See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Usługi sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Słupsku, Sądu Rejonowego w Bytowie, Sądu Rejonowego w Miastku i II OZSS w Chojnicach oraz terenów zewnętrznych w 2027 roku.
Opis: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług sprzątania i utrzymania czystości przez okres 12 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2027 r., w budynkach: 1) Sądu Okręgowego w Słupsku o pow. 5 735 m2 oraz terenu zewnętrznego o pow. 400 m2 , 2) Sądu Rejonowego w Bytowie o pow. 1 547 m2 oraz terenu zewnętrznego o pow. 738m2 , 3) Sądu Rejonowego w Miastku o pow. 1 181m2 oraz terenu zewnętrznego o pow. 699 m2 , 4) II Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów (II OZSS) w Chojnicach o pow. 584 m2 oraz terenu zewnętrznego o pow. 70 m2. 2. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. sytuacji ekonomicznej ani finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie uwzględniana wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy), na podstawie jednej umowy usługi sprzątania pomieszczeń biurowych (z wyłączeniem hal produkcyjnych, hal sportowych, magazynowych, hoteli i innych pomieszczeń nie mających cech pomieszczeń biurowych), przez okres co najmniej 12 miesięcy i wartości nie mniejszej niż: część I - 250 000 zł brutto (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych) część II - 80 000 zł brutto(słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych) część III - 50 000 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) część IV - 20 000 zł brutto (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych), a w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, co najmniej jeden z takich Wykonawców powinien wykazać usługi sprzątania pomieszczeń biurowych o wartości stanowiącej co najmniej 50% łącznej wartości usług wymaganej w treści niniejszego warunku, W przypadku polegania na doświadczeniu podmiotów udostępniających zasoby, co najmniej jeden z takich podmiotów lub Wykonawca (a w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - co najmniej jeden z takich Wykonawców) powinien wykazać usługi sprzątania pomieszczeń biurowych o wartości stanowiącej co najmniej 50% łącznej wartości usług wymaganej w treści niniejszego warunku. W przypadku składania oferty na kilka części zamówienia, Zamawiający dopuszcza wykazanie tych samych usług, jeżeli spełniają wymagania dla zamówienia. 3. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą: a) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia („JEDZ”), b) oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia w zakresie, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014; c) Formularz Oferty (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ), oraz Formularz cenowy (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ) sporządzone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym); d) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby ; e) wadium w oryginale w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia (tylko, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie niepieniężnej; 4. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postepowaniu, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust. 1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; b) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, c) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat; d) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne; e) odpis lub informacje z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej; f) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat (wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert); g) dowody określające, czy wskazane przez Wykonawcę w wykazie usługi na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
Wewnętrzny identyfikator: IR.261.3.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90910000 Usługi sprzątania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90911200 Usługi sprzątania budynków, 90620000 Usługi odśnieżania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Świadczenie usług sprzątania w budynkach Sądu Okręgowego w Słupsku i terenu zewnętrznego
Opis: Sprzątanie i utrzymanie czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Słupsku. I. Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach SO Słupsk o pow. 5 752 m2: - przy ul. Zamenhofa 7 - pow. 1 759 m2 (wykładzina dywanowa - 138 m2, parkiet i panele -908 m2, gres - 263 m2, wykładzina winylowa - 450 m2); - przy ul. Murarskiej 15 - pow. 1 356 m2 (wykładzina dywanowa - 309 m2, panele - 18 m2, gres - 452 m2, kamień - 107 m2, wykładzina winylowa - 470 m2); - przy ul. Sienkiewicza 16 - pow. 963 m2 (wykładzina dywanowa - 130 m2, panele - 307 m2, gres - 363 m2, wykładzina winylowa - 163 m2); - przy ul. Stary Rynek 2 - pow. 1 674 m2 (wykładzina dywanowa - 942 m2, panele - 39 m2, gres - 646 m2, kamień - 47 m2); Łączna powierzchnia pomieszczeń w budynkach - 5 752 m2, w tym: 1. sprzątanie : - codziennie - 5 127 m2; - jeden raz w tygodniu - 316 m2 (archiwum (Murarska) - w tym przecieranie półek płynem grzybobójczym, kancelaria tajna, pomieszczenia informatyków); - jeden raz w miesiącu - 309 m2 (pomieszczenie centrali telefonicznej, archiwa (Zamenhofa, Sienkiewicza, Stary Rynek) - w tym przecieranie półek płynem grzybobójczym, magazyny dowodów rzeczowych); 2. polerowanie dwa razy w roku - 1 097 m2 (korytarze i hole - kamień, gres, wykładzina winylowa) do 31 lipca, do 30 listopada - wymagane jest dysponowanie specjalistycznym sprzętem do czyszczenia i konserwacji powierzchni z gresu, kamienia, wykładziny winylowej; 3. pranie wykładzin dywanowych raz do roku - 1 519 m2 do 31 października; 4. mycie okien dwa razy w roku do 31 maja, do 30 listopada. Łączna powierzchnia okien wynosi 1 038,44 m2, w tym wymagająca użycia wysięgnika od zewnątrz - 149,66 m2. Częstotliwość mycia szyb okiennych w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb (bieżące reagowanie na występujące potrzeby); 5. do pielęgnacji posadzek typu gres, kamień konieczne jest stosowanie wyłącznie środków nabłyszczających antypoślizgowych i nie wolno stosować past samopołyskowych; 6. do pielęgnacji parkietu stosować metodę sprzątania na sucho, m.in. sprzątanie suchym mopem, odkurzaczem lub zamiatanie, w razie zabrudzenia podłogi oczyścić płynem lub sprayem przeznaczonym do parkietów; 7. do pielęgnacji i konserwacji należy używać tylko środków przeznaczonych dla danego rodzaju powierzchni; 8. do wykonywania codziennej usługi sprzątania Wykonawca zapewni min. 9 pracowników (w tym min. 2 pracowników w budynku Stary Rynek, min. 5 pracowników w kompleksie budynków Zamenhofa, Murarska, Sienkiewicza, 1 pracownik serwisu dziennego do wszystkich lokalizacji, 1 pracownik do terenów zewnętrznych), wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały i środki czystości, jak również w odzież ochronną. Płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zapewnia Zamawiający; 9. usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Słupsku będzie świadczona codziennie od poniedziałku do piątku po godzinach urzędowania Sądu (w godz. 16:00-20:00), za wyjątkiem sprzątania pomieszczeń o tzw. ograniczonym dostępie, gdzie usługa ta musi być świadczona w obecności użytkownika pomieszczenia oraz za wyjątkiem usług świadczonych w ramach tzw. serwisu dziennego; 10. usługa tzw. serwisu dziennego świadczona będzie w budynkach SO Słupsk przez pracownika Wykonawcy w godzinach 7:30-15:30. W ramach tej usługi pracownik zobowiązany jest do: - sprzątania pomieszczeń o tzw. ograniczonym dostępie (zakres prac jest zgodny z zakresem prac w pozostałych pomieszczeniach biurowych); - utrzymania czystości korytarzy i schodów oraz schodów zewnętrznych; - utrzymania czystości w sanitariatach; - niezwłocznego, interwencyjnego sprzątania w miejscach wskazanych przez Zamawiającego; 11. Wykonawca będzie sprawował bieżącą kontrolę jakości wykonywanej usługi, w szczególności będzie dysponował koordynatorem, tj. osobą pełniącą bezpośredni nadzór nad pracownikami Wykonawcy. Obowiązkiem koordynatora będzie m.in. przeprowadzanie kontroli pracowników bezpośrednio realizujących usługę sprzątania w budynkach Zamawiającego min. 2 razy w miesiącu w godzinach między 18:00 a 20:30. Kontrola zostanie potwierdzona wpisem do książki Zamawiającego znajdującej się w pomieszczeniu ochrony. Wpis musi zawierać godzinę kontroli oraz czytelny podpis osoby kontrolującej. II. Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie materiały eksploatacyjne typu: antybakteryjne mydło w płynie, papier toaletowy duże rolki, ręczniki papierowe typu zz składanka kolor biały, które będą uzupełniane niezwłocznie po stwierdzeniu ich zużycia oraz piasek wykorzystywany w okresie zimowym do posypywania chodników i schodów zewnętrznych. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków czystości, które odpowiadają wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U.z 2022 r., poz. 1816 ze zm.), i materiałów eksploatacyjnych, odpowiadających obowiązującym standardom, a zastosowane przez niego produkty chemii gospodarczej posiadać będą stosowne świadectwa kontroli jakości, typu atesty i certyfikaty, poświadczające dopuszczenie tych produktów do ogólnego stosowania, które to świadectwa Wykonawca udostępni na każde żądanie Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na usługach sprzątania, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). Szczegółowe informacje zawarto w SWZ oraz załącznikach.
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie częściowe nr 1
Opcje:
Opis opcji: Nie dotyczy
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Świadczenie usług sprzątania w budynkach Sądu Rejonowego w Bytowie i terenu zewnętrznego
Opis: Sprzątanie i utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Bytowie I.Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach SR Bytów o pow. 1 547 m2 - przy ul. Zamkowej 1 - pow. 1 207 m2 (wykładzina dywanowa - 64 m2, parkiet - 433 m2, panele - 124 m2, gres - 586 m2); - przy ul. Wolności 3 - pow. 190 m2 (wykładzina dywanowa - 126 m2, terakota - 20 m2, płytki PCV - 44 m2); - przy ul. Podzamcze 5/8 - pow. 150 m2 (gres) Łączna powierzchnia pomieszczeń w budynkach - 1 547 m2, w tym: 1.sprzątanie : -codziennie - 1 069 m2; -jeden raz w tygodniu - 328 m2 (archiwa, serwerownie, magazyn dowodów rzeczowych); -jeden raz w tygodniu - 150 m2 (pomieszczenia Ośrodka Kuratorskiego w Bytowie); 2.polerowanie dwa razy w roku - 303 m2 (korytarze-gres, terakota, płytki PCV) do 31 lipca, 30 listopada - wymagane jest dysponowanie specjalistycznym sprzętem do czyszczenia i konserwacji powierzchni z gresu, terakoty, PCV; 3.pranie wykładzin dywanowych raz w roku - 190 m2 do 31 października; 4.mycie okien dwa razy w roku do 31 maja, do 30 listopada. Łączna powierzchnia okien wynosi 227,40 m2. Częstotliwość mycia szyb okiennych w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb (bieżące reagowanie na występujące potrzeby); 5.do pielęgnacji posadzek typu gres, kamień konieczne jest stosowanie wyłącznie środków nabłyszczających antypoślizgowych i nie wolno stosować past samopołyskowych; 6.do pielęgnacji parkietu stosować metodę sprzątania na sucho m.in. sprzątanie suchym mopem, odkurzaczem lub zamiatanie, w razie zabrudzenia podłogi oczyścić płynem lub sprayem przeznaczonym do parkietów; 7.do pielęgnacji i konserwacji należy używać tylko środków przeznaczonych dla danego rodzaju powierzchni; 8.do wykonywania codziennej usługi sprzątania Wykonawca zapewni min. 3 pracowników (w tym 1 pracownik do terenów zewnętrznych) wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały i środki czystości, jak również w odzież ochronną. Płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zapewnia Zamawiający; 9.usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Bytowie będzie świadczona codziennie od poniedziałku do piątku po godzinach urzędowania Sądu (w godz. 16:00-20:00), za wyjątkiem sprzątania pomieszczeń o tzw. ograniczonym dostępie, gdzie usługa ta musi być świadczona w obecności użytkownika pomieszczenia; 10.usługa sprzątania pomieszczenia Ośrodka Kuratorskiego będzie świadczona jeden raz w tygodniu (w poniedziałek) w godzinach 08:00-15:00; 11.Wykonawca będzie sprawował bieżącą kontrolę jakości wykonywanej usługi, w szczególności będzie dysponował koordynatorem, tj. osobą pełniącą bezpośredni nadzór nad pracownikami Wykonawcy. Obowiązkiem koordynatora będzie m.in. przeprowadzanie kontroli pracowników bezpośrednio realizujących usługę sprzątania w budynkach Zamawiającego min. 2 razy w miesiącu w godzinach między 18:00 a 20:30. Kontrola zostanie potwierdzona wpisem do książki Zamawiającego znajdującej się w pomieszczeniu ochrony. Wpis musi zawierać godzinę kontroli oraz czytelny podpis osoby kontrolującej. II.Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie materiały eksploatacyjne typu: antybakteryjne mydło w płynie, papier toaletowy duże rolki, ręczniki papierowe typu zz składanka kolor biały, które będą uzupełniane niezwłocznie po stwierdzeniu ich zużycia oraz piasek wykorzystywany w okresie zimowym do posypywania chodników i schodów zewnętrznych. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków czystości, które odpowiadają wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1225 ze zm.), i materiałów eksploatacyjnych, odpowiadających obowiązującym standardom, a zastosowane przez niego produkty chemii gospodarczej posiadać będą stosowne świadectwa kontroli jakości, typu atesty i certyfikaty, poświadczające dopuszczenie tych produktów do ogólnego stosowania, które to świadectwa Wykonawca udostępni na każde żądanie Zamawiającego. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na usługach sprzątania, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). Szczegółowe informacje zawarto w SWZ oraz załącznikach.
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie częściowe nr 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Świadczenie usług sprzątania w budynkach Sądu Rejonowego w Miastku i terenu zewnętrznego
Opis: Sprzątanie i utrzymanie czystości w budynku Sądu Rejonowego w Miastku. I.Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku SR Miastko o pow. 1 181,00 m2 budynek Sądu Rejonowego w Miastku przy ul. Armii Krajowej 30 - pow. 1 181 m2 (wykładzina dywanowa - 142 m2, wykładzina winylowa - 168 m2, panele - 100 m2, parkiet - 55 m2, gres - 716 m2). Łączna powierzchnia pomieszczeń w budynkach - 1 181,00 m2, w tym: 1.sprzątanie : -codziennie - w budynku Sądu Rejonowego w Miastku 928,20 m2; -jeden raz w tygodniu - 158,80 m2 (archiwa - w tym przecieranie półek płynem grzybobójczym, schody na strych, serwerownie, magazyn dowodów rzeczowych); -jeden raz w tygodniu - 94 m2 (pomieszczenia Ośrodka Kuratorskiego w Miastku); 2.polerowanie: - dwa razy w roku - 182,10 m2 (korytarze i hole - kamień, gres, wykładzina winylowa) do 31 lipca, do 30 listopada - wymagane jest dysponowanie specjalistycznym sprzętem do czyszczenia i konserwacji powierzchni z gresu, kamienia, wykładziny winylowej; 3.pranie wykładzin dywanowych raz do roku - 142 m2 do 31 października; 4.mycie okien dwa razy w roku do 31 maja, do 30 listopada. Łączna powierzchnia okien do mycia wynosi 151,35 m2, w tym wymagająca użycia wysięgnika od zewnątrz - 1,00 m2. Częstotliwość mycia szyb okiennych w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb (bieżące reagowanie na występujące potrzeby). 5.do pielęgnacji posadzek typu gres, kamień konieczne jest stosowanie wyłącznie środków nabłyszczających antypoślizgowych i nie wolno stosować past samopołyskowych; 6.do pielęgnacji parkietu stosować metodę sprzątania na sucho m.in. sprzątanie suchym mopem, odkurzaczem lub zamiatanie, w razie zabrudzenia podłogi oczyścić płynem lub sprayem przeznaczonym do parkietów; 7.do pielęgnacji i konserwacji należy używać tylko środków przeznaczonych dla danego rodzaju powierzchni; 8.do wykonywania codziennej usługi sprzątania Wykonawca zapewni min. 3 pracowników (w tym 1 pracownik do terenów zewnętrznych) wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały i środki czystości, jak również w odzież ochronną. Płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zapewnia Zamawiający; 9.usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Miastku będzie świadczona codziennie od poniedziałku do piątku po godzinach urzędowania Sądu (w godz. 16:00-20:00), za wyjątkiem sprzątania pomieszczeń o tzw. ograniczonym dostępie, gdzie usługa ta musi być świadczona w obecności użytkownika pomieszczenia; 10.usługa sprzątania pomieszczenia Ośrodka Kuratorskiego będzie świadczona jeden raz w tygodniu w godzinach 08:00-15:30; 11.Wykonawca będzie sprawował bieżącą kontrolę jakości wykonywanej usługi, w szczególności będzie dysponował koordynatorem, tj. osobą pełniącą bezpośredni nadzór nad pracownikami Wykonawcy. Obowiązkiem koordynatora będzie m.in. przeprowadzanie kontroli pracowników bezpośrednio realizujących usługę sprzątania w budynku Zamawiającego min. 2 razy w tygodniu w godzinach między 18:00 a 20:30. Kontrola zostanie potwierdzona wpisem do książki Zamawiającego znajdującej się w pomieszczeniu ochrony. Wpis musi zawierać godzinę kontroli oraz czytelny podpis osoby kontrolującej. II.Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie materiały eksploatacyjne typu: antybakteryjne mydło w płynie, papier toaletowy duże rolki, ręczniki papierowe typu zz składanka kolor biały, które będą uzupełniane niezwłocznie po stwierdzeniu ich zużycia oraz piasek wykorzystywany w okresie zimowym do posypywania chodników i schodów zewnętrznych. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków czystości, które odpowiadają wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1225 ze zm.) i materiałów eksploatacyjnych, odpowiadających obowiązującym standardom, a zastosowane przez niego produkty chemii gospodarczej posiadać będą stosowne świadectwa kontroli jakości, typu atesty i certyfikaty, poświadczające dopuszczenie tych produktów do ogólnego stosowania, które to świadectwa Wykonawca udostępni na każde żądanie Zamawiającego. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na usługach sprzątania, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). Szczegółowe informacje zawarto w SWZ oraz załącznikach.
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie częściowe nr 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Świadczenie usług sprzątania w budynkach OZSS w Chojnicach i terenu zewnętrznego
Opis: Sprzątanie i utrzymanie czystości w budynku II OZSS Chojnice. I.Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku II OZSS Chojnice, ul. Portowa 1, o pow. 584,00 m2 (wykładzina dywanowa - 27,20 m2, gres - 556,80 m2) Łączna powierzchnia pomieszczeń w budynku - 584,00 m2, w tym: 1.sprzątanie: - codziennie - 547,20 m2; - raz na 2 tygodnie - 36,80 m2 (pomieszczenia techniczne, archiwa - w tym przecieranie półek płynem grzybobójczym); 2.polerowanie dwa razy w roku - 556,80 m2 (korytarze i hole - gres) do 31 lipca, do 30 listopada - wymagane jest dysponowanie specjalistycznym sprzętem do czyszczenia i konserwacji powierzchni z gresu; 3.pranie wykładzin raz w roku - 27,20 m2 do 31 października; 4.mycie okien dwa razy w roku do 31 maja, do 30 listopada. Łączna powierzchnia okien do mycia wynosi 91,54 m2, w tym wymagająca użycia wysokiej drabiny lub niedużego wysięgnika od zewnątrz - 26,27 m2 (10 sztuk okien). Częstotliwość mycia szyb okiennych w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb (bieżące reagowanie na występujące potrzeby); 4.do pielęgnacji posadzek typu gres, konieczne jest stosowanie wyłącznie środków nabłyszczających antypoślizgowych i nie wolno stosować past samopołyskowych; 5.do pielęgnacji i konserwacji należy używać tylko środków przeznaczonych dla danego rodzaju powierzchni; 6.do wykonywania codziennej usługi sprzątania Wykonawca zapewni min. 1 pracownika, wyposażonego w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały i środki czystości, jak równieżw odzież ochronną. Płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zapewnia Zamawiający; 8.usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku II OZSS Chojnice będzie świadczona codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania od 11:30 do 15:30; 9.Wykonawca będzie sprawował bieżącą kontrolę jakości wykonywanej usługi, w szczególności będzie dysponował koordynatorem, tj. osobą pełniącą bezpośredni nadzór nad pracownikami Wykonawcy. Obowiązkiem koordynatora będzie m.in. przeprowadzanie kontroli pracowników bezpośrednio realizujących usługę sprzątania w budynku Zamawiającego min. 2 razy w miesiącu w godzinach pracy Zamawiającego. Kontrola zostanie potwierdzona wpisem do książki Zamawiającego znajdującej się w pomieszczeniu sekretariatu. Wpis musi zawierać godzinę kontroli oraz czytelny podpis osoby kontrolującej. II.Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie materiały eksploatacyjne typu: antybakteryjne mydło w płynie, papier toaletowy duże rolki, ręczniki papierowe typu zz składanka kolor biały, które będą uzupełniane niezwłocznie po stwierdzeniu ich zużycia oraz piasek wykorzystywany w okresie zimowym do posypywania chodników i schodów zewnętrznych. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków czystości, które odpowiadają wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1225 ze zm.) i materiałów eksploatacyjnych, odpowiadających obowiązującym standardom, a zastosowane przez niego produkty chemii gospodarczej posiadać będą stosowne świadectwa kontroli jakości, typu atesty i certyfikaty, poświadczające dopuszczenie tych Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na usługach sprzątania, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). Szczegółowe informacje zawarto w SWZ oraz załącznikach.
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie częściowe nr 4