695980-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi ubezpieczeniowe – Ubezpieczenie majątkowe oraz komunikacyjne Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w 2027 roku
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Ubezpieczenie majątkowe oraz komunikacyjne Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w 2027 roku
Opis: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątkowe oraz komunikacyjne Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o., w tym : 1) ubezpieczenie mienia Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z . o. o. w zakresie: a) ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie mienia od dewastacji oraz gotówki od kradzieży z włamaniem i rabunku, b) ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, c) ubezpieczenia sprzętu komputerowego przenośnego od wszelkich ryzyk poza miejscem ubezpieczenia, d) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego mobilnego i stacjonarnego będącego w użyczeniu, e) ubezpieczenie elektroniki w zakresie pełnym, 2) ubezpieczenie komunikacyjne Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w zakresie: a) obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów (OC), b) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów (NNW), c) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzeń i kradzieży (AC) z rozszerzeniem o ubezpieczenie szyb oraz Assistance w pełnym zakresie. 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pracodawcy w zakresie: a) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu szkód wyrządzonych przez Zamawiającego zatrudnionym pracownikom, b) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu szkód wodociągowych.
Wewnętrzny identyfikator: U/PN/2026/05/1
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66510000 Usługi ubezpieczeniowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 66515000 Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty, 66515100 Usługi ubezpieczenia od ognia, 66516000 Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, 66516100 Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej, 66512100 Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, 66514110 Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: ubezpieczenie majątkowe oraz komunikacyjne Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w 2027 r.
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający przewiduje zwiększenie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji w przypadku wystąpienia następujących okoliczności: 1) nabycia majątku przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy, 2) koniecznością ubezpieczenia AC/OC/NNW/Assistane pojazdów będących własnością Zamawiającego, gdzie data rozpoczęcia odpowiedzialności będzie inna niż w paragrafie 1 ust. 2 , Ubezpieczyciel udzieli ochrony ubezpieczeniowej zgodnie z terminami w złożonych wnioskach, 3) zwiększeniu wartości posiadanego majątku w związku z jego modernizacją lub ulepszeniem w okresie obowiązywania umowy, 4) koniecznością ubezpieczenia OC i NNW pojazdów zabytkowych w zakresie opisanym w § 3 ust. 4 pkt 4 wzoru umowy, 5) zwróceniem się z wnioskiem przez Zamawiającego do Wykonawcy o doubezpieczenie w przypadku wystąpienia jednej z wyżej wymienionych w pkt 1) lub 2) lub 3) lub 4) okoliczności w związku z realizacją prawa opcji. 2. Maksymalna wartość opcji wynosić będzie 30% wartości zamówienia podstawowego i dotyczyć może wszystkich rodzajów ubezpieczeń o których mowa w § 1 ust. 5 umowy. 3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach prawa opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w § 4 umowy dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 5. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji w terminie do dnia 31.12.2027r. 6. Pozostałe zapisy umowy stosuje się odpowiednio. 7. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie.