698060-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia dezynfekujące – Wymiana myjni w Centralnej Sterylizatorni
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wymiana myjni w Centralnej Sterylizatorni
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa myjni dezynfektorów, myjni ultradźwiękowej
Wewnętrzny identyfikator: TP.382.098.2026 EK
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Konieczność pilnego udzielenia przedmiotowego zamówienia wynika ze sztywnych uwarunkowań finansowych oraz formalno-prawnych związanych ze źródłem finansowania inwestycji. Zamówienie jest współfinansowane ze środków finansowych pochodzących z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, przyznanych Zamawiającemu na mocy zawartej umowy dotacyjnej. Zgodnie z postanowieniami rzeczonej umowy dotacyjnej, przyznane wsparcie finansowe ma charakter celowy i restrykcyjny pod względem ram czasowych jego rozliczenia. Wszystkie środki finansowe zaangażowane w realizację tego zadania muszą zostać bezwzględnie wydatkowane i rozliczone do dnia 15 grudnia 2026 roku. Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie bezpowrotną utratą przyznanej dotacji celowej oraz koniecznością zwrotu ewentualnie pobranych kwot wraz z odsetkami, co doprowadziłoby do powstania znacznej szkody finansowej w budżecie Zamawiającego oraz uniemożliwiłoby realizację celu publicznego. Wystąpienie pilnej potrzeby ma charakter obiektywny. Wynika bezpośrednio z terminów narzuconych przez instytucję dotującą w umowie, na które Zamawiający nie miał bezpośredniego wpływu. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione, konieczne dla zabezpieczenia interesu publicznego i finansowego Zamawiającego oraz proporcjonalne do zaistniałych okoliczności. Skrócenie to nie wpłynie negatywnie na przejrzystość postępowania ani na zachowanie uczciwej konkurencji wśród wykonawców.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39330000 Urządzenia dezynfekujące
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Myjnia dezynfektor
Opis: I. Myjnia dezynfektor - 3 Szt. 1.Komplet wyposażenia kompatybilnego z myjniami 15-18 tac (łącznie dla 3 szt. myjni): 1.1 wózek transportowy z systemem dokowania do oferowanych myjni dezynfektorów i zbiorniczkiem ociekowym - 4 Szt. 1.2 wózek załadowczy pięciopoziomowy na 15 szt. tac - 3 Szt. 1.3 wózek załadowczy czteropoziomowy na 12 szt. tac - 1 Szt. 1.4 wózek załadowczy na 9 szt. dużych tac instrumentowych - 1 Szt. 1.5 wózek załadowczy, specjalny trzypoziomowy do mycia narzędzi - 1 Szt. 1.6 wózek uniwersalny dwupoziomowy - 1 Szt. 1.7 zestaw startowy płynnych środków chemicznych - 1 Szt. II.Myjnia endoskopowa - 1 Szt. III.Okno podawcze 1 Szt. IV.Komputer AIO - 4 Szt. V.Drukarka - 2 Szt. VI.Prace przyłączeniowe
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Myjnia ultradźwiękowa
Opis: Myjnia ultradźwiękowa 1 Szt. Jednokomorowy zlew ze stali nierdzewnej 1 Szt. Komputer AIO 1 Szt. Prace przyłączeniowe
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2