681248-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Produkty farmaceutyczne – 281/PN/2026 - Dostawa produktów leczniczych dla UCK
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: 281/PN/2026 - Dostawa produktów leczniczych dla UCK
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla UCK w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze pozycje ustalone w załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka pozycji. 3. W ramach pozycji oznaczonych w formularzu asortymentowo-cenowym symbolem (**) w załączniku nr 3 do SWZ, Zamawiający wymaga, aby zaoferowany preparat znajdował się w katalogu leków refundowanych stosowanych w programach lekowych lub w katalogu leków refundowanych stosowanych w chemioterapii. 4. Zamawiający w formularzu asortymentowo-cenowym określił sposób pakowania. W pozycjach, w których brak jest takiego opisu Wykonawca może zaoferować dowolny sposób pakowania z zachowaniem wymaganej przez Zamawiajacego ilości określonej w danej pozycji. Wykonawca musi wycenić zaproponowany sposób pakowania przy odpowiednim przeliczeniu. 5. Dostawy będą następować sukcesywnie, w ilości i asortymencie, zgodnie z zamówieniami częściowymi Zamawiającego w terminie do 2 dni od daty złożenia zamówienia. Zamawiany asortyment Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć na własny koszt do Apteki Szpitalnej. 6. Zamawiający wymaga aby ceny leków zaoferowanych były nie wyższe niż ceny urzędowe, określone w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12.05.2011 o roku refundacji leków środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. 2025 poz. 907), obowiązujące na dzień składania ofert – jeżeli dotyczy. 7. Zaoferowane produkty lecznicze muszą być zgodne z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne (Dz.U. 2026 poz. 612) – jeżeli dotyczy. Zaoferowane produkty lecznicze muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Polski na zasadach określonych w art. 3 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne. 8. Zaoferowane wyroby medyczne muszą być zgodne z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620) oraz w wydanych na podstawie tejże ustwy, aktach wykonawczych – jeżeli dotyczy. 9. W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 10. Zamawiający wymaga złożenia ofert w postaci elektronicznej. Szczegółowy opis (instrukcja) składania ofert w postaci elektronicznej zawarty został w ust XIV SWZ. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postepowaniu. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 15. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 16. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: 281/PN/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: W przedmiotowym postępowaniu skrócenie terminu składania ofert zostało zastosowane ze względu na: · Pakiet nr 1, pozycje nr 1-2 dotyczą leków nierozstrzygniętych w postępowaniu przetargowym nr 215/PN/2026. · Pakiet nr 2 dotyczy leków (insuliny) nierozstrzygniętych w postępowaniu przetargowym nr 214/TP/2026. · Pakiet nr 1, pozycje nr 9-10 dotyczą nowego leku dodanego do programu lekowego „B.58 Leczenie chorych na raka przełyku, połączenia żołądkowo-przełykowego i żołądka”. Lek nie był wcześniej refundowany przez NFZ oraz nie był stosowany w UCK. · Pakiet nr 1, pozycja nr 3 dotyczy leku z programu lekowego „B.6. Leczenie chorych na raka płuca oraz międzybłoniaka opłucnej”. Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. · Pakiet nr 1, pozycja nr 4 dotyczy leku z programu lekowego „B.101. Leczenie pacjentów z zaburzeniami lipidowymi”. Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. · Pakiet nr 1, pozycja nr 5 dotyczy leku z programu lekowego „B.96. Leczenie chorych z nocną napadową hemoglobinurią”. Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. · Pakiet nr 1, pozycja nr 6 dotyczy leku spoza Receptariusza UCK kupowanego w ramach wniosku o sprowadzenie leku LS, stosowanego w sedacji zabiegowej. Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia dostępu do nowej technologii lekowej konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. · Pakiet nr 1, pozycja nr 7 dotyczy nowego leku, na który Klinika Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii wystąpiła do Ministra Zdrowia z wnioskiem o wydanie zgody na pokrycie kosztów leczenia w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowej (RDTL). Wniosek został zaakceptowany. Lek nie był wcześniej stosowany w UCK. · Pakiet nr 1, pozycja nr 8 dotyczy leku dodanego decyzją Zespołu ds. Farmakoterapii do Receptariusza UCK, tym samym lek został standardem leczenia schorzeń wątroby. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33600000 Produkty farmaceutyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Pozycja 1
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla UCK w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 1
Opcje:
Opis opcji: Zgodnie z zał. nr 4 do SWZ
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Pozycja 2
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Pozycja 3
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Pozycja 4
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Pozycja 5
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Pozycja 6
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Pozycja 7
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Pozycja 8
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Pozycja 9
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 9
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: Pozycja 10
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 10
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Pozycja 11
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 11
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Pozycja 12
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 12
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Pozycja 13
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 13
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Pozycja 14
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 14
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: Pozycja 15
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 15
Część zamówienia: LOT-0016
Tytuł: Pozycja 16
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 16
Część zamówienia: LOT-0017
Tytuł: Pozycja 17
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 17
Część zamówienia: LOT-0018
Tytuł: Pozycja 18
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 18
Część zamówienia: LOT-0019
Tytuł: Pozycja 19
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 19
Część zamówienia: LOT-0020
Tytuł: Pozycja 20
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 20
Część zamówienia: LOT-0021
Tytuł: Pozycja 21
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 21
Część zamówienia: LOT-0022
Tytuł: Pozycja 22
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 22
Część zamówienia: LOT-0023
Tytuł: Pozycja 23
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 23
Część zamówienia: LOT-0024
Tytuł: Pozycja 24
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 24
Część zamówienia: LOT-0025
Tytuł: Pozycja 25
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 25
Część zamówienia: LOT-0026
Tytuł: Pozycja 26
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 26
Część zamówienia: LOT-0027
Tytuł: Pozycja 27
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 27
Część zamówienia: LOT-0028
Tytuł: Pozycja 28
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 28
Część zamówienia: LOT-0029
Tytuł: Pozycja 29
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 29
Część zamówienia: LOT-0030
Tytuł: Pozycja 30
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 30
Część zamówienia: LOT-0031
Tytuł: Pozycja 31
Wewnętrzny identyfikator: Pozycja 31