697165-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia do resuscytacji – Zakup wraz z dostawą urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup wraz z dostawą urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa do siedziby Zamawiającego urządzenia do automatycznej/mechanicznej kompresji klatki piersiowej, służące do resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz akcesoriami. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących urządzeń medycznych pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych. 4. Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b uPzp, uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 5. Za kraj pochodzenia urządzenia medycznego, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym: 1) urządzenie medyczne zostało całkowicie wyprodukowane, 2) urządzenie medyczne zostało poddane ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję urządzenia medycznego zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
Wewnętrzny identyfikator: Nr sprawy: ZP/7/IX/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33172200 Urządzenia do resuscytacji
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001