696690-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Owoce, warzywa i podobne produkty – DOSTAWA WARZYW ORAZ OWOCÓW Z GRUPY I i II
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: DOSTAWA WARZYW ORAZ OWOCÓW Z GRUPY I i II
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa warzyw oraz owoców dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Szczegółowy opis, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2.Zamawiający będzie żądał złożenia JEDNOLITEGO EUROPEJSKIEGO DOKUMENTU ZAMÓWIENIA potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia na dzień składania ofert wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona – sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Sporządzony, dokument należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Informację o certyfikacie wykonawca zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: •identyfikację certyfikatu; •ustalenie podmiotu certyfikującego; •odnalezienie certyfikatu w bazie; •ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. Dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowania. Po dokonaniu oceny ofert, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych, 2.1. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 2.1.1INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2.1.2OŚWIADCZENIA WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, O BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 2.1.3OŚWIADCZENIA wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: 1)art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, 2)art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, 3)art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, 4)art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 2.1.4. OŚWIADCZENIE wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, które Zamawiający przewidział w rozdz. VII pkt. 5 SWZ, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 2.1 mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r.)
Wewnętrzny identyfikator: ZP 61/IX/26
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 15300000 Owoce, warzywa i podobne produkty
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: OWOCE I WARZYWA
Opis: Ilościowy i jakościowy odbiór towaru będzie dokonywany w miejscu dostawy (magazyn służby żywnościowej, znajdujący się na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, 61-325 Poznań, ul. Silniki 1, w wyjątkowych sytuacjach dostawa będzie realizowana do Ośrodka Szkoleniowego 31 BLT w Kiekrzu, ul. Rekreacyjna 2 w Poznaniu), przez osoby upoważnione ze strony Zamawiającego (magazynierzy), z udziałem Wykonawcy lub jego upoważnionego przedstawiciela, w oparciu o fakturę i złożone zamówienie. Dostawa towarów winna być realizowana sukcesywnie, w godz. od 0700 do 0900 trzy razy w tygodniu, tj. poniedziałek, środa i piątek zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi oraz procedurami systemu HACCP (wymaganiami – jakościowymi, transportowymi) oraz w opakowaniach wskazanych przez Zamawiającego w zał. nr 7 do SWZ, pod rygorem odmowy jej przyjęcia na wyłączny koszt i ryzyko Wykonawcy. W przypadku, gdy określony dzień dostawy przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, dostawę należy zrealizować w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy lub w innym terminie uzgodnionym w formie pisemnej pomiędzy Wykonawcą a przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedłoży Zamawiającemu: Aktualny dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP: a)Certyfikat systemu HACCP wdrożonego przez firmy posiadające akredytację i uprawnienia Polskiego Centrum Akredytacji z siedzibą w Warszawie, lub b)Zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP. Przedłożone zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu HACCP– Podstawa prawna: art. 59 i 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zamawiający nie wymaga wadium i należytego zabezpieczenia umowy. Ofertę należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014r., w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE) przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz wymogami ustawowymi lub przez ustawowego pełnomocnika Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający przewiduje prawo opcji, zgodnie z art. 441 ust.1 ustawy Pzp do wysokości 100% kwoty brutto umowy - polegające na zwiększeniu podstawowego zakresu dostaw. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt umowy – załącznik nr 4 do SWZ