698099-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Nowy Targ od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Nowy Targ od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Nowy Targ od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. 1.1. Odbiór odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych: 1) w sposób selektywny: tj. z podziałem na pięć poniżej określonych frakcji wynikających z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Nowy Targ: a) „PAPIER” – zawierające selektywnie zbierane odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; z tym, że na papier uprawniony przedsiębiorca będzie przekazywał właścicielom worki do tego przeznaczone, b) „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE” – zawierające selektywnie zbierane odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, c) „SZKŁO” – zawierające selektywnie zbierane odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; z tym, że na szkło uprawniony przedsiębiorca będzie przekazywał właścicielom worki do tego przeznaczone, d) „BIO” – zawierające odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów (odpady klasyfikowane pod kodem 20 01 08 – odpady kuchenne ulegające biodegradacji); z tym, że na w/w odpady uprawniony przedsiębiorca będzie przekazywał właścicielom worki do tego przeznaczone, e) „ZMIESZANE i POPIÓŁ” – zawierające pozostałe odpady zmieszane niedające się wyselekcjonować (np. pieluchy jednorazowe i inne środki higieny osobistej, zużyte wyroby z gumy, skóry, drewno, zużyte worki do odkurzaczy,) oraz popiół, f) ODPADY WIELKOGABARYTOWE - meble i inne odpady wielkogabarytowe z wyłączeniem opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów z grupy 17 (gruz, odpady budowlane typu okna, drzwi, szyby, elementy wyposażenia łazienek), g) ODPADY ODZIEŻY I TEKSTYLIÓW - zużyte lub niepotrzebne materiały tekstylne, takie jak odzież, obuwie, pościel, ręczniki, zasłony, firany, koce, a także inne tekstylia domowe. h) w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku segregacji odpadów oraz naruszenia obowiązującego regulaminu utrzymania czystości i porządku lub zdarzeń losowych, mogą wystąpić przypadki odbioru oraz dostarczenia do instalacji zagospodarowania odpadów zmieszanych, i) Wykonawca jest zobowiązany odbierać od właścicieli nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy pojemniki/worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych zgodnie z zadeklarowaną przez nich pojemnością i częstotliwością. j) odpady wielkogabarytowe dostarczane i odbierane będą przez wykonawcę luzem, z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów, w jednym lub w kilku terminach/partiach w trakcie trwania umowy, k) odpady odzieży i tekstyliów odbierane będą przez wykonawcę na zasadzie mobilnej zbiórki tekstyliów w wyznaczonych na terenie miasta punktach z wykorzystaniem samochodu przystosowanego do przewozu odpadów z częstotliwością nie rzadziej niż 3 razy w trakcie trwania umowy, l) w przypadku zmiany przepisów prawa albo Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Nowy Targ, Wykonawca zapewni możliwość dostarczania i odbioru odpadów w sposób przewidziany w aktualnych przepisach, w tym w workach innego koloru oraz możliwość rozdzielenia odpadów dostarczanych, wg. innego zestawienia kodów odpadów i/lub podziału na frakcje. 2) ogólne liczby charakteryzujące gminę i mające wpływ na szacunkową ilość wytwarzanych odpadów komunalnych w okresie wykonywania zamówienia: - powierzchnia Gminy Miasto Nowy Targ: 5 107 ha (51,07 km2), - liczba mieszkańców zamieszkałych Gminę Miasto Nowy Targ na dzień 31 grudnia 2025 roku wynosiła 30 985 osób, - liczba budynków: 156 budynków wielorodzinnych (bloków) i 5490 budynków jednorodzinnych (nieruchomości zamieszkałe), - liczba podmiotów: ok. 1102 firm i instytucji (nieruchomości niezamieszkałe), - łączna powierzchnia miejskich terenów zielonych corocznie wykaszanych to 31,81 ha. W oparciu o powstające frakcje odpadów komunalnych wytworzonych w okresie od dnia 1 lipca 2025 r. do dnia 30 czerwca 2026 r. – ilość odpadów komunalnych zebrana z terenu miasta Nowy Targ (bez PSZOK) w w/w okresie została zamieszczona w poniższej tabeli. Tabela 1. Łączna ilość odpadów komunalnych zebranych w podziale na poszczególne frakcje i rodzaje w okresie od dnia 1 lipca 2025 r. do dnia 30 czerwca 2026 r. Frakcja odpadów komunalnych/ rodzaj odpadów komunalnych Ilość odpadów komunalnych [Mg] Tworzywa sztuczne/metal 816,76 Zmieszane/Popiół 6931,82 Szkło 403,68 Papier 360,32 Bioodpady 1779,20 Meble i inne odpady wielkogabarytowe 372,58 Tekstylia 79,28 S U M A 10 743,64 Należy mieć na uwadze, że podane w/w wartości mogą się nieznacznie zmieniać w czasie realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę (np. zmiany w ewidencji działalności gospodarczej czy też zmiany wynikające z nowo powstałych nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie miasta). Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.41.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90514000 Usługi recyklingu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001