2. Procedura
Procedura
Tytuł: DOSTARCZANIE ENDOPROTEZ STAWU KOLANOWEGO WRAZ Z NAJMEM SYSTEMU DO ENDOPROTEZOPLASTYKI STAWU KOLANOWEGO I BIODROWEGO ORAZ DOSTAWA MATERIAŁÓW ZUŻYWALNYCH
Opis: WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPOSÓB DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia, mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 57ustawy Pzp oraz art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, tj.: 1) nie podlegają wykluczeniu 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w Postępowaniu. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w Postępowaniu. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w Postępowaniu. d) zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w Postępowaniu. WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 57ustawy Pzp, Wykonawca przedkłada: a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – podpisane odpowiednio przez osobę (osoby) upoważnioną (upoważnione) do reprezentowania Wykonawcy. Stosowne oświadczenie, Wykonawca składa w formie jednolitego dokumentu, stanowiącego Załącznik nr 4 do Specyfikacji (formularz JEDZ). 2. W zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z Postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 oraz pkt 4 ustawy Pzporaz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 507 i art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.), Wykonawca przedkłada: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – wypełnione i podpisane odpowiednio przez osobę (osoby) upoważnioną (upoważnione) do reprezentowania Wykonawcy.Stosowne oświadczenie Wykonawca składa w formie jednolitego dokumentu, stanowiącego Załącznik nr 4 do Specyfikacji (formularz JEDZ); b) oświadczenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514)oraz nie podlega zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.) –wypełnione i podpisane odpowiednio przez osobę (osoby) upoważnioną (upoważnione) do reprezentowania Wykonawcy - Załącznik nr 2do Specyfikacji. PROCEDURA SAMOOCZYSZCZENIA 1. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 2-5 i 7-10 ustawy Pzp, jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki: 1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne; 2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym; 3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b) zreorganizował personel, c) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d) utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 2. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 1, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 1, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę. 3. Wykonawca może zostać wykluczony przez zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 4. W celu skorzystania z instytucji ,,samooczyszczenia", Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia stosownych informacji w oświadczeniu stanowiącym Załącznik nr 4 do Specyfikacji.
Wewnętrzny identyfikator: 221/ZP/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33190000 Różne urządzenia i produkty medyczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33141000 Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne, 33183100 Implanty ortopedyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie endoprotez stawu kolanowego wraz z najmem systemu do endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego oraz dostawa materiałów zużywalnych, w tym: A. Dostarczanie endoprotez stawu kolanowego: 1. Przedmiotem dostawy są endoprotezy stawu kolanowego, które powinny zostać dostarczone do siedziby Zamawiającego (Kraków, os. Złotej Jesieni 1), zgodnie z opisem i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1A do nin. SWZ. 2. Oferty nie posiadające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 3. Pozostałe warunki zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 3A do SWZ. B. Najem systemu do endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego: 1. Przedmiotem najmu jest systemu do endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego, zgodnie z opisem i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1B do nin. SWZ. 2. Oferty nie posiadające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 3. Pozostałe warunki zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 3B do SWZ. C. Dostarczanie materiałów zużywalnych niezbędnych do wykonywania zabiegów endoprotezoplastycznych: 1. Przedmiotem dostawy są materiały zużywalne niezbędne do wykonywania zabiegów endoprotezoplastycznych, zgodnie z opisem i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1C do nin. SWZ. 2. Oferty nie posiadające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 3. Pozostałe warunki zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 3C do SWZ. WYMAGANY TERMIN I WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA A. Dostarczanie endoprotez stawu kolanowego: 1. Dostarczanie przedmiotu zamówienia sukcesywne w ciągu 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. 2. Termin zdeponowania towaru, wraz z niezbędnym instrumentarium, w banku implantów do 5 dni roboczych od daty zawarcia Umowy. Termin realizacji zamówień do 48 godzin od daty i godziny złożenia zamówienia. Termin realizacji zamówień awaryjnych niezwłocznie, jednak nie dłużej niż w terminie do 24 godzin od daty i godziny złożenia zamówienia. 3. Dostarczanie do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., 31-826 Kraków, os. Złotej Jesieni 1. B. Najem systemu do endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego : 1. Najem systemu do endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego na okres 36 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do zakończenia okresu obowiązywania umowy sprzedaży na dostarczanie powiązanych endoprotez stawu kolanowego, w zależności od tego co nastąpi pierwsze. 2. Dostawa przedmiotu najmu nastąpi w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. 3. Dostarczenie, zamontowanie, zainstalowanie i uruchomienie najmowanego sprzętu do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., 31-826 Kraków, os. Złotej Jesieni 1. C. Dostarczanie materiałów zużywalnych niezbędnych do wykonywania zabiegów endoprotezoplastycznych: 1. Dostarczanie materiałów zużywalnych niezbędnych do wykonywania zabiegów endoprotezoplastycznych przez okres 36 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do zakończenia okresu obowiązywania umowy sprzedaży na dostarczanie powiązanych endoprotez stawu kolanowego, w zależności od tego co nastąpi pierwsze. 2. Termin dostaw do 3 dni roboczych od daty złożenia pisemnego zamówienia; w przypadku zamówień awaryjnych termin dostawy nie dłuższy niż 24 godziny liczone w dni robocze, od daty złożenia pisemnego zamówienia. 3. Dostarczanie przedmiotu zamówienia do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., 31-826 Kraków, os. Złotej Jesieni 1.