2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup subskrypcji na system wirtualizacji Vmware użytkowanego w Urzędzie Miasta Krakowa
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup subskrypcji na system wirtualizacji Vmware użytkowanego w Urzędzie Miasta Krakowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do Specyfikacji warunków zamówienia (dalej: SWZ). 2.Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje zakup dwuletnich subskrypcji VMware Cloud Foundation (SKU: VCF-CLD-FND) dla 1304 rdzeni procesorowych, stanowiących jednolity i niepodzielny produkt oferowany przez producenta VMware. Subskrypcje są dostarczane w ramach jednolitego modelu licencjonowania producenta i dotyczą jednego środowiska wirtualizacyjnego eksploatowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Podział zamówienia na części nie miałby uzasadnienia technicznego ani organizacyjnego, ponieważ wszystkie subskrypcje muszą zostać przypisane do tego samego środowiska oraz zapewniać jednolity okres obowiązywania i spójny zakres uprawnień. Ewentualny podział zamówienia mógłby prowadzić do nieuzasadnionych trudności w zakresie zarządzania subskrypcjami, rozliczeń oraz obsługi wsparcia producenta, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia niespójności w zakresie okresów obowiązywania lub przypisania subskrypcji do środowiska Zamawiającego. Ponadto podział zamówienia nie przyczyniłby się do zwiększenia konkurencyjności postępowania, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje dostawę standardowych subskrypcji producenta VMware o z góry określonych parametrach, a wykonawcy konkurują wyłącznie ceną za identyczny produkt. Mając na uwadze charakter przedmiotu zamówienia, jego jednorodność, wymagania producenta dotyczące modelu licencjonowania oraz konieczność zapewnienia spójności i ciągłości funkcjonowania środowiska wirtualizacyjnego, Zamawiający uznał, że podział zamówienia na części byłby niezasadny. Odstąpienie od podziału zamówienia na części nie pozbawia możliwości udziału w postępowaniu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 3. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), zwaną dalej „ustawą". 4. Ze względu na charakter niniejszego zamówienia (dostawa) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób (przez Wykonawcę lub podwykonawców) na podstawie stosunku pracy. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 11. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia zawartym we wzorze umowy.
Wewnętrzny identyfikator: IT-07-1.271.18.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup subskrypcji na system wirtualizacji Vmware użytkowanego w Urzędzie Miasta Krakowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 2.Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje zakup dwuletnich subskrypcji VMware Cloud Foundation (SKU: VCF-CLD-FND) dla 1304 rdzeni procesorowych, stanowiących jednolity i niepodzielny produkt oferowany przez producenta VMware. Subskrypcje są dostarczane w ramach jednolitego modelu licencjonowania producenta i dotyczą jednego środowiska wirtualizacyjnego eksploatowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Podział zamówienia na części nie miałby uzasadnienia technicznego ani organizacyjnego, ponieważ wszystkie subskrypcje muszą zostać przypisane do tego samego środowiska oraz zapewniać jednolity okres obowiązywania i spójny zakres uprawnień. Ewentualny podział zamówienia mógłby prowadzić do nieuzasadnionych trudności w zakresie zarządzania subskrypcjami, rozliczeń oraz obsługi wsparcia producenta, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia niespójności w zakresie okresów obowiązywania lub przypisania subskrypcji do środowiska Zamawiającego. Ponadto podział zamówienia nie przyczyniłby się do zwiększenia konkurencyjności postępowania, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje dostawę standardowych subskrypcji producenta VMware o z góry określonych parametrach, a wykonawcy konkurują wyłącznie ceną za identyczny produkt. Mając na uwadze charakter przedmiotu zamówienia, jego jednorodność, wymagania producenta dotyczące modelu licencjonowania oraz konieczność zapewnienia spójności i ciągłości funkcjonowania środowiska wirtualizacyjnego, Zamawiający uznał, że podział zamówienia na części byłby niezasadny. Odstąpienie od podziału zamówienia na części nie pozbawia możliwości udziału w postępowaniu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 3. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 4. Ze względu na charakter niniejszego zamówienia (dostawa) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób (przez Wykonawcę lub podwykonawców) na podstawie stosunku pracy. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 11. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia zawartym we wzorze umowy.
Wewnętrzny identyfikator: IT-07-1.271.1.2026