695472-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 19 12 12 (nadsit) w ilości 8000 Mg (podstawa: 4000Mg, opcja: 4000)
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 19 12 12 (nadsit) w ilości 8000 Mg (podstawa: 4000Mg, opcja: 4000)
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit), pochodzących z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, w tym z odpadów wielkogabarytowych, nie posiadających charakteru odpadu niebezpiecznego, obojętnego lub biodegradowalnego, w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia, w związku z czym zamówienie zostało podzielone na zakres podstawowy (gwarantowany) i opcję, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów o kodzie przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit). 3. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 4000 Mg. 4. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach opcji wynosi do 4000 Mg.. 5. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 8000 Mg, w tym: w ramach zamówienia podstawowego: 4000 Mg oraz w ramach opcji: do 4000 Mg. 6. Odpady będą oferowane w formie: luzem. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z instalacji: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK), ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 7. Informacja na temat linii technologicznej Zamawiającego Proces technologiczny realizowany w ZUOK Olsztyn opiera się na technologii mechaniczno – biologicznej obejmującej biosuszenie odpadów komunalnych oraz ich późniejsze sortowanie mechaniczne w celu przygotowania i oczyszczenia paliwa z odpadów. Oferowany w ramach zamówienia odpad stanowi frakcję lekką pochodzącą z linii produkcji paliwa. Frakcję lekką odpadów stanowi tworzywo sztuczne, makulatura, guma, tekstylia, drewno, odpady biodegradowalne. Ze względu na charakter odpadów komunalnych i ich znaczną zmienność morfologiczną nie można wykluczyć obecności szkła i metali w wytworzonej frakcji lekkiej. Z uwagi na okoliczność, że skład frakcji zależny jest od morfologii odpadów przywożonych do ZUOK, wyżej podany skład ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą roszczeń do Zamawiającego. 8. Główne cechy odpadów będących przedmiotem zamówienia: a. kaloryczność: min. 14.000 kJ/kg, b. wilgotność max 20%, c. gęstość nasypowa ok. 100-260 kg/m3, d. granulacja 0-150 mm, e. proces wytwarzania frakcji nie zapewnia całkowitego oczyszczenia jej z zanieczyszczeń (szkło, metale, kamienie, inna frakcja ciężka), 9. Wykonawca zapewni stały odbiór odpadu zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego uwzględniającym w szczególności: a. ilość pojazdów odbierających odpad: 0-10 szt./d; b. preferowany typ pojazdu: ruchoma podłoga ok 90m3, c. możliwość odbioru przez 5 dni w tygodniu w godzinach: od poniedziałku od poniedziałku godz. 6:00 - do piątku do godz. 21:30. 10. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 11. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 12. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 13. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 14. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 15. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90512000 Usługi transportu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit), pochodzących z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, w tym z odpadów wielkogabarytowych, nie posiadających charakteru odpadu niebezpiecznego, obojętnego lub biodegradowalnego, w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia, w związku z czym zamówienie zostało podzielone na zakres podstawowy (gwarantowany) i opcję, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów o kodzie przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit). 3. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 4000 Mg. 4. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach opcji wynosi do 4000 Mg.. 5. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 8000 Mg, w tym: w ramach zamówienia podstawowego: 4000 Mg oraz w ramach opcji: do 4000 Mg. 6. Odpady będą oferowane w formie: luzem. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z instalacji: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK), ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 7. Informacja na temat linii technologicznej Zamawiającego Proces technologiczny realizowany w ZUOK Olsztyn opiera się na technologii mechaniczno – biologicznej obejmującej biosuszenie odpadów komunalnych oraz ich późniejsze sortowanie mechaniczne w celu przygotowania i oczyszczenia paliwa z odpadów. Oferowany w ramach zamówienia odpad stanowi frakcję lekką pochodzącą z linii produkcji paliwa. Frakcję lekką odpadów stanowi tworzywo sztuczne, makulatura, guma, tekstylia, drewno, odpady biodegradowalne. Ze względu na charakter odpadów komunalnych i ich znaczną zmienność morfologiczną nie można wykluczyć obecności szkła i metali w wytworzonej frakcji lekkiej. Z uwagi na okoliczność, że skład frakcji zależny jest od morfologii odpadów przywożonych do ZUOK, wyżej podany skład ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą roszczeń do Zamawiającego. 8. Główne cechy odpadów będących przedmiotem zamówienia: kaloryczność: min. 14.000 kJ/kg, wilgotność max 20%, gęstość nasypowa ok. 100-260 kg/m3, granulacja 0-150 mm, proces wytwarzania frakcji nie zapewnia całkowitego oczyszczenia jej z zanieczyszczeń (szkło, metale, kamienie, inna frakcja ciężka), 9. Wykonawca zapewni stały odbiór odpadu zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego uwzględniającym w szczególności: ilość pojazdów odbierających odpad: 0-10 szt./d; preferowany typ pojazdu: ruchoma podłoga ok 90m3 możliwość odbioru przez 5 dni w tygodniu w godzinach: od poniedziałku od poniedziałku godz. 6:00 - do piątku do godz. 21:30. 10. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 11. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 12. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 13. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 14. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 15. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia, w związku z czym zamówienie zostało podzielone na zakres podstawowy (gwarantowany) i opcję, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów o kodzie przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit). Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 4000 Mg. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 (nadsit) przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach opcji wynosi do 4000 Mg.. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 8000 Mg, w tym: w ramach zamówienia podstawowego: 4000 Mg oraz w ramach opcji: do 4000 Mg.