2. Procedura
Procedura
Tytuł: „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd
Opis: cz. 1 Przedmiotem zamówienia jest „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd, Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemnik/pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz w pojemnik/pojemniki lub worek/worki z tworzyw sztucznych na odpady zebrane w sposób selektywny. Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2027” z podziałem na dwa zadania: 1) Zadanie nr I Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 07 – opakowania ze szkła oraz 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2027”.Zadanie II ,,Usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, z kontenerów kp-7. WSZELKIE ISTOTNE ELEMENTY NIEUJĘTE W POWYŻSZYM OPISIE ZNAJDUJĄ SIĘ W SWZ. W PRYPADKU ROZBIEZNOŚCI POMIĘDZY OGŁOSZENIEM A SWZ WIĄŻĄCE SA POSTANOWIENIA SWZ I ZMIANY DO NIEJ
Wewnętrzny identyfikator: BIF.271.1.19.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Zamawiający dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 139 Pzp. II. KOLEJNOŚĆ PODEJMOWANIA CZYNNOŚCI PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO 1. Po złożeniu ofert zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej części, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 139 Pzp. 2. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej części lub w sytuacji wskazanej w art. 139 ust. 3 Pzp. Po dokonaniu badania i oceny ofert, Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 2 Pzp wezwie wykonawcę, który złożył najwyżej ocenioną ofertę w danej części do przedstawienia podmiotowych środków dowodowych. Ofertę wykonawca sporządza pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Formularz oferty oraz dokumenty sporządzane przez Wykonawcę powinny być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. 4) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. 5) Szczegółowy sposób składania oferty oraz formę i postać, w której należy złożyć ofertę, oświadczenia i dokumenty opisano w szczególności rozdziale XI, XIII i XIV SWZ. III.ZAWARTOŚĆ OFERTY i sposób jej przedstawienia: Oferta powinna zawierać: 1) Formularz ofertowy – sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ; Należy pamiętać o obligatoryjnym wskazaniu stawki VAT, wartości VAT. W przypadku nie uzupełnienia w formularzu wymaganych w nim informacji dotyczących ceny, oferta może podlegać odrzuceniu; 2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do podpisania oferty. Pełnomocnictwa należy przedłożyć w oryginale opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kopii poświadczonej notarialnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3) W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, do oferty musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i przy zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwa należy przedłożyć w oryginale opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub kopii poświadczonej notarialnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 4) Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium opatrzone podpisem kwalifikowanym, przez gwaranta lub poręczyciela a w przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu – potwierdzenie dokonania przelewu; 5) Zobowiązanie podmiotówtrzecich do oddania Wykonawcy do dyspozycji ich zasobów – jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów. Wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Zobowiązanie należy złożyć w formie elektronicznej tj. podpisane podpisem elektronicznym kwalifikowanym przez osoby reprezentujące podmiot udostępniający zasoby. Jeżeli zobowiązanie zostało wystawione jako dokument papierowy – wykonawca składa elektroniczną kopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Poświadczenie następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. 6) Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 117 ust. 4 Pzp, zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby, pełnomocnictwo, składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: cz. 1„Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Ujazd w 2027 r.”
Opis: Część 1 pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na rok 2026”. Opis: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, zagospodarowywaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pow. tomaszowski woj. łódzkie, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zapisami: ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemnik/pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz w pojemnik/pojemniki lub worek/worki z tworzyw sztucznych na odpady zebrane w sposób selektywny. 2) Ustalenia dotyczące rodzaju pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości: a) pojemniki na odpady o pojemności: 120L, 240L, b) pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki - oznaczone odpowiednim kolorem i napisem, o rozmiarach: 120L; c) worki z folii LDPE lub HDPE w pojemności od 60 do 120L - oznaczone odpowiednimi kolorami i napisem. 3) Wykaz szacunkowej ilości pojemników w podziale na miejscowości stanowią tabele zawarte w Rozdziale III Opisu Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 1.1. do SWZ. 4) Przedmiot zamówienia - część 1 - obejmuje odbiór od właścicieli nieruchomości zebranych odpadów, z zachowaniem harmonogramu i sposobu selektywnej zbiórki, a w szczególności zasad wynikających z Szczegółowy OPZ zawiera SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy ogłoszeniem a SWZ zastosowanie mają zapisy SWZ. Szczegółowy OPZ został określony w zał. nr 1.1. do SWZ. Wewnętrzny identyfikator: CZĘŚĆ 1 - ODBIÓR ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH
Ilość: 2 670,04 miligramy
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: CZ. 2 „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Ujazd w 2027 r.”
Opis: Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2027” z podziałem na dwa zadania: 1) Zadanie nr I Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 07 – opakowania ze szkła oraz 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2027”. 1. Wykonanie usługi obejmuje następujące nieruchomości: 1) świetlicę wiejską w miejscowości Sangrodz, adres: Sangrodz, ul. Wspólna 4; 2) świetlicę wiejską w miejscowości Kolonia Dębniak, adres: Kolonia Dębniak 15; 3) świetlicę wiejską w miejscowości Zaosie, adres: Zaosie 34a, 4) świetlicę wiejską w miejscowości Skrzynki, adres: Skrzynki 69; 5) świetlicę wiejską w miejscowości Olszowa, adres: Olszowa 11A; 6) świetlicę wiejską w miejscowości Dębniak, adres: Dębniak 38; 7) świetlicę wiejską w miejscowości Przesiadłów, adres: Przesiadłów 31; 8) świetlicę wiejską w miejscowości Niewiadów-Kolonia, adres: Niewiadów-Kolonia 14, 9) świetlicę wiejską w miejscowości Wykno, adres: Wykno 25; 10) świetlicę wiejską w miejscowości Ciosny, adres: Ciosny 4; 11) świetlicę wiejską w miejscowości Bronisławów, adres: Bronisławów 1; 12) świetlicę wiejską w miejscowości Stasiolas, adres: Stasiolas 13C; 13) plac rekreacyjno- sportowy w miejscowości Józefin, zlokalizowaną na dz. nr ewid. 79/2 obręb Józefin; 14) świetlicę wiejską w miejscowości Ojrzanów, adres Ojrzanów 15, 15) świetlicę wiejską w miejscowości Wólka Krzykowska, adres: Wólka Krzykowska 14C; 16) budynek administracyjno-biurowy w miejscowości Ujazd, adres: Ujazd, ul. Kościelna 24. 2. W ramach wykonywanej usługi Zleceniobiorca zobowiązany jest do dostarczenia pojemników do gromadzenia odpadów, o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o pojemności: 1) 120 l – do nieruchomości wskazanych w pkt. 1, ppkt: 1-15; 2) 240 l – do nieruchomości wskazanych w pkt. 1, ppkt: 16 3. W ramach wykonywanej usługi Zleceniobiorca zobowiązany jest wyposażyć nieruchomości wskazane w pkt. 1, ppkt: 5, 7, 9, 15 i 16 w pojemniki do gromadzenia poszczególnej frakcji odpadów zbieranych w sposób selektywny o pojemności 120l (pojemniki koloru: niebieskiego, żółtego i zielonego). Pozostałe nieruchomości wskazane w pkt. 1 wyposażone są w pojemniki do zbierania odpadów selektywnych o pojemności 120l (pojemniki koloru: niebieskiego, żółtego i zielonego). 4. Pojemniki o których mowa w pkt. 2 i pkt. 3 należy dostarczyć na nieruchomości wskazane w pkt. 1 do dnia 1 stycznia 2027 r. 5. Odbieranie odpadów o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne dokonywane będzie z częstotliwością: 1) raz na dwa miesiące z nieruchomości wskazanych w pkt. 1 ppkt 1 – 15 (pierwszy odbiór luty 2027 r.), 2) raz w miesiącu z nieruchomości wskazanych w pkt. 1 ppkt 16 (pierwszy odbiór styczeń 2027 r.). 6. Odbieranie odpadów o kodzie 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 07 – opakowania ze szkła oraz 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury z nieruchomości wskazanych w pkt. 1 ppkt 1 – 16 dokonywane będzie raz w miesiącu (pierwszy odbiór styczeń 2027 r.). 7. Zamawiający jest zobowiązany do gromadzenia odpadów w przeznaczonych do tego celu pojemnikach. 8. Odbieranie odpadów dokonywane będzie z częstotliwością wskazaną w pkt. 5 i pkt. 6 nie później niż do 20 dnia poszczególnego miesiąca. 9. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przygotowania harmonogramu odbioru odpadów z poszczególnych nieruchomości, najpóźniej do 10 stycznia 2027 roku i dostarczenie do Zamawiającego. Zadanie II ,,Usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, z kontenerów kp-7. 1. Wykonanie usługi obejmuje odbiór odpadów o kodzie 20 03 01, zebranych w kontenerach kp-7 (2 szt), szacunkowa ilość odpadów przeznaczonych do odbioru w 2027 roku wyniesie około 24 Mg. 2. Kontenery będą usytuowane na placu Urzędu Miejskiego w Ujeździe (adres: Ujazd, Plac Kościuszki 6). 3. Zamawiający posiada kontener kp-7 (1 szt.). 4. W ramach wykonywanej usługi Zleceniobiorca zobowiązany jest do dostarczenia kontenera kp-7 (1 szt.), na czas świadczenia usługi. 5. Odbiór odpadów z w/w kontenerów odbywać się będzie na telefoniczne zgłoszenie przez Zamawiającego. 6. Zleceniobiorca zobowiązany jest do odbioru odpadów w ciągu 3 dni roboczych od dokonanego zgłoszenia.
Ilość: 24 miligramy