2. Procedura
Procedura
Tytuł: Serwis i wzorcowanie (w 3 punktach pomiarowych: 0,10 mg/l; 0,25 mg/l i 0,70 mg/l) urządzeń do badania stanu trzeźwości typu AlcoSensor IV dla jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego w okresie 12 miesięcy (1381437)
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest Serwis i wzorcowanie (w trzech punktach pomiarowych: 0,10 mg/l; 0,25 mg/l i 0,70 mg/l) urządzeń do badania stanu trzeźwości typu AlcoSensor IV dla jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego w okresie 12 miesięcy (1381437). 2. W ramach obsługi serwisowej Wykonawca będzie wykonywał przeglądy techniczne, naprawy, wymianę uszkodzonych i zużytych części, wymianę materiałów eksploatacyjnych (baterie, akumulatory, taśmy papierowe i barwiące), adjustację oraz czynności wzorcowania urządzeń w trzech punktach pomiarowych: 0,10 mg/l; 0,25 mg/l i 0,70 mg/l. 3. Zamawiający wymaga, aby dla każdego urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu zagwarantowane były podstawowe usługi serwisowe w zakresie przeglądów serwisowych, tj. usługi czyszczenia, konserwacji, kalibracji, wzorcowania i naprawy. 4. Wzorcowanie urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu zostanie przeprowadzona zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r. poz. 2063 ze zm.) i przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie. 4.1. Pozytywny wynik przeprowadzonych sprawdzeń urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu organ administracji miar lub akredytowane laboratorium (PCA) poświadcza dowodem wzorcowania w postaci świadectwa wzorcowania oraz nakłada cechy wzorcowania na przyrząd pomiarowy w liczbie i miejscach wskazanych w decyzji zatwierdzenia typu. 4.2. Świadectwo wzorcowania (do każdego urządzenia osobno) musi być wystawione przez upoważniony do tego podmiot, tj. przez Okręgowy Urząd Miar lub akredytowane laboratorium wzorcujące posiadające certyfikat akredytacji udzielony przez Polskie Centrum Akredytacji. 5. Wszystkie czynności obsługi serwisowej, konserwacji, adjustacji i wzorcowania muszą być wykonywane zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r. poz. 2063 ze zm.), rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi i instrukcjami obsługi urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu typu AlcoSensor IV określonymi przez producenta tych urządzeń oraz postanowieniami SWZ. 6. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 2 do SWZ; dalej: PPU). Wykonanie naprawy serwisowej potwierdzone zostanie protokołem serwisowym. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 2 do PPU. 7. Wykonawca na wykonane usługi udziela 6 miesięcznej gwarancji, licząc od dnia otrzymania sprzętu po prawidłowo wykonanej usłudze. 7.1. Wykonawca udziela 12 miesięcznej gwarancji na materiały i części zamienne użyte podczas realizacji przedmiotowych usług, nie krótszej jednak niż gwarancja producenta. Bieg terminu gwarancji liczony jest od dnia przyjęcia urządzenia przez Zamawiającego. 7.2. W przypadku konieczności naprawy przyrządu pomiarowego wymagającej wymiany części, Wykonawcy zobligowani są do zastosowania fabrycznie nowych części, materiałów i elementów, przez które rozumie się takie podzespoły i ich elementy, które nie były poddane procesowi regeneracji lub nie pochodzą z demontażu z innych urządzeń. 8. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie (sprzęt), w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało na dzień składania ofert: 8.1. Produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 u 329 709,82 stawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 8.2. Produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 8.3. Jeżeli z treści oferty, oświadczenia lub dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień Wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązania, o których mowa powyżej w punktach 8.1 - 8.2, to oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 14. Informacja dotycząca wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy opisane zostały w § 6 Projektowanych postanowień umowy (PPU), które stanowią załącznik nr 2 do SWZ. 14.1. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wszystkich osób, które bezpośrednio wykonują czynności obsługi serwisowej urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów, tj. czynności przeglądu urządzenia, czyszczenia, konserwacji, wzorcowania/kalibracji, napraw urządzeń do pomiaru prędkości oraz montażu i demontażu videorejstratorów, w tym osób zatrudnionych przez podwykonawców lub dalszych podwykonawców. 14.2. Najpóźniej dzień przed rozpoczęciem realizacji usługi Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokumenty dotyczące zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. - Kodeks Pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 z późn. zm.), wszystkich osób wykonujących obsługi serwisowe urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów, w tym osób zatrudnionych przez podwykonawców lub dalszych podwykonawców, tj.: 14.2.1. Oświadczenie (wykaz osób zatrudnionych) Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności obsługi serwisowej urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów. Pozostałe informacje ROZDZIAŁ VI SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: PU-2380-101-053-101/2026/AB
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50411000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji aparatury pomiarowej
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71356100 Usługi kontroli technicznej
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001