697186-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY ŁAŃCUT
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY ŁAŃCUT
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Łańcut, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 1.1. Odpady niesegregowane (zmieszane) oraz bioodpady stanowiące odpady komunalne będą odbierane: a) z budynków mieszkalnych jednorodzinnych: - w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia – nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, - w pozostałym okresie - raz w miesiącu; b) z budynków wielolokalowych: nie rzadziej niż raz na 10 dni. 1.2. Odbieranie odpadów segregowanych jeden raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wykonawcę. 1.3. Odbieranie odpadów pochodzących z koszy zlokalizowanych w miejscach publicznych na terenie Gminy Łańcut, w tym na przystankach autobusowych tj. udostępnienie kontenera KP7 do celów gromadzenia przez ZGK sp. z o.o. z siedzibą w Soninie ww. odpadów oraz odbiór tych odpadów z kontenera KP7 zlokalizowanego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na terenie Gminy Łańcut), na zgłoszenie Zamawiającego średnio z częstotliwością raz na 2 tygodnie. 1.4. Odbieranie odpadów budowlanych i rozbiórkowych na zgłoszenie Zamawiającego i mieszkańca. 1.5. Zaopatrzenie nieruchomości zamieszkałych w worki 120 l oznaczone rodzajem odpadów jakie należy w nich gromadzić, posiadające kolorystykę zgodną z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906.) 1.6. Dostawa kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) na teren gminy, z zastrzeżeniem, że właściciel nieruchomości we własnym zakresie i na własny koszt zaopatruje się w pojemniki gromadzenia odpadów komunalnych. 1.7. Przeprowadzenie przez Wykonawcę w trakcie obowiązywania umowy po jednym szkoleniu w zakresie edukacji ekologicznej w następujących placówkach oświatowych: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Handzlówce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraczkowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej, Zespół Szkół w Cierpiszu, Zespół Szkół w Głuchowie, Zespół Szkół w Kosinie, Zespół Szkół w Rogóżnie, dotyczącego promowania prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych. Czas trwania jednego szkolenia - min. 1 godzina lekcyjna, Klasy I-IV. Harmonogram szkoleń należy wcześniej uzgodnić z dyrektorami placówek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Łańcut, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 1.1. Odpady niesegregowane (zmieszane) oraz bioodpady stanowiące odpady komunalne będą odbierane: a) z budynków mieszkalnych jednorodzinnych: - w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia – nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, - w pozostałym okresie - raz w miesiącu; b) z budynków wielolokalowych: nie rzadziej niż raz na 10 dni. 1.2. Odbieranie odpadów segregowanych jeden raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wykonawcę. 1.3. Odbieranie odpadów pochodzących z koszy zlokalizowanych w miejscach publicznych na terenie Gminy Łańcut, w tym na przystankach autobusowych tj. udostępnienie kontenera KP7 do celów gromadzenia przez ZGK sp. z o.o. z siedzibą w Soninie ww. odpadów oraz odbiór tych odpadów z kontenera KP7 zlokalizowanego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na terenie Gminy Łańcut), na zgłoszenie Zamawiającego średnio z częstotliwością raz na 2 tygodnie. 1.4. Odbieranie odpadów budowlanych i rozbiórkowych na zgłoszenie Zamawiającego i mieszkańca. 1.5. Zaopatrzenie nieruchomości zamieszkałych w worki 120 l oznaczone rodzajem odpadów jakie należy w nich gromadzić, posiadające kolorystykę zgodną z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906.) 1.6. Dostawa kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) na teren gminy, z zastrzeżeniem, że właściciel nieruchomości we własnym zakresie i na własny koszt zaopatruje się w pojemniki gromadzenia odpadów komunalnych. 1.7. Przeprowadzenie przez Wykonawcę w trakcie obowiązywania umowy po jednym szkoleniu w zakresie edukacji ekologicznej w następujących placówkach oświatowych: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Handzlówce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraczkowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej, Zespół Szkół w Cierpiszu, Zespół Szkół w Głuchowie, Zespół Szkół w Kosinie, Zespół Szkół w Rogóżnie, dotyczącego promowania prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych. Czas trwania jednego szkolenia - min. 1 godzina lekcyjna, Klasy I-IV. Harmonogram szkoleń należy wcześniej uzgodnić z dyrektorami placówek.