2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa endoprotez i wyrobów ortopedycznych - dogrywka.
Opis: Sukcesywne dostawy endoprotez i wyrobów ortopedycznych - dogrywka.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu ujął asortyment niezbędny do pracy oddziału ortopedii. Z uwagi na fakt, iż uległy wyczerpaniu ilości niektórego sprzętu zgodnie z zawartymi umowami, a zatem w ramach umów nie ma możliwości dokonywania dalszych dostaw endoprotez i wyrobów ortopedycznych, których zakup jest bezwzględnie konieczny i niezbędny dla zabezpieczenia bieżącej pracy poszczególnego oddziału w SP ZOZ MSWiA w Łodzi. Ze względu na doniosłą funkcję społeczną Zamawiający w sposób szczególny podchodzi do zapewnienia płynności dostaw, w tym zwłaszcza w odniesieniu do produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz innych towarów związanych z leczeniem pacjentów. Zamawiający znalazł się w sytuacji, w której konieczny jest zakup endoprotez i wyrobów ortopedycznych do zapewnienia ciągłości dostaw. Przeprowadzenie postępowania w zwykłym trybie, z zachowaniem terminów podstawowych, uniemożliwiłoby zapewnienie ciągłości dostaw endoprotez i wyrobów ortopedycznych, który jest niezbędny w zabezpieczeniu bezpieczeństwa pacjentów. Jednocześnie Zamawiający, informuje, że skrócenie terminu składania ofert w omawianym postępowaniu o udzielenie zamówienia nie pozbawi Wykonawców możliwości udziału w przedmiotowym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne, tym bardziej, że potencjalni Wykonawcy mieli już okazję zapoznać się z dokumentacją przetargową podczas prowadzonych wcześniejszych postępowań. Rynek endoprotez i wyrobów ortopedycznych skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z tym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert uległ skróceniu, co też w żaden sposób nie powinno wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielanie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i w żaden sposób nie powinno wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33183200 Protezy ortopedyczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33183100 Implanty ortopedyczne, 33183000 Dodatkowe wyroby ortopedyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Część zamówienia: LOT-0002
Część zamówienia: LOT-0003
Część zamówienia: LOT-0004