698539-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa – „Zakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2027 rok”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: „Zakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2027 rok”
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), zwanym dalej Ustawa PE, czyli ustawa Prawo energetyczne) do obiektów Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od daty 01 stycznia 2027 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ- Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie: od 1 stycznia 2027 roku do 31 grudnia 2027 roku dla 2 (dwóch) spółek wodociągowych. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej dla 2 (dwóch) części wynosi: Zamówienie podstawowe: 11 482 MWh, Opcja – 10% zamówienia podstawowego. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 1) Część I - RWiK Białogard - szacunkowe zapotrzebowanie: Zamówienie podstawowe 6 495 MWh, Opcja – 10% zamówienia podstawowego; 2) Część II- PWiK Szczecinek- szacunkowe zapotrzebowanie:  Zamówienie podstawowe 4 987 MWh, Opcja – 10% zamówienia podstawowego.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: „Zakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2027 rok” - Część I - RWiK Białogard
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), zwanym dalej Ustawa PE, czyli ustawa Prawo energetyczne) do obiektów Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od daty 01 stycznia 2027 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ- Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie: od 1 stycznia 2027 roku do 31 grudnia 2027 roku dla 2 (dwóch) spółek wodociągowych. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej dla 2 (dwóch) części wynosi:  Zamówienie podstawowe: 11 482 MWh,  Opcja – 10% zamówienia podstawowego. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 1) Część I - RWiK Białogard - szacunkowe zapotrzebowanie:  Zamówienie podstawowe 6 495 MWh,  Opcja – 10% zamówienia podstawowego; 2) Część II- PWiK Szczecinek- szacunkowe zapotrzebowanie:  Zamówienie podstawowe 4 987 MWh,  Opcja – 10% zamówienia podstawowego.
Opcje:
Opis opcji: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. W ramach prawa opcji Zamawiający może zwiększyć ilość zamawianej energii elektrycznej o maksymalnie 10% w stosunku do ilości podstawowej określonej w niniejszej umowie. 3. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu. Prawo opcji zostaje uruchomione w zakresie odpowiadającym faktycznemu poborowi energii elektrycznej ponad wolumen zamówienia podstawowego, nie więcej jednak niż do 10% tego wolumenu. Zamawiający, jeżeli na podstawie dostępnych danych przewiduje przekroczenie wolumenu podstawowego, poinformuje o tym Wykonawcę niezwłocznie. Cena jednostkowa i pozostałe warunki realizacji opcji są tożsame z warunkami części podstawowej. 4. Wykonawca nie może odmówić realizacji dostaw energii elektrycznej objętych prawem Opcji. 5. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o skorzystanie z Opcji. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) zmienności zużycia energii w zależności od sezonu grzewczego, liczby dni roboczych i pracy urządzeń technicznych, 2) uruchamiania nowych punktów poboru, 1) potrzeby zwiększenia zapotrzebowania na energie elektryczną w punktach objętych niniejszym zamówieniem. 7. Podstawą określenia wartości energii elektrycznej objętej prawem Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe za 1 MWh zawarte w Formularzu oferty. Zastosowanie opcji pozwala na elastyczne dostosowanie zakresu zamówienia do rzeczywistych potrzeb. 8. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 1) Część I - RWiK Białogard - szacunkowe zapotrzebowanie:  Zamówienie podstawowe 6 495 MWh,  Opcja – 10% zamówienia podstawowego; 2) Część II- PWiK Szczecinek- szacunkowe zapotrzebowanie:  Zamówienie podstawowe 4 987 MWh,  Opcja – 10% zamówienia podstawowego. 9. Brak wznowień
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: „Zakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2027 rok” - Część II - PWiK Szczecinek