692839-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne – Dostawa subskrypcji odpowiadających posiadanym przez Zamawiającego licencjom VMware (lub równoważnych) wraz ze wsparciem technicznym.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa subskrypcji odpowiadających posiadanym przez Zamawiającego licencjom VMware (lub równoważnych) wraz ze wsparciem technicznym.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji odpowiadających posiadanym przez Zamawiającego licencjom VMware (lub równoważnych) wraz ze wsparciem technicznym. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający określa zakres podstawowy oraz zakres opcjonalny, którego wykorzystanie nie jest obowiązkiem Zamawiającego i jest zależne od jego aktualnych potrzeb. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 2. Wykonawca będzie świadczył Zamawiającemu w ramach: 1) zamówienia podstawowego: Wsparcie techniczne oraz subskrypcje przez okres 12 miesięcy, od pierwszego dnia miesiąca następującego po podpisaniu Umowy, chyba że z warunków licencyjnych posiadanego przez Zamawiającego Oprogramowania, wynika konieczność uruchomienia wsparcia technicznego lub subskrypcji z inną datą, nie wcześniejszą niż: a) dla subskrypcji wskazanych w Tabeli nr 2 OPZ - od daty dostarczenia subskrypcji; b) dla subskrypcji wskazanych w Tabeli nr 4 OPZ - od daty dostarczenia subskrypcji; c) dla subskrypcji wskazanych w Tabeli nr 6 OPZ i Tabeli nr 9 OPZ - od dnia 3 sierpnia 2026 r., d) dla subskrypcji wskazanych w Tabeli nr 7 OPZ – daty dostarczenia subskrypcji; 2) zamówienia opcjonalnego I: Zamawiający jest uprawniony do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji (zlecenia opcji), na podstawie którego Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić Zamawiającemu Wsparcie techniczne oraz subskrypcje przez okres kolejnych 12 miesięcy, od zakończenia subskrypcji i wsparcia technicznego, opisanych w pkt. 4.1.1 OPZ; 3) W ramach zamówienia opcjonalnego II: Zamawiający jest uprawniony do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji (zlecenia opcji), na podstawie którego Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić Zamawiającemu Wsparcie techniczne oraz subskrypcje przez okres kolejnych 12 miesięcy, od zakończenia subskrypcji i wsparcia technicznego, opisanych w pkt. 4.1.2. OPZ, przy czym Zamawiający jest uprawniony skorzystać z opcji dwukrotnie, każdorazowo przedłużając o okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w rozdziale II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający w myśl art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający jest administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE dalej „RODO”. 6. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy eZamówienia Urzędu Zamówień Publicznych -https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 7. Zamawiający zastrzega, iż zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 8. Zamawiający informuje, że przed otwarciem ofert zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w zakresie gwarantowanym (podstawowym), na potrzeby weryfikacji zaktualizowania się przesłanki unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający uwzględni kwotę jaką dysponuje na potrzeby realizacji zamówienia podstawowego. 9. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, według wymagań ściśle określonych w SWZ. 10. Zamawiający nie udzieli zamówienia jeśli zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dot. środków organizacyjnych w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (DZ. Urz. UE nr L 229/1 z 31.7.2014) oraz wykluczy Wykonawcę w przypadku zaistnienia co najmniej jednej z przesłanek wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) – w celu potwierdzenia braku postaw do wykluczenia należy złożyć wraz z ofertą oświadczenie stanowiące załącznik nr 6 do Formularza oferty. 11. Szczegółowe terminy realizacji zamówienia zostały opisane w rozdziale II SWZ – OPZ oraz w rozdziale III SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy. 12. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w rozdziale II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (zgodnie z punktem 6 Rozdziału I SWZ -Instrukcja dla Wykonawców), tj.: 12.1. Załącznik nr 5A do Formularza oferty – wzór wykazu parametrów oferowanych – składany wraz z ofertą w celu potwierdzenia parametrów wymaganych w OPZ; 12.1. Załącznik nr 5B do Formularza oferty - wzór wykazu parametrów oferowanych na dodatkowe kryteria oceny ofert – składany wraz z ofertą w celu potwierdzenia zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert oraz w OPZ. 13. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 14. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Wewnętrzny identyfikator: COI-ZAK.262.60.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: W związku z unieważnieniem w dniu 28.08.2026 r. na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp postępowania pn.: „Dostawa subskrypcji odpowiadających posiadanym przez Zamawiającego licencjom VMware (lub równoważnych) wraz ze wsparciem technicznym” - COI-ZAK.262.29.2026 (ponieważ w postępowaniu nie złożono żadnej oferty), zaistniała pilna konieczność ogłoszenia nowego postępowania. W związku z powyższym zaistniała też potrzeba skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp do 15 dni, co wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, spowodowanej obiektywnymi okolicznościami niezależnymi od woli Zamawiającego. Konieczność unieważnienia poprzedniego przetargu oraz potrzeba niezwłocznego uruchomienia nowej procedury wykreowały stan pilności w rozumieniu przepisów ustawy Pzp oraz motywu 46 dyrektywy 2014/24/UE.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71356300 Usługi wsparcia technicznego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: zgodnie z OPZ
Opcje:
Opis opcji: Zamówienie opcjonalne I: Zamawiający jest uprawniony do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji (zlecenia opcji), na podstawie którego Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić Zamawiającemu Wsparcie techniczne oraz subskrypcje przez okres kolejnych 12 miesięcy, od zakończenia subskrypcji i wsparcia technicznego, opisanych w pkt. 4.1.1 OPZ. Zamówienie opcjonalne II: Zamawiający jest uprawniony do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji (zlecenia opcji), na podstawie którego Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić Zamawiającemu Wsparcie techniczne oraz subskrypcje przez okres kolejnych 12 miesięcy, od zakończenia subskrypcji i wsparcia technicznego, opisanych w pkt. 4.1.2. OPZ. Zamawiający jest uprawniony skorzystać z opcji dwukrotnie, każdorazowo przedłużając o okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.