See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych (stosowanie ciągników jest zakazane na terenie całego Rejonu I oraz w staromiejskich częściach Rejonów V, VI i VII – wewnątrz II ramy komunikacyjnej); - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Poprzednie ogłoszenie: 481856-2024
Wewnętrzny identyfikator: DZ.UI.341.98.2024
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: załącznik nr 8a do SWZ; 2) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8b do SWZ); 3) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: załącznik nr 7 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8c do SWZ) – jeżeli dotyczy; 5) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie- wzór: załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy); 6) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz cenowy, sporządzony w oparciu o załącznik nr 1 do SWZ. Wycena polega na każdorazowym wpisaniu przez wykonawcę cen jednostkowych usług obejmujących koszty wykonania wszelkich czynności określonych w pkt 16 SWZ, do kolumny pn. „Cena jedn.” lub „Cena” oraz wartości iloczynu ilości i ceny jednostkowej do kolumny pn. „Wartość” formularza cenowego wycenianego przez wykonawcę. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy czyli do dwóch miejsc po przecinku przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Termin związania ofertą: do dnia 7 grudnia 2024 r.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90600000 Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania, 90630000 Usługi usuwania oblodzeń, 90611000 Usługi sprzątania ulic, 90612000 Usługi zamiatania ulic, 90512000 Usługi transportu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie I (Stare Miasto-Centrum) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie I - Stare Miasto Centrum,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych (stosowanie ciągników rolniczych jest zakazane na terenie całego Rejonu I); - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 1 - Rejon I (Stare Miasto-Centrum)
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie II (Stare Miasto-Północ) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie II - Stare Miasto Północ,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych; - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 2 - Rejon II (Stare Miasto-Północ)
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie III (Nowe Miasto-Północ) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie III - Nowe Miasto Północ,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych; - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 3 - Rejon III (Nowe Miasto-Północ)
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie IV (Nowe Miasto-Południe) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie IV - Nowe Miasto Południe,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych; - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 4 - Rejon IV (Nowe Miasto-Południe)
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie V (Grunwald) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie V - Grunwald,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych (stosowanie ciągników rolniczych jest zakazane w staromiejskich częściach Rejonu V – wewnątrz II ramy komunikacyjnej); - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 5 - Rejon V (Grunwald)
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VI (Jeżyce) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VI - Jeżyce,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych (stosowanie ciągników rolniczych jest zakazane w staromiejskich częściach Rejonu VI – wewnątrz II ramy komunikacyjnej); - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 6 - Rejon VI (Jeżyce)
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VII (Wilda) w sezonie 2024/2025
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VII - Wilda,w okresie od 16 października 2024 r. do 15 kwietnia 2025 r. – w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Granice rejonu określa mapa stanowiąca załącznik do SWZ. Zadanie objęte zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących czynności, takich jak: - profilaktyczne zabezpieczenie jezdni przed śliskością zimową, - odpłużanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów przy zastosowaniu pługów czołowych lemieszowych, zamontowanych na solarkach, piaskarkach, samochodach ciężarowych (stosowanie ciągników rolniczych jest zakazane w staromiejskich częściach Rejonu VII – wewnątrz II ramy komunikacyjnej); - odśnieżanie jezdni, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów w technologii mechaniczno-ręcznej, tj. uzupełnienie odpłużenia mechanicznego ręcznym odgarnięciem pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów; - usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) dawek środków chemicznych i uszorstniających; - doczyszczanie ręczne z błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie wyznaczonych przejść dla pieszych; - uszorstnienie nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu; - usuwanie na bieżąco zmarzliny wokół wpustów ulicznych w celu spływu z jezdni wody powstającej z topniejącego śniegu; - stałe patrolowanie dróg objętych umową w celu bieżącej oceny skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych technologii, korygowania tras przejazdu pługosolarek i pługopiaskarek w przypadku utraty przejezdności niektórych odcinków dróg oraz niezwłocznej reakcji na wystąpienie lokalnej śliskości; - utrzymywanie stałego dyżuru dyspozytorskiego pracującego w ruchu ciągłym, stała obserwacja stanu pogody i analiza danych ze stacji pogodowych i Biura Prognoz IMiGW pod kątem podejmowanych działań; - likwidowanie śliskości na podjazdach przez ręczne posypywanie środkami chemicznymi i uszorstniającymi – w przypadku utrudnionego przejazdu posypywarek spowodowanego zatłoczeniem ulic; - oczyszczanie jezdni z piasku i innych zanieczyszczeń; - zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pasach drogowych w urządzeniach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takiej drodze dla pieszych bądź jej części; - uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni ogólnodostępnych miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, wyznaczonych w SPP zastrzeżonych miejsc postojowych oraz kopert inwalidzkich; - uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla rowerów i placów miejskich, a także dróg dla pieszych, jeżeli nie są one położone bezpośrednio przy granicy nieruchomości przylegającej do pasa drogowego; - uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni; - zapewnienie wsparcia sprzętowego, w sytuacji wystąpienia zdarzeń o charakterze awaryjnym.
Wewnętrzny identyfikator: część 7 - Rejon VII (Wilda)