697836-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Sprzęt wystawowy – Wykonanie modernizacji wystawy stałej Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, projekt i wykonanie wystawy planszowej we współpracy z partnerem zagranicznym
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wykonanie modernizacji wystawy stałej Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, projekt i wykonanie wystawy planszowej we współpracy z partnerem zagranicznym
Opis: Przedmiotem zamówienia jest: a) wykonanie modernizacji wystawy stałej Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ oraz opisu przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 2. b) wykonanie wystawy czasowej planszowej we współpracy z partnerem zagranicznym – w zakresie przygotowanie projektu maksymalnie 20 plansz oraz ich wydruk na PCV 5 mm, wymiar 131 x 120 cm (pion), zabezpieczone folią UV – plansze zostaną zamontowane przez Zamawiającego w posiadanym stelażu na terenie Ratusza Staromiejskiego. Wystawa znajduje się w kompleksie budynków wpisanych do rejestru zabytków przy ul. Łaziennej 16, Ciasnej 4/6/8 w Toruniu. Modernizacja obejmuje: 1. Wykonanie nowej ekspozycji na parterze - przewiduje się gabloty, multimedia, plansze informacyjne (w tym podpisy), 2. Dostawę audioprzewodników i osprzętu oraz wykonanie i wgranie kontentu i uruchomienie, 3. Modernizację kasy biletowo-wydawniczej w Wielkiej Sieni, 4. Wykonanie nowej części wystawy w pomieszczeniu z Kolowrotem, 5. Modernizację części istniejących stanowisk w zakresie wskazanym . W przypadku audioprzewodników, kiosku multimedialnego, plansz, opisów eksponatów oraz wystawy czasowej materiały do opracowania dostarczy Zamawiający. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia i jego opis zawarte są w załączniku nr 1 i 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia . Zakres prac obejmuje również prace pomocnicze i towarzyszące oraz inne prace konieczne do wykonania zamówienia nie ujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na przepisy prawa, w szczególności: Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia prac, w tym zabezpieczenia pod względem bezpieczeństwa, bhp oraz kradzieży i dewastacji. Prowadzenie prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób zatrudnionych w muzeum i zwiedzających. Naprawy wszelkich uszkodzeń powstałych podczas wykonywania prac. Gromadzenie, transportowanie, zagospodarowanie i przekazanie do utylizacji odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029). Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu wskazanej w tym punkcie ustawy i zagospodaruje na swoją odpowiedzialność i swój koszt odpady powstałe podczas realizacji zadania. Usuwanie wytworzonych odpadów z miejsc ich powstawania na bieżąco. Ograniczenie emisji niezorganizowanego pyłu w trakcie wykonywania prac montażowych, Uporządkowanie terenu prac po zakończeniu prac, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu, dróg, nawierzchni lub instalacji. Przedmiot umowy zostanie wykonany przez Wykonawcę z materiałów, urządzeń, oprogramowania oraz programów multimedialnych i przy pomocy sprzętu, które dostarczy Wykonawca w ramach wynagrodzenia. Wszystkie materiały, programy, ekspozytory i urządzenia muszą posiadać aktualne certyfikaty, świadectwa jakości, atesty, potwierdzenie bezpieczeństwa z korzystania przez zwiedzających itp. które po wykonaniu Umowy należy dostarczyć Zamawiającemu. Jeżeli urządzenie, materiał, ekspozytor nie posiada atestu ani certyfikatu, to Wykonawca przedkłada oświadczenie o spełnieniu wymagań ze zdania poprzedzającego. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć również wszelkie nośniki z oprogramowaniem. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. W razie opublikowania rekomendacji albo decyzji obejmującej element ICT wykorzystywany do realizacji zamówienia, wykonawca niezwłocznie poinformuje o tym zamawiającego i przedstawi sposób zapewnienia dalszej zgodności realizacji umowy z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej „ustawą Pzp” oraz wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego oraz Wykonawców oraz w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061, 1237) jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, a następnie Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. 4. Postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem procedury odwróconej (art. 139 ust. 1 pzp), tj. Zamawiający najpierw dokonuje badania i oceny ofert, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 6. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Portalu dostępowego, który dostępny jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e­Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy e­Zamówienia dostępny na stronie ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce Centrum Pomocy. 8. Wykonawca może złożyć wyłącznie jedną ofertę. 9. Ofertę składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 10. Sposób złożenia oferty w tym zaszyfrowania oferty opisany został w instrukcji dostępnej na stronie: Portal Dostępowy | (ezamowienia.gov.pl).
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39154000 Sprzęt wystawowy
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31200000 Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej, 31000000 Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie, 32321200 Urządzenia audiowizualne, 32321300 Materiały audiowizualne, 32322000 Urządzenia multimedialne, 32342410 Sprzęt dźwiękowy, 32353000 Nagrania dźwiękowe, 32573000 Komunikacyjny system sterowania, 42961000 System sterowania i kontroli, 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne, 72212520 Usługi opracowywania oprogramowania multimedialnego, 79822300 Usługi składania, 79955000 Usługi w zakresie organizacji pokazów mody, 92110000 Produkcja filmów kinowych i wideo oraz podobne usługi, 39133000 Zestawy wystawowe, 92312000 Usługi artystyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie modernizacji wystawy stałej Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, projekt i wykonanie wystawy planszowej we współpracy z partnerem zagranicznym."
Opis: Przedmiotem zamówienia jest: a) wykonanie modernizacji wystawy stałej Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ oraz opisu przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 2. b) wykonanie wystawy czasowej planszowej we współpracy z partnerem zagranicznym – w zakresie przygotowanie projektu maksymalnie 20 plansz oraz ich wydruk na PCV 5 mm, wymiar 131 x 120 cm (pion), zabezpieczone folią UV – plansze zostaną zamontowane przez Zamawiającego w posiadanym stelażu na terenie Ratusza Staromiejskiego. Wystawa znajduje się w kompleksie budynków wpisanych do rejestru zabytków przy ul. Łaziennej 16, Ciasnej 4/6/8 w Toruniu. Modernizacja obejmuje: - Wykonanie nowej ekspozycji na parterze - przewiduje się gabloty, multimedia, plansze informacyjne (w tym podpisy), - Dostawę audioprzewodników i osprzętu oraz wykonanie i wgranie kontentu i uruchomienie, - Modernizację kasy biletowo-wydawniczej w Wielkiej Sieni, - Wykonanie nowej części wystawy w pomieszczeniu z Kolowrotem, - Modernizację części istniejących stanowisk w zakresie wskazanym . W przypadku audioprzewodników, kiosku multimedialnego, plansz, opisów eksponatów oraz wystawy czasowej materiały do opracowania dostarczy Zamawiający. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia i jego opis zawarte są w załączniku nr 1 i 2 do SWZ. Szczegółowy harmonogram prac zostanie ustalony pomiędzy Stronami po podpisaniu umowy. Zakres prac obejmuje również prace pomocnicze i towarzyszące oraz inne prace konieczne do wykonania zamówienia nie ujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na przepisy prawa, w szczególności: - Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia prac, w tym zabezpieczenia pod względem bezpieczeństwa, bhp oraz kradzieży i dewastacji. - Prowadzenie prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób zatrudnionych w muzeum i zwiedzających. - Naprawy wszelkich uszkodzeń powstałych podczas wykonywania prac. - Gromadzenie, transportowanie, zagospodarowanie i przekazanie do utylizacji odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029). Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu wskazanej w tym punkcie ustawy i zagospodaruje na swoją odpowiedzialność i swój koszt odpady powstałe podczas realizacji zadania. - Usuwanie wytworzonych odpadów z miejsc ich powstawania na bieżąco. - Ograniczenie emisji niezorganizowanego pyłu w trakcie wykonywania prac montażowych, - Uporządkowanie terenu prac po zakończeniu prac, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu, dróg, nawierzchni lub instalacji. Prace powinny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222) zwaną dalej „ustawą Pb”, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 54, 1089, 1222), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029) oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, Zamawiający informuje, że tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym przedmiocie zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego przedmiocie zamówienia, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne opisywanym pod warunkiem, że będą one o nie gorszych właściwościach i jakości. Wszędzie tam gdzie opis przedmiotu zamówienia wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów, urządzeń i technologii znaki towarowe lub pochodzenie, w tym w szczególności podana byłaby nazwa własna materiału, urządzenia czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe określające standardy, wygląd i wymagania techniczne, a Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 6 Pzp, dopuszcza materiały, urządzenia i technologie równoważne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza też sytuację, kiedy w wyniku zaproponowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych konieczna będzie zmiana. Wykonawca w ofercie zobowiązany jest wskazać materiały oraz urządzenia równoważne odpowiednio zaznaczając pozycje w kosztorysie ofertowym oraz przedstawiając sporządzony przez siebie wykaz, materiałów oraz urządzeń równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest również załączyć dokumenty zawierające informacje niezbędne do wykazania, że zaproponowane przez niego, materiały oraz urządzenia są równoważne ze wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia np. karty katalogowe, opisy itp. ewentualne uzgodnienia z organami zewnętrznymi, jeżeli są wymagane dla zaproponowanych, materiałów lub urządzeń równoważnych obciążają Wykonawcę i nie mogą spowodować zmiany terminu wykonania.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30200000 Urządzenia komputerowe, 31000000 Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie, 32321200 Urządzenia audiowizualne, 32321300 Materiały audiowizualne, 32342410 Sprzęt dźwiękowy, 32322000 Urządzenia multimedialne, 32353000 Nagrania dźwiękowe, 32573000 Komunikacyjny system sterowania, 42961000 System sterowania i kontroli, 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne, 72212520 Usługi opracowywania oprogramowania multimedialnego, 79822300 Usługi składania, 79955000 Usługi w zakresie organizacji pokazów mody, 92110000 Produkcja filmów kinowych i wideo oraz podobne usługi, 39133000 Zestawy wystawowe, 92312000 Usługi artystyczne