681799-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Systemy baz danych – Zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit na potrzeby utrzymania systemów informatycznych wspierających realizację programów operacyjnych współfinansowanych ze środków UE
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit na potrzeby utrzymania systemów informatycznych wspierających realizację programów operacyjnych współfinansowanych ze środków UE
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit na potrzeby utrzymania systemów informatycznych wspierających realizację programów operacyjnych współfinansowanych ze środków UE 2. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zostanie zawarta umowa na warunkach, określonych w PPU. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 455 ustawy, w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych w PPU. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy. 4. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy. 5. Zamawiający informuje, że wynagrodzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021-2027 oraz z budżetu państwa. 6. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 7. Zamawiający zastrzega, że może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy. 8. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed podpisaniem umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy, w wysokości 3% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie za wykonanie zamówienia. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru wykonawcy, w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowokredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji nt. zabezpieczenia należytego wykonania umowy znajduje się w Rozdziale 16 SWZ. 9. Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://zamowienia.mfipr.gov.pl, zakładka „Lista postępowań PZP”, zakładka „Aktualne”, numer postępowania BDG-V.2611.64.2026.AB. 10. Pełny opis procedury, w tym opis i forma dokumentów składanych w postępowaniu znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia. 11. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na: zakupie zwiększenia liczby Universal Credits lub równoważnych dostarczonych w ramach usługi wskazanej w § 2 ust. 1 pkt 1 PPU, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia zwiększenia lub zakupie usług producenckich konsultacji eksperckich dla usługi wskazanej w § 2 ust. 1 pkt 1 PPU, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia usługi, w maksymalnym wymiarze 500 roboczogodzin. Szczegóły dotyczące prawa opcji opisane są w PPU i OPZ. 12.Zamówienie będzie realizowane w następujących terminach: 1) zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit lub usługi równoważnej, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia usługi; 2) zakup zwiększenia (prawo opcji) liczby Universal Credits lub równoważnych dostarczonych w ramach usługi wskazanej w pkt 1, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia zwiększenia; 3) zakup usług producenckich konsultacji eksperckich (prawo opcji) dla usługi wskazanej w pkt 1, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia usługi; 4) zakup praw do korzystania z usługi Centrum Wsparcia Systemowego Oracle jako Usługa Intelligent Ops, („PaaS”) i („IaaS”) (Oracle Solution Support Center for Standard SSC, Intelligent Ops, and PaaS/IaaS) lub usługi równoważnej dla usługi wskazanej w pkt 1 i 2, na okres 12 miesięcy od dnia uruchomienia usługi. Uruchomienie usług, o których mowa w pkt 1 i 4 nastąpi od dnia 01.01.2027 r 13. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się w języku polskim za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https:/ zamowienia.mfipr.gov.pl/. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Dokumentacja niniejszego postępowania została opublikowana na Platformie. Szczegółowe informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz sposobie przekazywania oświadczeń i dokumentów zwarte są w R. 2 SWZ. 14. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020 poz. 2452) określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, w tym informację nt. specyfikacji połączenia, tj.: a) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; b) Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; c) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; d) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 2. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ww. rozporządzenia określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. 3. Szczegółowe informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz sposób przekazywania oświadczeń i dokumentów zawarte są w R. 2 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: BDG-V.2611.64.2026.AB
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48610000 Systemy baz danych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72416000 Dostawcy usług aplikacyjnych, 72260000 Usługi w zakresie oprogramowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit na potrzeby utrzymania systemów informatycznych wspierających realizację programów operacyjnych współfinansowanych ze środków UE
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72416000 Dostawcy usług aplikacyjnych, 72260000 Usługi w zakresie oprogramowania, 72415000 Usługi hostingowe dla stron WWW