego – Zadanie nr 105
Opis: Elektrody do neuronawigacji nerwu krtaniowego – Zadanie nr 105
Część zamówienia: LOT-0106
Tytuł: Katetery moczowodowe typ X­RAY – Zadanie nr 106
Opis: Katetery moczowodowe typ X­RAY – Zadanie nr 106
Część zamówienia: LOT-0107
Tytuł: Akcesoria do aparatu Aivo 3 do nieinwazyjnego wspomagania oddechu – Zadanie nr 107
Opis: Akcesoria do aparatu Aivo 3 do nieinwazyjnego wspomagania oddechu – Zadanie nr 107
Część zamówienia: LOT-0108
Tytuł: Komory do nebulizacji – Zadanie nr 108
Opis: Komory do nebulizacji – Zadanie nr 108
Część zamówienia: LOT-0109
Tytuł: Żele do USG – Zadanie nr 109
Opis: Żele do USG – Zadanie nr 109
Część zamówienia: LOT-0110
Tytuł: Worki do ochrony leków przy chemioterapii – Zadanie nr 110
Opis: Worki do ochrony leków przy chemioterapii – Zadanie nr 110
Część zamówienia: LOT-0111
Tytuł: Zestawy padów do hipotermii terapeutycznej – Zadanie nr 111
Opis: Zestawy padów do hipotermii terapeutycznej – Zadanie nr 111
Część zamówienia: LOT-0112
Tytuł: Ostrze do Dermatonu –– Zadanie nr 112
Opis: Ostrze do Dermatonu –– Zadanie nr 112
Część zamówienia: LOT-0113
Tytuł: Filiformy do rozszerzadeł – Zadanie 113
Opis: Filiformy do rozszerzadeł – Zadanie 113
Część zamówienia: LOT-0114
Tytuł: Miski do mycia chorych jednorazowego użytku – Zadanie nr 114
Opis: Miski do mycia chorych jednorazowego użytku – Zadanie nr 114
Część zamówienia: LOT-0115
Tytuł: Wzierniki jednorazowego użytku do otoskopu ­ Zadanie nr 115
Opis: Wzierniki jednorazowego użytku do otoskopu ­ Zadanie nr 115
Część zamówienia: LOT-0116
Tytuł: Rozcinacz zaciskaczy pępowiny ­ Zadanie 116
Opis: Rozcinacz zaciskaczy pępowiny ­ Zadanie 116
Część zamówienia: LOT-0117
Tytuł: Jednorazowy system do kontrolowanej zbiórki stolca ­ Zadanie nr 117
Opis: Jednorazowy system do kontrolowanej zbiórki stolca ­ Zadanie nr 117
Część zamówienia: LOT-0118
Tytuł: Łącznik Y do rur jednorazowych do respiratora ­ Zadanie nr 118
Opis: Łącznik Y do rur jednorazowych do respiratora ­ Zadanie nr 118
Część zamówienia: LOT-0119
Tytuł: Akcesoria do pomiaru rzutu serca metodą PICCO ­ Zadanie nr 119
Opis: Akcesoria do pomiaru rzutu serca metodą PICCO ­ Zadanie nr 119
Część zamówienia: LOT-0120
Tytuł: Stopery do uszu – Zadanie nr 120
Opis: Stopery do uszu – Zadanie nr 120
Część zamówienia: LOT-0121
Tytuł: Kraniki z systemem zamkniętym – zadanie nr 121
Opis: Kraniki z systemem zamkniętym – zadanie nr 121