2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych położonego przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Białogardzie zwanego dalej PSZOK, znajdującego się przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie. 2. Opis przedmiotu zamówienia: 3. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r i obejmuje: a) papier - odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury ; b) metale - odpady z metali, w tym odpady opakowaniowe z metali; c) tworzywa sztuczne - odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych ; d) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; e) szkło - odpady ze szkła bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; f) bioodpady - odpady zielone i opakowaniowe ulegające biodegradacji, odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych, części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, w tym gałęzie i korzenie drzew, choinki świąteczne; g) odpady niebezpieczne w tym: żarówki, świetlówki, tonery itp. ; h) drewno malowane i impregnowane; i) przeterminowane leki; j) chemikalia w tym farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, gaśnice, opakowania po chemikaliach, w tym aerozolach itp.; k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; l) zużyte baterie i akumulatory; ł) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym: sprzęt AGD, RTV, telefony komórkowe, ładowarki itp.; m) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych w tym: dywanów, wykładzin, odpadów opakowaniowych dużych rozmiarów wykonanych z drewna, papieru, tworzyw sztucznych, metalu, szkła i tekstyliów, itp., n) odpady tekstyliów i odzieży; o) zużyte opony z gospodarstw domowych, p) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych. 5. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych zgodnie z art.17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). 6. Zagospodarowanie odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn.zm.), ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn.zm.), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn.zm.). 7. Wykonawcę obowiązuje zakaz zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych przez składowanie. 8. Wykonawca ponosi koszty odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów zebranych w PSZOK-u. 9. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacja przedmiotu umowy. W przypadku zniszczenia/spalenia/uszkodzenia kontenera/pojemnika udostępnionego Wykonawcy, odpowiedzialność ponosi Wykonawca, który zobowiązany jest na własny koszt do usunięcia szkody bez zbędnej zwłoki. 10. Wykonawca zapewni środki transportu odpadów komunalnych do miejsc ich zagospodarowania, w tym pojazd z zaczepem do transportu hakowego i bramowego. Wykaz pojemników stanowi Załącznik nr 12 do SWZ. 11. Szacowana roczna masa odpadów przeznaczonych do zagospodarowania wyniesie ok 894 Mg 12. Informację w zakresie rodzaju i ilości odpadów komunalnych zagospodarowanych w latach 2025 i 2026 przedstawia Załącznik nr 13 do SWZ. 13. Rzeczywista ilość odpadów może być mniejsza lub większa od wyżej wymienionej ilości podanej w pkt 7, ponieważ jest zależna od ilości odpadów przekazanych do pszok przez mieszkańców Białogardu. 14. Ilości poszczególnych rodzajów do odbioru i zagospodarowania wskazane w formularzu ofertowym podane są wyłącznie na potrzeby złożenia oferty. Ilości te mogą ulec zmianie. 15. W ramach zamówienia podstawowego Zamawiający nie przewiduje przekazywania Wykonawcy do odbioru i zagospodarowania odzieży, a przewidywana ilość tego rodzaju odpadów w zamówieniu podstawowym wynosi 0 Mg. Zamawiający zastrzega sobie, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, prawo opcji polegające na możliwości zlecenia Wykonawcy odbioru, transportu i zagospodarowania odzieży, stanowiącej odpady objęte przedmiotem zamówienia. Maksymalny zakres prawa opcji wynosi 90 Mg odzieży w całym okresie obowiązywania umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wystąpienia okoliczności powodujących konieczność przekazywania odzieży do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę, w szczególności w przypadku utraty możliwości zagospodarowania odzieży w ramach dotychczasowego systemu zagospodarowania odpadów. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i nie stanowi jego obowiązku. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie odbioru odzieży w ramach prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, jednorazowo albo w kilku częściach, w okresie obowiązywania umowy, do wysokości maksymalnej 90 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale IV SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: IZP.271.1.32.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90512000 Usługi transportu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Białogardzie zwanego dalej PSZOK, znajdującego się przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie. 2. Opis przedmiotu zamówienia: 3. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r i obejmuje: a) papier - odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury ; b) metale - odpady z metali, w tym odpady opakowaniowe z metali; c) tworzywa sztuczne - odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych ; d) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; e) szkło - odpady ze szkła bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; f) bioodpady - odpady zielone i opakowaniowe ulegające biodegradacji, odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych, części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, w tym gałęzie i korzenie drzew, choinki świąteczne; g) odpady niebezpieczne w tym: żarówki, świetlówki, tonery itp. ; h) drewno malowane i impregnowane; i) przeterminowane leki; j) chemikalia w tym farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, gaśnice, opakowania po chemikaliach, w tym aerozolach itp.; k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; l) zużyte baterie i akumulatory; ł) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym: sprzęt AGD, RTV, telefony komórkowe, ładowarki itp.; m) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych w tym: dywanów, wykładzin, odpadów opakowaniowych dużych rozmiarów wykonanych z drewna, papieru, tworzyw sztucznych, metalu, szkła i tekstyliów, itp., n) odpady tekstyliów i odzieży; o) zużyte opony z gospodarstw domowych, p) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w Rozdziale IV SWZ.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90512000 Usługi transportu odpadów