2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup dwóch ambulansów wraz z wyposażeniem dla SP ZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych ambulansów ratunkowych o DMC powyżej 3,5 tony wraz z wyposażeniem. 2. Wyposażenie w sprzęt medyczny obejmuje dostawę każdego ambulansu wyposażonego w : a) Nosze transportowe elektryczno-hydrauliczne, b) Krzesełko transportowe bez napędu elektrycznego, c) Respirator transportowy, d) Pompę infuzyjną, e) Głowicę USG, f) Defibrylator, Po 1 sztuce do każdego ambulansu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 2 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Formularz techniczny. Wymagania określone w tym załączniku dotyczą każdego z dwóch ambulansów będących przedmiotem zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dwóch kompletnych, fabrycznie nowych ambulansów wraz z wyposażeniem medycznym, przy czym każdy ambulans musi być wyposażony we wszystkie urządzenia wymienione w ust. 2, w ilości po jednej sztuce każdego rodzaju. Łączna dostawa obejmuje dwa ambulanse oraz po dwie sztuki każdego z sześciu rodzajów sprzętu medycznego. 4. Przy określeniu wymogów w zakresie norm, zamawiający wskazuje to jako wymóg spełnienia tych norm (PN-EN 1789+A1:2024-06) lub równoważnych – w zakresie każdej części opisu przedmiotu zamówienia, czy asortymentów, w którym określono takie normy. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i wykonywania przeglądów gwarancyjnych zabudowy medycznej każdego z dwóch ambulansów przez cały okres udzielonej gwarancji, z częstotliwością nie rzadziej niż jeden raz w roku, a jeżeli producent zabudowy wymaga wykonywania przeglądów z większą częstotliwością – zgodnie z wymaganiami producenta. Wszystkie koszty związane z wykonywaniem przeglądów, w tym koszty robocizny, materiałów eksploatacyjnych wymaganych do przeprowadzenia przeglądu, dojazdu serwisu oraz innych czynności niezbędnych do zachowania gwarancji, ponosi Wykonawca. Koszty te muszą zostać uwzględnione w cenie oferty i nie mogą stanowić podstawy do naliczania dodatkowych opłat Zamawiającemu. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i wykonywania na własny koszt, przez cały okres gwarancji udzielonej na każde urządzenie medyczne stanowiące wyposażenie ambulansów, okresowych przeglądów technicznych i czynności serwisowych wymaganych przez producenta danego urządzenia. 1) Obowiązek, o którym mowa powyżej, dotyczy każdego z urządzeń medycznych dostarczonych w ramach zamówienia, tj. noszy transportowych elektryczno-hydraulicznych, krzesełek transportowych, respiratorów transportowych, pomp infuzyjnych, głowic USG oraz defibrylatorów, w łącznej liczbie 12 sztuk urządzeń. 2) Przeglądy techniczne i czynności serwisowe muszą być wykonywane z częstotliwością określoną przez producenta danego urządzenia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w każdym 12-miesięcznym okresie obowiązywania gwarancji. Jeżeli producent wymaga wykonywania przeglądów częściej niż raz w roku, Wykonawca zobowiązany jest do ich przeprowadzania zgodnie z częstotliwością określoną przez producenta. 3) Przeglądy i czynności serwisowe muszą być wykonywane przez podmiot posiadający kwalifikacje i uprawnienia wymagane przez producenta danego urządzenia, zgodnie z dokumentacją techniczną, instrukcją użytkowania oraz obowiązującymi przepisami prawa. 4) Zakres przeglądów obejmuje wszystkie czynności wymagane przez producenta danego urządzenia, niezbędne do zapewnienia jego prawidłowego i bezpiecznego użytkowania oraz zachowania uprawnień gwarancyjnych, w tym, jeżeli są wymagane, kontrole techniczne, testy bezpieczeństwa, kalibracje, regulacje, aktualizacje oprogramowania oraz wymianę części i materiałów eksploatacyjnych przewidzianych do wymiany w ramach przeglądów okresowych. 5) Wszystkie koszty związane z realizacją obowiązkowych przeglądów i czynności serwisowych, w szczególności koszty robocizny, dojazdu serwisu, transportu urządzeń, wymaganych testów, kalibracji, regulacji, aktualizacji oprogramowania oraz części i materiałów podlegających wymianie w ramach przeglądów okresowych, ponosi Wykonawca. 6) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia pełnych kosztów realizacji obowiązków określonych w niniejszym ustępie w cenie oferty. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów z tytułu wykonywania przeglądów okresowych i czynności serwisowych w okresie gwarancji. 7) Terminy przeglądów Wykonawca zobowiązany jest uzgadniać z Zamawiającym z odpowiednim wyprzedzeniem, w sposób zapewniający wykonanie czynności w terminach wymaganych przez producenta oraz ograniczający do niezbędnego minimum wyłączenie sprzętu z użytkowania. 8) Z każdego wykonanego przeglądu Wykonawca zobowiązany jest sporządzić i przekazać Zamawiającemu protokół serwisowy lub inny dokument potwierdzający wykonanie wymaganych czynności, zawierający co najmniej identyfikację urządzenia, datę przeglądu, zakres wykonanych czynności, wyniki kontroli oraz termin kolejnego wymaganego przeglądu. 9) Obowiązek zapewnienia przeglądów i czynności serwisowych obejmuje cały okres gwarancji udzielonej na poszczególne urządzenia medyczne, także w przypadku zaoferowania okresu gwarancji dłuższego niż wymagane minimum 24 miesięcy.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Konieczność niezwłocznego zakupu dwóch ambulansów wraz z wyposażeniem medycznym wynika przede wszystkim ze średniego i słabego stanu technicznego części eksploatowanej floty oraz potrzeby zapewnienia ciągłości świadczeń ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkową okolicznością uzasadniającą skrócenie terminu jest otrzymanie w dniu 30 września 2026 r. informacji o przyznaniu dofinansowania, którego wykorzystanie i rozliczenie musi nastąpić do 10 grudnia 2026 r. Zastosowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby zagrozić terminowej realizacji zamówienia oraz uniemożliwić wymianę wyeksploatowanych pojazdów, zwiększając ryzyko zakłóceń w funkcjonowaniu zespołów ratownictwa medycznego.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34114121 Karetki
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33190000 Różne urządzenia i produkty medyczne, 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch fabrycznie nowych ambulansów ratunkowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony wraz z wyposażeniem medycznym. Każdy ambulans musi być wyposażony w: nosze transportowe elektryczno-hydrauliczne, krzesełko transportowe bez napędu elektrycznego, respirator transportowy, pompę infuzyjną, głowicę USG oraz defibrylator. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę kompletnych ambulansów wraz z wymaganym wyposażeniem, dokumentacją oraz świadczeniami gwarancyjnymi i serwisowymi, zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji zamówienia określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) i jej załącznikach.
Opcje:
Opis opcji: Nie dotyczy