2. Procedura
Procedura
Tytuł: RDW w Zamościu: Usługi odmulenia i oczyszczenia rowów
Opis: 1.Przedmiotem zamówienia są: „Usługa odmulenia i oczyszczenia rowów” 2.Zakres zamówienia obejmuje: a)wykonanie czynności przygotowawczych tj. usunięcie z pobocza drogi urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego bądź innych elementów, których usunięcie czasowe nie spowoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (tj. słupków U-1a itp.) oraz ich ponowne ustawienie po wykonaniu usługi, uprzątnięcie terenu, oczyszczenie nawierzchni; b)oczyszczenie rowów polega na wybraniu gruntu, darniny, innych zanieczyszczeń, namułu naniesionego przez wodę, ścięciu trawy i krzaków; c)odmulenie rowów wykonywane mechanicznie w gruntach kat. III śr. głębokość kopania od 30 do 60 cm, wraz ze ścinką zawyżonych i uzupełnieniem zaniżonych poboczy, oraz odtworzeniem zaniżonej lub zawyżonej przeciwskarpy zgodnie z terenem, z odwozem i zagospodarowaniem we własnym zakresie nadmiaru urobku; d)oczyszczeniem wlotu i wylotu przepustów pod zjazdami - na głębokość do 0,5 m - lokalizacja odcinków do realizacji (od km do km) 849 i 863 z wjazdami, 853 bez wjazdów; e)lokalizacja odcinków do realizacji zgodnie z przedmiarem 3.Cena jednostki obmiarowej wykonania 1 km oczyszczanego rowu łącznie z poboczem obejmuje: -roboty pomiarowe i przygotowawcze, -oznakowanie robót, -odmulenie i oczyszczenie rowu, -ścinka, uzupełnienie poboczy z pogłębieniem rowu i profilowaniem, -ścięcie trawy i krzaków, -odwiezienie i zagospodarowanie urobku, -roboty wykończeniowe, Ponadto w cenę jednostkową obmiaru (km) Wykonawca wkalkuluje ceny powyższych usług. 4.Wykonawca zabezpieczy we własnym zakresie i na swój koszt wszystkie niezbędne materiały, środki transportowe i sprzęt potrzebny do realizacji zamówienia. 5.Zamówienie należy wykonać zgodnie z lokalizacją określoną w Przedmiarach oraz z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu w sposób gwarantujący należytą jakość. 6.Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany lokalizacji odmulenia i oczyszczenia rowów. W przypadku wystąpienia okoliczności na które Zamawiający nie miał wpływu, wskaże lokalizację zastępczą. 7.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego, w rejonie prowadzonych prac objętych umową, na podstawie projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych prac) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, przekazanego przez Zamawiającego. a)Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowości oznakowania wykonywanych usług zgodnie z projektem organizacji ruchu. 8.Wykonawca przystąpi do realizacji usług objętych umową po protokólarnym przekazania pasa drogowego. 9.Porządkowanie pasa drogowego przez Wykonawcę będzie prowadzone na bieżąco. 10.Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt umowy ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej na czas realizacji powyższego zamówienia. 11.Kopie polis lub dokumentów ubezpieczeniowych potwierdzone za zgodność z oryginałem, Wykonawca przedłoży do wglądu Zamawiającemu najpóźniej w dniu przekazania miejsca wykonania zamówienia i następnie na każde żądanie Zamawiającego. Opóźnienie z tego tytułu będzie traktowane, jako powstałe z przyczyn zależnych od wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu zakończenia zamówienia. 12.Wynagrodzenie dla Wykonawcy ustalone będzie jako iloczyn oferowanej ceny jednostkowej netto i faktycznie wykonanej ilości usług. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za faktycznie wykonane ilości usługi według cen jednostkowych zawartych w umowie. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, wyniesie nie mniej niż 50% wynagrodzenia brutto. 13.Zamawiający będzie uwzględniał aspekty społeczne, ponieważ realizacja zamówienia zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę (kierowcy i operatorzy sprzętu, osoby wykonujący pracę ręcznie). Wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 1245 z późn. zm.). 14.Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy PZP nie dokonano podziału zamówienia na części (krótsze odcinki drogi na terenie Obwodu Drogowego) ze względów organizacyjnych. Wprowadzenie więcej niż jednego wykonawcy na stosunkowo krótkie odcinki drogi spowodowało by zaangażowanie większej ilości sprzętu niż jest to wymagane. Dla wykonania przedmiotowej usługi podział zamówienia na części spowoduje zwiększenie ilości zaangażowanego sprzętu i pracowników, zwiększenie kosztów usługi, koszty transportu sprzętu i mobilizacji kilku firm przewyższyłyby wartość zamówienia, zaangażowanie nadmiernych sił Zamawiającego do koordynacji kilku firm przy małym zleceniu. 15.Termin wykonania zamówienia: 25 dni od daty podpisania Umowy. 16.Przekazanie pasa drogowego nastąpi po podpisaniu umowy w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości przystąpienia do realizacji zamówienia. 17.Zwłoka w przekazaniu pasa drogowego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy nie może być podstawą do zmiany terminu wykonania. 18.Odbiór wykonanych usług przez Zamawiającego nastąpi w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia zakończenia prac przez Wykonawcę. 19.W przypadku stwierdzenia wad osoba nadzorująca ustali zakres robót poprawkowych. Wykonawca jest zobowiązany do ich usunięcia w ciągu 5 dni od daty powiadomienia Wykonawcy o zaistniałych wadach. 20.Roboty poprawkowe Wykonawca prowadzi na swój koszt i w terminie ustalonym odpowiednio przez osobę nadzorującą lub odbierającego, zgłaszając do ponownego odbioru Zamawiający może odmówić podpisania protokołu odbioru w przypadku stwierdzenia wad w wykonaniu usługi. 21.Obustronnie podpisany protokół odbioru będzie stanowić podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Termin związania ofertą - Wykonawca jest związany ofertą do dnia 20.01.2027 r. Sekcja techniczna – Ewa Baran i Mirosław Dziura – tel 84 638 66
Poprzednie ogłoszenie: 99293-2026
Wewnętrzny identyfikator: R8.ST.372.19.2026.eb
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Ogłoszenie wstępnie
Główne aspekty procedury: Zamówienie Publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz. U. 2026 poz. 793 z późn. zm.)zwanej dalej ustawą PZP.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71333000 Mechaniczne usługi inżynieryjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. j. Dz. z 2024, poz. 1513 ze zm.), tj. za pomocą elektronicznej Platformy Zamówień Publicznych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie pod adresem: https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytania_email,242207,1cc27fdf32a413c67d7aaa0e70f8abdf.html (dalej zwaną: „Platformą”), do której dostęp możliwy jest również poprzez stronę internetową Zamawiającego wskazaną w pkt I. 2. Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty: 1) ofertę przetargową (z ceną brutto, netto i z podatkiem VAT), wraz z cenami jednostkowymi zawartymi w kosztorysie ofertowym załącznik A1. 2) dowód wniesienia wadium – jeśli jest wymagane jego wpłacenie przez Zamawiającego; 3) oświadczenie, o którym mowa w pkt IX. 2. SWZ (JEDZ) wraz z oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z ustawy i rozporządzenia sankcyjnego (wzór - Załącznik G) oraz oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z ustawy i rozporządzenia sankcyjnego dla podmiotu trzeciego (wzór - Załącznik H – jeżeli dotyczy); 4) zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt X. 4 SWZ (jeżeli dotyczy) oraz oświadczenie „Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia” - załącznik D (jeżeli dotyczy). 5) potwierdzenie umocowania do działania w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby: a) wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, składa wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; b) wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. c) jeżeli w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), zamawiający żąda od wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 6) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy). Informacje dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 5. oświadczenie (JEDZ) o którym mowa w pkt. IX 2 SWZ oraz oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z ustawy i rozporządzenia sankcyjnego (wzór – załącznik G) składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 6. w przypadku, o którym mowa w pkt VIII 4 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika D do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym. 7. zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. IX.7 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa: - w pkt. IX 7.2) SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 8. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców. . Informacja dla wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp oraz zamierzających powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. 9. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 10. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają dostawę z instalacjąi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 11. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby. 12. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą: 1) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa powyżej potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz ok