See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Grupy Zakupowej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r.
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej Zamawiającego na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.), zw. dalej „ustawa Prawo energetyczne” oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, o określonych standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo energetyczne, w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 919 z późn. zm.), w rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 3 września 2026 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2026 r. poz. 1182).
Wewnętrzny identyfikator: EE/1/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09000000 Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii, 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część 1
Opis: Część 1 – dostawa energii elektrycznej do punktów poboru energii (PPE), w tym do PPE z instalacjami odnawialnych źródeł energii wraz z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r.
Wewnętrzny identyfikator: EE/1/2026-część 1
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający – Gmina Brzesko – przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega możliwość zlecenia dostawy energii elektrycznej w okresie od 01.04.2028 r. do 31.12.2029 r. do następujących PPE (część 1 zamówienia): PPE-590322424700503534, PPE-590322424700224989, PPE-590322424700178305, PPE-590322424700570680, PPE-590322424700061607, PPE-590322424700310040, PPE-590322424700116314, PPE-590322424700625335. Wskazane PPE objęte są zamówieniem podstawowym do dnia 31.03.2028 r. Maksymalna ilość energii elektrycznej objęta prawem opcji wynosi łącznie 350 MWh. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, w tym w odniesieniu do wybranych PPE spośród wskazanych powyżej. Zamawiający planuje przystąpienie do spółdzielni energetycznej i włączenie obiektów wskazanych w pkt 2.1.12.2. do spółdzielni energetycznej. Prawo opcji będzie miało zastosowanie w sytuacji, gdy Zamawiający nie włączy PPE do spółdzielni energetycznej. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia Zamawiającego w formie pisemnej lub elektronicznej, nie później niż na 45 dni przed dniem rozpoczęcia dostaw w ramach opcji, tj. do 16.02.2028 r. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji musi zawierać zakres opcji, tj. wskazanie PPE, okresu dostaw oraz przewidywanego wolumenu energii podlegającego dostawie. Dostawy w ramach prawa opcji będą realizowane na warunkach określonych w umowie, po cenach jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w Formularzu cenowym dla okresu objętego opcją. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, w całości lub w części, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część 2
Opis: Część 2 – dostawa energii elektrycznej do punktów poboru energii (PPE), w tym do PPE, w których Zamawiający posiada status prosumenta energii odnawialnej (net-billing)
Wewnętrzny identyfikator: EE/1/2026-część 2