697702-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane – Obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce w latach 2027-2028
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce w latach 2027-2028
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest obsługa czternastu szaletów miejskich, publicznych i ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce, w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż od dnia 05.01.2027 r.) do dnia 04.01.2029 r. 2. Zakres usługi obejmuje m.in.: 2.1. wykonywanie zabiegów higieniczno-sanitarnych, takich jak: 2.1.1. mycie posadzek, glazury, lamperii, okien, drzwi, urządzeń sanitarnych oraz innych elementów stanowiących wyposażenie szaletów; 2.1.2. dezynfekcja urządzeń sanitarnych; 2.1.3. bieżące wyposażanie w neutralizatory zapachów; 2.2. konserwację obiektu oraz jego wyposażenia, w tym w szczególności: 2.2.1. przeglądy instalacji wodnokanalizacyjnej, bieżące usuwanie usterek i uszkodzeń oraz regulację zaworów i spłuczek, wymianę uszczelek, desek sedesowych, udrażnianie przewodów kanalizacyjnych; 2.2.2. przeglądy instalacji elektrycznej (z wyłączeniem ocen rocznych oraz ocen pięcioletnich wynikających z obowiązków nałożonych ustawą Prawo budowlane), usuwanie usterek lub uszkodzeń, wymianę lub naprawę gniazdek elektrycznych, wyłączników, opraw, oświetlenia, spalonych grzejników i term elektrycznych; 2.2.3. naprawę stolarki okiennej, drzwiowej oraz rolet połączoną z jej malowaniem, w tym uzupełnianie wybitych szyb, naprawę i wymianę zamków i klamek drzwiowych, a także zawiasów drzwi; 2.2.4. zamalowywanie napisów typu „graffiti” (farba użyta do zamalowania winna być w odcieniu, na jaki pomalowany jest obiekt); 2.2.5. wymianę uszkodzonych lub skradzionych pojemników na papier, mydło i ręczniki papierowe, a także wymianę baterii zlewozmywakowych oraz grzejników elektrycznych; 2.2.6. kontrolę stanu technicznego pokrycia dachów szaletów i usuwanie ewentualnych przecieków oraz uzupełnianie brakującej glazury i terakoty; 2.3. zapewnienie kompletności usługi dla korzystających z szaletu, a w szczególności możliwości skorzystania z miski ustępowej, pisuaru i umywalki oraz stałego dostępu do papieru toaletowego, mydła w płynie, ręczników jednorazowego użytku, a także koszy wraz z workami na odpady komunalne; 2.4. zapewnienie obsługi szaletów codziennie (przez 7 dni w tygodniu) w godzinach ich otwarcia oraz wydłużanie godzin otwarcia szaletu, znajdującego się w rejonie organizowanych imprez plenerowych, bez naliczania dodatkowych opłat; 2.5. umieszczenie na szaletach, w widocznych miejscach, tabliczek o wymiarach nie mniejszych niż 30 × 20 cm, o treści: „Szalet miejski” oraz „Szalet bezpłatny”; 3. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania należycie opłaconego ubezpieczenia z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia oraz zobowiązany jest utrzymać przedmiotowe ubezpieczenie na tym samym poziomie przez cały okres obowiązywania umowy, zgodnie z § 9 ust. 3 i 4 wzoru umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AK-IV.271.40.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1. Pzp
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90600000 Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90900000 Usługi w zakresie sprzątania i odkażania, 50800000 Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce, w latach 2027-2028
Opis: Przedmiotem zamówienia jest obsługa czternastu szaletów miejskich, publicznych i ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce, w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż od dnia 05.01.2027 r.) do dnia 04.01.2029 r. 2. Zakres usługi obejmuje m.in.: 2.1. wykonywanie zabiegów higieniczno-sanitarnych, takich jak: 2.1.1. mycie posadzek, glazury, lamperii, okien, drzwi, urządzeń sanitarnych oraz innych elementów stanowiących wyposażenie szaletów; 2.1.2. dezynfekcja urządzeń sanitarnych; 2.1.3. bieżące wyposażanie w neutralizatory zapachów; 2.2. konserwację obiektu oraz jego wyposażenia, w tym w szczególności: 2.2.1. przeglądy instalacji wodnokanalizacyjnej, bieżące usuwanie usterek i uszkodzeń oraz regulację zaworów i spłuczek, wymianę uszczelek, desek sedesowych, udrażnianie przewodów kanalizacyjnych; 2.2.2. przeglądy instalacji elektrycznej (z wyłączeniem ocen rocznych oraz ocen pięcioletnich wynikających z obowiązków nałożonych ustawą Prawo budowlane), usuwanie usterek lub uszkodzeń, wymianę lub naprawę gniazdek elektrycznych, wyłączników, opraw, oświetlenia, spalonych grzejników i term elektrycznych; 2.2.3. naprawę stolarki okiennej, drzwiowej oraz rolet połączoną z jej malowaniem, w tym uzupełnianie wybitych szyb, naprawę i wymianę zamków i klamek drzwiowych, a także zawiasów drzwi; 2.2.4. zamalowywanie napisów typu „graffiti” (farba użyta do zamalowania winna być w odcieniu, na jaki pomalowany jest obiekt); 2.2.5. wymianę uszkodzonych lub skradzionych pojemników na papier, mydło i ręczniki papierowe, a także wymianę baterii zlewozmywakowych oraz grzejników elektrycznych; 2.2.6. kontrolę stanu technicznego pokrycia dachów szaletów i usuwanie ewentualnych przecieków oraz uzupełnianie brakującej glazury i terakoty; 2.3. zapewnienie kompletności usługi dla korzystających z szaletu, a w szczególności możliwości skorzystania z miski ustępowej, pisuaru i umywalki oraz stałego dostępu do papieru toaletowego, mydła w płynie, ręczników jednorazowego użytku, a także koszy wraz z workami na odpady komunalne; 2.4. zapewnienie obsługi szaletów codziennie (przez 7 dni w tygodniu) w godzinach ich otwarcia oraz wydłużanie godzin otwarcia szaletu, znajdującego się w rejonie organizowanych imprez plenerowych, bez naliczania dodatkowych opłat; 2.5. umieszczenie na szaletach, w widocznych miejscach, tabliczek o wymiarach nie mniejszych niż 30 × 20 cm, o treści: „Szalet miejski” oraz „Szalet bezpłatny”; 3. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania należycie opłaconego ubezpieczenia z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia oraz zobowiązany jest utrzymać przedmiotowe ubezpieczenie na tym samym poziomie przez cały okres obowiązywania umowy, zgodnie z § 9 ust. 3 i 4 wzoru umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AK.IV.271.40.2026
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na uprawnieniu do jednokrotnego lub wielokrotnego ograniczenia zakresu świadczenia Wykonawcy poprzez czasowe lub trwałe wyłączenie z obsługi jednego lub kilku szaletów miejskich. Maksymalna wartość ograniczenia zamówienia w ramach prawa opcji nie przekroczy 30% pierwotnej wartości umowy. Szczegółowy zakres prawa opcji określa rozdz III pkt 4 SWZ i &13 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.