690845-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Roboty budowlane w zakresie budynków – Budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane - Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego
Opis: Przedmiot zamówienia stanowi zaprojektowanie, uzyskanie koniecznych uzgodnień i decyzji formalnych oraz wybudowanie z częściowym zakupem i montażem wyposażenia, z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zadania: Budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego
Wewnętrzny identyfikator: DZP-271-2-123/PN/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45215000 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej, 71242000 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów, 71221000 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych, 71240000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania, 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 71332000 Geotechniczne usługi inżynieryjne, 71351100 Usługi przygotowania i analizy podłoża, 71352000 Usługi badania podłoża, 71354000 Usługi sporządzania map, 45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne, 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 77211400 Usługi wycinania drzew, 45223300 Roboty budowlane w zakresie parkingów, 45233120 Roboty w zakresie budowy dróg, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 33100000 Urządzenia medyczne, 39000000 Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące, 45213312 Roboty budowlane w zakresie budynków parkingowych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiot zamówienia stanowi zaprojektowanie, uzyskanie koniecznych uzgodnień i decyzji formalnych oraz wybudowanie z częściowym zakupem i montażem wyposażenia, z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zadania: Budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego.
Opcje:
Opis opcji: W ramach przedmiotu umowy Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym w projekcie umowy (załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia), formularz oferty (załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia), opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w następującym zakresie: 1. BIM W zakresie podstawowym nie wymaga się opracowania dokumentacji projektowej w technologii BIM ani przekazania modeli BIM. Opracowanie dokumentacji dodatkowo w technologii BIM (opisanej w PFU i uzupełnieniach) stanowi wyłącznie zakres objęty prawem opcji Zamawiającego. 2. Ogrzewanie podłogowe W zakresie podstawowym należy przyjąć standardowy system ogrzewania, bez obowiązku stosowania ogrzewania podłogowego (jednak jest ono dopuszczalne). Wykonanie ogrzewania podłogowego (opisanego w PFU i uzupełnieniach) w obiekcie stanowi wyłącznie zakres objęty prawem opcji Zamawiającego. 3. Elewacja wentylowana ponad udział zakresu podstawowego W zakresie podstawowym należy wykonać ETICS/BSO z pozostawieniem co najmniej 25% powierzchni elewacji w technologii wentylowanej na zasadach określonych w opisie przedmiotu zamówienia - części ELEWACJA. Opcja obejmuje zastąpienie elewacji ETICS/BSO, na powierzchni wskazanej dla opcji w dokumentacji zamówienia, rozwiązaniem elewacji wentylowanej opisanym w PFU lub uzupełnieniach, wraz z kompletną podkonstrukcją, izolacją i obróbkami. Maksymalna powierzchnia zamiany nie może przekroczyć powierzchni ETICS/BSO przewidzianej w zakresie podstawowym. Cenę opcji należy określić jako różnicę kosztów zamiany tych rozwiązań, bez ponownego naliczania ceny zakresu podstawowego. Ochronę antygraffiti w obu wariantach stosuje się na zasadach części ELEWACJA.