696480-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi usuwania ścieków – Opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 WOG w Drawsku Pomorskim
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 WOG w Drawsku Pomorskim
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Opróżnianiu zbiorników bezodpły-wowych i transport nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 Wojsko-wy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim: - część 1 Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie - część 2 Grupa Zabezpieczenia Wałcz - część 3 Grupa Zabezpieczenia Wałcz/Rejon Nadarzyce 2. Zestawienie miejsc oraz szacunkowych ilości wywozu nieczystości będących przedmiotem zamówienia zawiera -,,Zestawienie szacunkowej ilości wywozu nieczystości ciekłych na 2027 rok”: Załącznik nr: 1A (GZ Drawsko Pomorskie), 1B (GZ Wałcz), 1C (GZ Wałcz/Rejon Nadarzy-ce). 3.Termin realizacji: Od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. 4. Potencjał: 1) Wykonawca odpowiedzialny jest za posiadanie niezbędnych decyzji właściwych organów zezwalających na opróżniane zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości cie-kłych objętych zamówieniem, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wydane przez właściwe organy gminy, na te-renie, których realizowany będzie przedmiot umowy. Odpowiada również za umieszczenie odpadów ciekłych w punkcie zlewnym oraz uiszczanie opłat w tym zakresie. a) część 1 –miasto i gmina Drawsko Pomorskie, miasto i gmina Kalisz Pomorski; b) część 2 – miasto Wałcz, miasto i gmina Kalisz Pomorski; c) część 3 – gmina Jastrowie; 2) Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży Zamawiającemu w ciągu 7 dni od podpisania umowy oświadczenie o dysponowaniu zgodnie z ust.5 pkt 3 Szczegółowego Opisu Przed-miotu Zamówienia pojazdami i urządzeniami, spełniającymi wymogi Rozporządzenia Mi-nistra Infrastruktury w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych oraz odpowiednią ilością pracowników: a) Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby wszystkie pojazdy zadeklarowane do wyko-nywania w/w usługi posiadały legalizowany/certyfikowany układ pomiarowy, który umożli-wi rzeczywisty pomiar odbieranych ścieków, w jednostkach miary litr/metr sześcienny, (na wezwanie koordynatora wymienionego w §4 ust.2 umowy, zgodnym z zakresem miejsca wykonywania usługi, Wykonawca przedstawi aktualny dokument legalizacji/certyfikacji mierników) b) samochody przystosowane do poruszania się po drogach gruntowych, łąkach drogach utwardzonych, c) zatrudnienie odpowiedniej ilości osób i pojazdów do rzetelnego wykonywania niniejszej usługi: dla części 1 GZ Drawsko Pomorskie : - 2 pojazdy do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 2 kierowców, dla części 1 GZ Wałcz : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowca, dla części 1 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowców, 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku do SWZ. 11. Zamawiający stwierdza, że proces realizacji usługi polega na opróżnianiu zbiorników bez-odpływowych i transporcie nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 WOG w Drawsku Pomorskim, zgodnie z uzgodnionym i zatwierdzonym (z koordynatorem Zama-wiającego w poszczególnych Grupach Zabezpieczenia) harmonogramem. Opróżnianie zbior-ników bezodpływowych związane jest z dojazdem do miejsca wykonywania usługi, wypom-powaniem , wywozem i utylizacją fekaliów. Podczas usługi , wykonujący daną czynność mu-si zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie czystości wokół zbiorników, z których odbierane są fekalia. Usługa wykonywana będzie według harmonogramu, przynajmniej raz w tygodniu we wszystkich punktach wskazanych w ofercie, w związku z powyższym praca, polega na wykonaniu przez w/w osoby pracy w sposób określony w art.22 § 1 ustawy z dnia 26 czerw-ca 1974 r. Kodeks pracy. Dlatego Zamawiający w trakcie realizacji usługi wymaga zatrudnie-nia przez Wykonawcę i/lub Podwykonawców, wszystkich ww. pracowników realizujących usługę przez cały okres trwania umowy na podstawie umowy o pracę.
Wewnętrzny identyfikator: 426/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90410000 Usługi usuwania ścieków
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: zadanie 1 GZ Drawsko Pomorskie
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Opróżnianiu zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 Wojsko-wy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim: - część 1 Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie - część 2 Grupa Zabezpieczenia Wałcz - część 3 Grupa Zabezpieczenia Wałcz/Rejon Nadarzyce 2. Zestawienie miejsc oraz szacunkowych ilości wywozu nieczystości będących przedmiotem zamówienia zawiera -,,Zestawienie szacunkowej ilości wywozu nieczystości ciekłych na 2027 rok”: Załącznik nr: 1A (GZ Drawsko Pomorskie), 1B (GZ Wałcz), 1C (GZ Wałcz/Rejon Nadarzy-ce). 3.Termin realizacji: Od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. 4. Potencjał: 1) Wykonawca odpowiedzialny jest za posiadanie niezbędnych decyzji właściwych organów zezwalających na opróżniane zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych objętych zamówieniem, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wydane przez właściwe organy gminy, na te-renie, których realizowany będzie przedmiot umowy. Odpowiada również za umieszczenie odpadów ciekłych w punkcie zlewnym oraz uiszczanie opłat w tym zakresie. a) część 1 –miasto i gmina Drawsko Pomorskie, miasto i gmina Kalisz Pomorski; b) część 2 – miasto Wałcz, miasto i gmina Kalisz Pomorski; c) część 3 – gmina Jastrowie; 2) Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży Zamawiającemu w ciągu 7 dni od podpisania umowy oświadczenie o dysponowaniu zgodnie z ust.5 pkt 3 Szczegółowego Opisu Przed-miotu Zamówienia pojazdami i urządzeniami, spełniającymi wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych oraz odpowiednią ilością pracowników: a) Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby wszystkie pojazdy zadeklarowane do wykonywania w/w usługi posiadały legalizowany/certyfikowany układ pomiarowy, który umożliwi rzeczywisty pomiar odbieranych ścieków, w jednostkach miary litr/metr sześcienny, (na wezwanie koordynatora wymienionego w §4 ust.2 umowy, zgodnym z zakresem miejsca wykonywania usługi, Wykonawca przedstawi aktualny dokument legalizacji/certyfikacji mierników) b) samochody przystosowane do poruszania się po drogach gruntowych, łąkach drogach utwardzonych, c) zatrudnienie odpowiedniej ilości osób i pojazdów do rzetelnego wykonywania niniejszej usługi: dla części 1 GZ Drawsko Pomorskie : - 2 pojazdy do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 2 kierowców, dla części 1 GZ Wałcz : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowca, dla części 1 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowców, 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku do SWZ. 11. Zamawiający stwierdza, że proces realizacji usługi polega na opróżnianiu zbiorników bez-odpływowych i transporcie nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 WOG w Drawsku Pomorskim, zgodnie z uzgodnionym i zatwierdzonym (z koordynatorem Zamawiającego w poszczególnych Grupach Zabezpieczenia) harmonogramem. Opróżnianie zbiorników bezodpływowych związane jest z dojazdem do miejsca wykonywania usługi, wypompowaniem , wywozem i utylizacją fekaliów. Podczas usługi , wykonujący daną czynność mu-si zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie czystości wokół zbiorników, z których odbierane są fekalia. Usługa wykonywana będzie według harmonogramu, przynajmniej raz w tygodniu we wszystkich punktach wskazanych w ofercie, w związku z powyższym praca, polega na wykonaniu przez w/w osoby pracy w sposób określony w art.22 § 1 ustawy z dnia 26 czerw-ca 1974 r. Kodeks pracy. Dlatego Zamawiający w trakcie realizacji usługi wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i/lub Podwykonawców, wszystkich ww. pracowników realizujących usługę przez cały okres trwania umowy na podstawie umowy o pracę.
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 1 GZ Drawsko Pomorskie
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy Pzp w ramach, którego zakłada, że szacowana wielkość prawa opcji nie przekroczy 95 % zamówienia podstawowego, przy czym prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe w czasie trwania umowy, cena jednostkowa prawa opcji będzie na takich samych warunkach jak zamówienia podstawowego określona w formularzu cenowym dołączonym do oferty przez Wykonawcę, o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: zadanie 3 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Opróżnianiu zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 Wojsko-wy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim: - część 1 Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie - część 2 Grupa Zabezpieczenia Wałcz - część 3 Grupa Zabezpieczenia Wałcz/Rejon Nadarzyce 2. Zestawienie miejsc oraz szacunkowych ilości wywozu nieczystości będących przedmiotem zamówienia zawiera -,,Zestawienie szacunkowej ilości wywozu nieczystości ciekłych na 2027 rok”: Załącznik nr: 1A (GZ Drawsko Pomorskie), 1B (GZ Wałcz), 1C (GZ Wałcz/Rejon Nadarzy-ce). 3.Termin realizacji: Od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. 4. Potencjał: 1) Wykonawca odpowiedzialny jest za posiadanie niezbędnych decyzji właściwych organów zezwalających na opróżniane zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych objętych zamówieniem, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wydane przez właściwe organy gminy, na te-renie, których realizowany będzie przedmiot umowy. Odpowiada również za umieszczenie odpadów ciekłych w punkcie zlewnym oraz uiszczanie opłat w tym zakresie. a) część 1 –miasto i gmina Drawsko Pomorskie, miasto i gmina Kalisz Pomorski; b) część 2 – miasto Wałcz, miasto i gmina Kalisz Pomorski; c) część 3 – gmina Jastrowie; 2) Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży Zamawiającemu w ciągu 7 dni od podpisania umowy oświadczenie o dysponowaniu zgodnie z ust.5 pkt 3 Szczegółowego Opisu Przed-miotu Zamówienia pojazdami i urządzeniami, spełniającymi wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych oraz odpowiednią ilością pracowników: a) Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby wszystkie pojazdy zadeklarowane do wykonywania w/w usługi posiadały legalizowany/certyfikowany układ pomiarowy, który umożliwi rzeczywisty pomiar odbieranych ścieków, w jednostkach miary litr/metr sześcienny, (na wezwanie koordynatora wymienionego w §4 ust.2 umowy, zgodnym z zakresem miejsca wykonywania usługi, Wykonawca przedstawi aktualny dokument legalizacji/certyfikacji mierników) b) samochody przystosowane do poruszania się po drogach gruntowych, łąkach drogach utwardzonych, c) zatrudnienie odpowiedniej ilości osób i pojazdów do rzetelnego wykonywania niniejszej usługi: dla części 1 GZ Drawsko Pomorskie : - 2 pojazdy do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 2 kierowców, dla części 1 GZ Wałcz : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowca, dla części 1 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce : - 1 pojazd do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych - minimum 1 kierowców, 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku do SWZ. Zamawiający stwierdza, że proces realizacji usługi polega na opróżnianiu zbiorników bez-odpływowych i transporcie nieczystości ciekłych z rejonów administrowanych przez 16 WOG w Drawsku Pomorskim, zgodnie z uzgodnionym i zatwierdzonym (z koordynatorem Zamawiającego w poszczególnych Grupach Zabezpieczenia) harmonogramem. Opróżnianie zbiorników bezodpływowych związane jest z dojazdem do miejsca wykonywania usługi, wypompowaniem , wywozem i utylizacją fekaliów. Podczas usługi , wykonujący daną czynność mu-si zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie czystości wokół zbiorników, z których odbierane są fekalia. Usługa wykonywana będzie według harmonogramu, przynajmniej raz w tygodniu we wszystkich punktach wskazanych w ofercie, w związku z powyższym praca, polega na wykonaniu przez w/w osoby pracy w sposób określony w art.22 § 1 ustawy z dnia 26 czerw-ca 1974 r. Kodeks pracy. Dlatego Zamawiający w trakcie realizacji usługi wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i/lub Podwykonawców, wszystkich ww. pracowników realizujących usługę przez cały okres trwania umowy na podstawie umowy o pracę.
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 3 GZ Wałcz/Rejon Nadarzyce
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: zadanie 2 GZ Wałcz
Wewnętrzny identyfikator: zadanie 2 GZ Wałcz