693125-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi wywozu odpadów – Odbiór odpadów komunalnych stałych (segregowanych i niesegregowanych) w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór odpadów komunalnych stałych (segregowanych i niesegregowanych) w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: odbieraniu odpadów komunalnych stałych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim: - część 1 Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie, - część 2 Grupa Zabezpieczenia Złocieniec, - część 3 Grupa Zabezpieczenia Wałcz, - część 4 Grupa Zabezpieczenia Wałcz/Rejon Nadarzyce, 2. Zestawienie miejsc oraz ilości szacunkowych będących przedmiotem zamówienia zawiera - ,,Zestawienie szacunkowej ilości odpadów komunalnych stałych”: Załącznik nr: 1 A (GZ Drawsko Pomorskie), Załącznik nr: 1B (GZ Złocieniec), Załącznik nr: 1 C (GZ Wałcz), Załącznik nr: 1 D (GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce) 3.Termin realizacji: Od dnia 01.01.2027 do 31.12.2027 4. Potencjał: 1) Wykonawca musi być wpisany do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonym przez organ wykonawczy gminy, na terenie, której realizowany będzie przedmiot umowy, tj.: 2) część 1 – miasto i gmina Drawsko Pomorskie, miasto i gmina Kalisz Pomorski; 3) część 2 – miasto i gmina Złocieniec, miasto Szczecinek; 4) część 3 – miasto Wałcz, miasto i gmina Kalisz Pomorski, 5) część 4 – gmina Jastrowie Pojemniki na odpady segregowane powinny być podstawione dla każdego rodzaju odpadu oddzielnie, oraz być trwale oznakowane rodzajem odpadu segregowanego, dla którego dany pojemnik jest przeznaczony (pojemniki na odpady z papieru i tektury, szkła, tworzyw sztucznych i metali, odpady wielkogabarytowe, biodegradowalne). Ilość pojemników (kontenerów) na odpady stałe niesegregowane oraz segregowane ich pojemność, miejsca postawienia (z uwzględnieniem przepisów prawa budowlanego i ochrony środowiska) oraz częstotliwość wywozu odpadów stałych z każdego ze wskazanych miejsc (z określeniem dnia tygodnia), Wykonawca uzgodni pisemnie poprzez sporządzenie harmonogramu z przedstawicielem Zamawiającego wymienionym w §4 ust.2 umowy. (dla każdej Grupy Zabezpieczenia oddzielnie). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku do SWZ. 6. Zamawiający stwierdzając, że proces realizacji usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych stałych tj. opróżnianiu, wywozie i utylizacji nieczystości stałych z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, polega na wykonaniu przez osoby bezpośrednio świadczące pracę przy w/w czynnościach, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy, w związku z powyższym Zamawiający w trakcie realizacji usługi wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i/lub Podwykonawców, wszystkich ww. pracowników realizujących usługę przez cały okres trwania umowy na podstawie umowy o pracę.
Wewnętrzny identyfikator: 425/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: zadanie 1 GZ Drawsko Pomorskie
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: odbieraniu odpadów komunal-nych stałych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim: - część 1 Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie, - część 2 Grupa Zabezpieczenia Złocieniec, - część 3 Grupa Zabezpieczenia Wałcz, - część 4 Grupa Zabezpieczenia Wałcz/Rejon Nadarzyce, 2. Zestawienie miejsc oraz ilości szacunkowych będących przedmiotem zamówienia zawiera - ,,Zestawienie szacunkowej ilości odpadów komunalnych stałych”: Załącznik nr: 1 A (GZ Drawsko Pomorskie), Załącznik nr: 1B (GZ Złocieniec), Załącznik nr: 1 C (GZ Wałcz), Załącznik nr: 1 D (GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce) 3.Termin realizacji: Od dnia 01.01.2027 do 31.12.2027 4. Potencjał: 1) Wykonawca musi być wpisany do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonym przez organ wykonawczy gminy, na terenie, której realizowany będzie przedmiot umowy, tj.: 2) część 1 – miasto i gmina Drawsko Pomorskie, miasto i gmina Kalisz Pomorski; 3) część 2 – miasto i gmina Złocieniec, miasto Szczecinek; 4) część 3 – miasto Wałcz, miasto i gmina Kalisz Pomorski, 5) część 4 – gmina Jastrowie Pojemniki na odpady segregowane powinny być podstawione dla każdego rodzaju odpadu oddzielnie, oraz być trwale oznakowane rodzajem odpadu segregowanego, dla którego dany pojemnik jest przeznaczony (pojemniki na odpady z papieru i tektury, szkła, tworzyw sztucznych i metali, odpady wielkogabarytowe, biodegradowalne). Ilość pojemników (kontenerów) na odpady stałe niesegregowane oraz segregowane ich pojemność, miejsca postawienia (z uwzględnieniem przepisów prawa budowlanego i ochrony środowiska) oraz częstotliwość wywozu odpadów stałych z każdego ze wskaza-nych miejsc (z określeniem dnia tygodnia), Wykonawca uzgodni pisemnie poprzez sporzą-dzenie harmonogramu z przedstawicielem Zamawiającego wymienionym w §4 ust.2 umowy. (dla każdej Grupy Zabezpieczenia oddzielnie). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku do SWZ. 6. Zamawiający stwierdzając, że proces realizacji usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych stałych tj. opróżnianiu, wywozie i utylizacji nieczystości stałych z miejsc wska-zanych przez Zamawiającego, polega na wykonaniu przez osoby bezpośrednio świadczące pracę przy w/w czynnościach, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy, w związku z powyższym Zamawiający w trakcie realizacji usługi wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i/lub Podwykonawców, wszystkich ww. pracowni-ków realizujących usługę przez cały okres trwania umowy na podstawie umowy o pracę.
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 1 GZ Drawsko Pomorskie
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy Pzp w ramach, którego zakłada, że szacowana wielkość prawa opcji nie przekroczy 100 % zamówienia podstawowego, przy czym prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe w czasie trwania umowy, cena jednostkowa prawa opcji będzie na takich samych warunkach jak zamówienia podstawowego określona w formularzu cenowym dołączonym do oferty przez Wykonawcę, o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: zadanie 2 GZ Złocieniec
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 2 GZ Złocieniec
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: zadanie 3 GZ Wałcz
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 3 GZ Wałcz
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: zadanie 4 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 4 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce