694749-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych i zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kamionka Wielka
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych i zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kamionka Wielka
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kamionka Wielka oraz odpadów zgromadzonych w PSZOK obsługującym Gminę Kamionka Wielka, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.) oraz zmianami tej ustawy w okresie wykonywania usługi. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia oraz wzorze umowy, stanowiących załączniki do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: GKiOŚ.271.14.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90533000 Usługi gospodarki odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: 1. PRAWO OPCJI: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie szacunkowej ilości poszczególnych rodzajów odpadów, w okresie wskazanym w SWZ. 2) Skorzystanie z prawa opcji na podstawie pkt. 1) powyżej nastąpi na następujących zasadach: a) zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów w stosunku do ilości szacunkowych, określonych w SWZ, jednakże niepowodującego wzrostu wartości wynagrodzenia wykonawcy (§ 6 ust. 1 wzoru umowy) o więcej niż 20%. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy, b) ceny jednostkowe tytułem świadczenia usług objętych prawem opcji (w niniejszym zakresie) są takie same jak ceny jednostkowe dla realizacji zamówienia podstawowego. Wysokość cen jednostkowych ustalana jest na moment skorzystania z prawa opcji (obowiązują ceny jednostkowe po ewentualnych waloryzacjach, modyfikacjach itp.), c) w zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy, d) skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego, wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia, e) zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy. 3) Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usługi. 4) Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, SWZ oraz ofertą Wykonawcy. 5) Prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 6) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. 2. Zamawiający na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług zgodnych z przedmiotem zamówienia. Udzielenie zamówienia, o którym mowa w niniejszym punkcie nastąpi w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. Wartość udzielanego zamówienia nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego i wykonywane będzie po cenach jednostkowych określonych w umowie podstawowej i na warunkach wynikających z przeprowadzenia odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, a jeżeli wartość szacunkowa będzie mniejsza od kwoty, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp po przeprowadzeniu negocjacji.