697951-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi wywozu odpadów – Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych – część V.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych – część V.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych – część V w podziale na 12 zadań. 1. Postępowanie podzielone zostało na 14 zadań. Zamawiający nie ogranicza liczby zadań na które Wykonawca może złożyć ofertę. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub więcej wybranych przez siebie zadań. Zadanie nr 1 KPP Gostynin, ul. 3 Maja 17, 09-500 Gostynin (powiat gostyniński) Zadanie nr 2 PP Sanniki, ul. Warszawska 153, 09-540 Sanniki (powiat gostyniński) Zadanie nr 3 PP Pacyna ul. Łukasiewicza 4, 09-541 Pacyna (powiat gostyniński) Zadanie nr 4 KMP Płock ul. Kilińskiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock) KMP Płock (psy) , ul. Kilińkiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock) KWP Płock (SOT) Płock ul. Kilińskiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock) Zadanie nr 5 KP Płock, ul. Armii Krajowej 62, 09-400 Płock (powiat Płock) Zadanie nr 6 OPP Płock, ul. Zglenickiego 42 L, 09-400 Płock (powiat Płock) Zadanie nr 7 KWP o/z Płock ul. Otolińska 29a, 09-400 Płock (powiat Płock) Zadanie nr 8 PP Stara Biała ul. Zglenickiego 42 L, 09-411 Płock (powiat Płock) Zadanie nr 9 PP Bodzanów ul. Głowackiego 13, 09-470 Bodzanów (powiat płocki) Zadanie nr 10 PP Bielsk ul. Spółdzielcza 11, 09-230 Bielsk (powiat płocki) Zadanie nr 11 PP Nowy Duninów ul. Gostynińska 8, 09-505 Nowy Duninów (powiat płocki) Zadanie nr 12 KPP Sierpc, ul. Kilińskiego 24c, 09-200 Sierpc (powiat sierpecki) Zadanie nr 13 PP w Gminie Sońsk, Gołotczyzna ul. Ciechanowska 31, 06-430 Sońsk (powiat ciechanowski) Zadanie nr 14 PP Glinojeck ul. Płocka 20A, 06-450 Glinojeck (powiat ciechanowski) 2. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi w zakresie wywozu odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych (tworzywo sztuczne i metale, papier, szkło i bioodpady) wytworzonych na nieruchomości, na której zlokalizowany jest obiekt. 3. Zapewnienie pojemników przystosowanych do składowania frakcji odpadów komunalnych i segregowanych jest po stronie Zamawiającego. 4. Wykonawca zobowiązany jest postępować z przekazanymi odpadami w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2025 poz. 733 z późn. zm.), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn. zm.), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm) oraz aktami wykonawczymi wydanymi na podstawie stosownych delegacji ustawowych. 2. Wykonawca powinien posiadać stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa, niezbędne do realizacji przedmiotowej umowy, a w szczególności wpisy, zezwolenia i decyzje właściwych organów na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami oraz zobowiązuje się do ich posiadania przez cały okres obowiązywania umowy oraz okazywania ich niezwłocznie na każde żądanie Zamawiającego. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot niniejszej umowy przy dołożeniu należytej staranności uwzględniającej profesjonalny charakter świadczonych przez niego usług, zgodnie z postanowieniami wzoru umowy – stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) załadunku odpadów przez pracownika Wykonawcy, b) zachowania czystości w miejscu wykonywania usługi, c) zabezpieczenia miejsca pod względem BHP, 6. Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach statusu prawnego swojej firmy, a także o wszczęciu postępowania upadłościowego, układowego lub likwidacyjnego. 7. Prawo opcji: Zamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia w okresie obowiązywania umowy zastrzega sobie możliwość skorzystania z Prawa Opcji poprzez zwiększenie zakresu podstawowego ujętego w ramach zadania nr 1-14 polegającego na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych do wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego. Skorzystanie z prawa opcji następuje według rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Prawo opcji może być realizowane jednorazowo lub wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy do wysokości maksymalnej wartości określonej w umowie. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę składając pisemne oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie. Odbiór odpadów w ramach prawa opcji nastąpi w terminach ustalonych przez przedstawicieli Stron lub najpóźniej w ciągu 3 dni po dniu zgłoszenia potrzeby wywozu. Skorzystanie z prawa opcji nie powoduje wydłużenia okresu obowiązywania Umowy ani zmiany terminu realizacji usług, o którym mowa w § 6 ust. 1 Umowy. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego całości lub części zakresu zamówienia objętego prawem opcji. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o 30% w stosunku do ilości szacunkowej określonej w umowie. Z tytułu zmniejszenia zakresu zamówienia Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia finansowe. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:  załączniku nr 1 do SWZ – Charakterystyka przedmiotu zamówienia na zadania 1-14,  załączniku nr 2 do SWZ – projekcie umowy dla zadania nr 1-14,  załączniku nr 3 do SWZ – Formularzu ofertowym na zadania nr 1-14.
Wewnętrzny identyfikator: 73/26
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Wykaz podmiotowych środków dowodowych. na potwierdzenie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu 1) aktualne zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Urząd Miasta lub Gminy – zgodnie z art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wykonawcy: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów ( tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ 3) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy e) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U z 2023 r., poz. 129 z późn. zm.) - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia dokumentów o których mowa w pkt.1 ppkt. 1) - 3). Od wykonawcy którego oferta została najwyżej oceniona zamawiający będzie żądał: 1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 – JEDZ - stanowi załącznik nr 4 do SWZ Zamawiający wezwie wykonawcę, do złożenia JEDZ na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2023 poz. 129 ze zm.) wykonawca/wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia/ podmiot udostępniający zasoby, składa oświadczenie JEDZ jako własne - załącznik nr 4 do SWZ.” 3) oświadczenia składanego na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (DZ.U.UE.l.2014.229.1 ze zm.) dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia na etapie badania kwalifikacji podmiotowej od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona – wzór stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zapisy dotyczące certyfikacji wykonawców 1) Podmiotowe środki dowodowe składane na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wskazane powyżej w pkt. 1 ppkt. 1) – 2) mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. 2) Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, oraz oświadczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r.) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ. 1. Zgodnie z §9 wzoru umowy Zamawiający wymaga, aby osoba wykonująca czynności związane z realizacją zamówienia polegające na kierowaniu pojazdem przeznaczonym do odbioru odpadów była zatrudniona przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 2. Obowiązek zatrudnienia na podstawie stosunku pracy nie dotyczy sytuacji, w których realizacja umowy nie wymaga zatrudnienia pracowników, w szczególności gdy zamówienie jest wykonane osobiście przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Kontrola realizacji obowiązku zatrudnienia nie ma zastosowania w takich przypadkach 3. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w przypadkach i na warunkach określonych w projektach umowy ramowej. Zamawiający przewiduje zmiany: wynagrodzenia wykonawcy - zgodnie z §7 projektu umowy; waloryzacji – zgodnie z §8 projektu umowy
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Zadanie nr 1 KPP Gostynin, ul. 3 Maja 17, 09-500 Gostynin (powiat gostyniński)
Opis: Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi w zakresie wywozu odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych (tworzywo sztuczne i metale, papier, szkło i bioodpady) wytworzonych na nieruchomości, na której zlokalizowany jest obiekt zgodnie z charakterystyką przedmiotu zamówienia.
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 1
Opcje:
Opis opcji: 7. Prawo opcji: Zamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia w okresie obowiązywania umowy zastrzega sobie możliwość skorzystania z Prawa Opcji poprzez zwiększenie zakresu podstawowego ujętego w ramach zadania nr 1-14 polegającego na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych do wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego. Skorzystanie z prawa opcji następuje według rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Prawo opcji może być realizowane jednorazowo lub wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy do wysokości maksymalnej wartości określonej w umowie. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę składając pisemne oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie. Odbiór odpadów w ramach prawa opcji nastąpi w terminach ustalonych przez przedstawicieli Stron lub najpóźniej w ciągu 3 dni po dniu zgłoszenia potrzeby wywozu. Skorzystanie z prawa opcji nie powoduje wydłużenia okresu obowiązywania Umowy ani zmiany terminu realizacji usług, o którym mowa w § 6 ust. 1 Umowy. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego całości lub części zakresu zamówienia objętego prawem opcji.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Zadanie nr 2 PP Sanniki, ul. Warszawska 153, 09-540 Sanniki (powiat gostyniński)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Zadanie nr 3 PP Pacyna ul. Łukasiewicza 4, 09-541 Pacyna (powiat gostyniński)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Zadanie nr 4 KMP Płock ul. Kilińskiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock) KMP Płock (psy) , ul. Kilińkiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock) KWP Płock (SOT) Płock ul. Kilińskiego 8, 09-400 Płock (powiat Płock)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Zadanie nr 5 KP Płock, ul. Armii Krajowej 62, 09-400 Płock (powiat Płock)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Zadanie nr 6 OPP Płock, ul. Zglenickiego 42 L, 09-400 Płock (powiat Płock)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Zadanie nr 7 KWP o/z Płock ul. Otolińska 29a, 09-400 Płock (powiat Płock)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Zadanie nr 8 PP Stara Biała ul. Zglenickiego 42 L, 09-411 Płock (powiat Płock)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Zadanie nr 9 PP Bodzanów ul. Głowackiego 13, 09-470 Bodzanów (powiat płocki)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 9
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: Zadanie nr 10 PP Bielsk ul. Spółdzielcza 11, 09-230 Bielsk (powiat płocki)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 10
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Zadanie nr 11 PP Nowy Duninów ul. Gostynińska 8, 09-505 Nowy Duninów (powiat płocki)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 11
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Zadanie nr 12 KPP Sierpc, ul. Kilińskiego 24c, 09-200 Sierpc (powiat sierpecki)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 12
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Zadanie nr 13 PP w Gminie Sońsk, Gołotczyzna ul. Ciechanowska 31, 06-430 Sońsk (powiat ciechanowski)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 13
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Zadanie nr 14 PP Glinojeck ul. Płocka 20A, 06-450 Glinojeck (powiat ciechanowski)
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie 73/26 - zadanie nr 14