696800-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Roboty budowlane w zakresie budowy elektrowni i elektrociepłowni – Budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy 4,3 MWe na terenie Ciepłowni C1 wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane - Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy 4,3 MWe na terenie Ciepłowni C1 wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Opis: Przedmiotem zamówienia jest realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy 4,3 MWe na terenie Ciepłowni C1 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie, dostawę, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie prób oraz przekazanie do eksploatacji kompletnego źródła wysokosprawnej kogeneracji gazowej składającego się z dwóch Agregatów Kogeneracyjnych o mocy elektrycznej brutto 2,15 MWe każdy, tj. łącznie 4,30 MWe, wraz z kompletnymi instalacjami technologicznymi i pomocniczymi. Zakres obejmuje w szczególności wykonanie budynku źródła kogeneracyjnego, dostawę i montaż agregatów kogeneracyjnych, układów odzysku ciepła, instalacji gazowej i spalinowej, układu Pomp Ciepła wykorzystujących ciepło z obiegów LT oraz kondensacji spalin, instalacji cieplnych, elektrycznych i elektroenergetycznych, AKPiA, automatyki, systemów sterowania i SCADA, jak również włączenie projektowanego źródła do istniejącej infrastruktury Ciepłowni C1. Każdy Agregat Kogeneracyjny musi osiągać moc elektryczną brutto 2,15 MWe oraz użyteczną moc cieplną z podstawowego układu odzysku HT + spaliny nie mniejszą niż 2,0 MWt. Łączna użyteczna moc cieplna obu jednostek z podstawowego układu odzysku wynosi co najmniej 4,0 MWt. Przedmiot zamówienia obejmuje również Rozruch, Próby Końcowe, 72-godzinny Ruch Próbny, Pomiary Gwarancyjne, szkolenia, przekazanie dokumentacji oraz planowe przeglądy i obsługi serwisowe Agregatów Kogeneracyjnych przez okres co najmniej 24 miesięcy od dnia Odbioru Końcowego i nie krócej niż do osiągnięcia przez każdy z nich 16 000 mth włącznie. W odniesieniu do Pomp Ciepła oraz pozostałych urządzeń technologicznych objętych 36-miesięcznym okresem Gwarancji Jakości Serwis obejmuje planowe przeglądy i obsługi serwisowe wymagane przez producenta przez okres 36 miesięcy od dnia Odbioru Końcowego. Roboty będą prowadzone na terenie czynnej Ciepłowni C1, przy zachowaniu ciągłości jej eksploatacji.
Wewnętrzny identyfikator: ID: 1388210
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 45251000 Roboty budowlane w zakresie budowy elektrowni i elektrociepłowni
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 42511110 Pompy grzewcze, 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 50530000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn, 45251220 Roboty budowlane w zakresie zakładów współwytwarzania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Zgodnie z dokumentacją zamówienia