791964-2025 - Wyniki
Polska – Generatory – Dostawa sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia lub ogłoszenie o udzieleniu koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026
Opis: 1. Opis przedmiotu zamówienia (szczegóły zawiera SWZ): 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Gminy Miasto Stargard sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026; 2) Przedmiot zamówienia podzielony jest na XIII części: a) I – dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW) – 1 szt. b) II – dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h) – 2 szt. c) III – dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW) – 4 szt. d) IV – dostawa agregatów średniej mocy (50 kW - 1 szt., 35 kW - 1 szt., 20 kW – 1 szt., 15 kW - 2 szt.) razem 5 sztuk oraz magazyn energii 40 kWh 1- szt. e) V – dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego (worki przeciwpowodziowe, szufle, napełniacze do worków, zapory przeciwpowodziowe, zbiorniki na wodę pitną, pompy zatapialne, beczkowozy), f) VI – dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego (nagrzewnice olejowe i osuszające, nagrzewnice zewnętrzne z rękawem, osuszacze przemysłowe, plandeki ochronne), g) VII – dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe), h) VIII – dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności (kotły elektryczne 7 szt., szafy chłodnicze dwudrzwiowe 9 szt., szafy mroźnicze 9 szt., taborety elektryczne 18 szt., garnki z pokrywą i kranem 18 szt.), i) IX – dostawa wyposażenie magazynów (regały magazynowe, wózki magazynowe i paletowe, taczki), j) X – dostawa zestawów ratownictwa medycznego R-1 – 10 szt., k) XI – dostawa środków ochrony osobistej (kalosze, rękawice ochronne, kombinezony jednorazowe), l) XII – dostawa radiotelefonów z wyposażeniem (m.in. akumulatory, mikrofonogłośniki, anteny i zasilacze) – 20 szt. m) XIII – dostawa stacji ładujące USB – 11 szt; 3) Wykonawcy mogą się ubiegać o dowolne części zamówienia. Zamawiający dokona wyboru wykonawców odrębnie na każdą z części zamówienia, z którymi zostaną zawarte umowy; 4) Szczegółowy opis zamawianego asortymentu i wymagań określa załącznik nr 4 (OPZ); 5) W przypadkach, gdy przedmiot zamówienia opisywany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy - Zamawiający niniejszym wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Jeżeli w dokumentach zamówienia dla jego opisu wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – wskazaniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 6) Pozostałe obowiązki Wykonawcy – określa wzór umowy (załącznik nr 5); +2. Procedura – art. 30 ust. 4 ustawy. Zamawiający informuje, że oczekuje w niniejszym postepowaniu ofert jedynie do części I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy dla części IX, X, XI, XII i XIII Zamawiający będzie stosować przepisy ustawy właściwe dla wartości tej części zamówienia – oznacza to, że do wyboru wykonawców dla części od XI do XIII Zamawiający zastosuje wewnętrzne regulacje przewidziane dla zamówień o wartościach nie przekraczających 130 tys. zł, a więc bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Postępowania (zapytania ofertowe) dla części IX, X, XI, XII i XIII będą prowadzone na platformie zakupowej Zamawiającego https://platformazakupowa.pl/pn/um_stargard +3. Zamawiający korzysta z PRAWA OPCJI zgodnie z postanowieniami art. 440 ustawy. 1) Opcje będą miały zastosowanie w zakresie części II, III, IV, V, VI, VII, VIII; 2) Cały zakres zamówienia podzielony zostaje na zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Szczegółowy podział określony jest w formularzach (załączniki nr 1,1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f i 1g); 3) Zakres podstawowy objęty jest gwarancją Zamawiającego zamówienia, odebrania i opłacenia zamawianego asortymentu. 4) Zakres opcjonalny jest zakresem, którego zamówienie jest prawem Zamawiającego (nie jest jego obowiązkiem). 5) Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do realizacji zamawiany zakres podstawowy oraz, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, pełen zakres opcjonalny lub jego część. Zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji – oznacza to, że Zamawiający może zamówić pełną ilość asortymentu objętego prawem opcji lub jedynie jego część 6) Decyzja Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji wynikać będzie z jego możliwości finansowych. Pierwsze wstępne decyzje o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może podjąć już po otwarciu ofert i skonfrontowaniu uzyskanych cen z wysokością środków zaplanowanych na realizację zamówienia. W umowie określony zostanie zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Skorzystanie z prawa opcji nie oznacza zmiany umowy. Realizacja prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego ilość zamawianego asortymentu objętego zakresem opcjonalnym. Zamawiający deklaruje złożenie oświadczenia najpóźniej do 10 dni od daty zawarcia umowy. W momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; 7) Prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. +4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień w trybie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. +5. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian w umowie w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. (patrz projekt umowy). +6. Zadanie dofinansowane z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
Poprzednie ogłoszenie: 628741-2025
Wewnętrzny identyfikator: TZ.271.30.2025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Postępowanie o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, z zastosowaniem art. 138 ust. 2 pkt 2 – wyznaczono krótszy termin na składanie ofert, w związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia, którego zamówienie musi zostać zrealizowane w bardzo krótkim czasie – najpóźniej do dnia 15 grudnia br. – z uwagi na konieczność dokonania odbioru oraz rozliczenia się ze środków pochodzących z dofinansowania, do końca roku budżetowego 2025. W skali całego kraju równolegle wszczynane są podobne postępowania, co może powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na podobny sprzęt, co wiąże się z realnym ryzykiem wyczerpania zasobów magazynowych. Utrzymanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert, niesie ze sobą duże ryzyko tego, iż Zamawiający będzie miał problem, aby zrealizować zamówienie w terminie wynikającym z dofinansowania. Należało również wziąć pod uwagę, ewentualną konieczność unieważnienia postępowania lub którejś z jego części (np. z uwagi na brak ofert). W takim przypadki skrócenie terminu umożliwi Zamawiającemu ponowne, szybsze wszczęcie kolejnego postępowania, aby nadal było możliwe skuteczne udzielenie zamówienia i zrealizowanie dostaw przed upływem terminu rozliczenia środków z dofinansowania. Z uwagi na to, iż przedmiotem zamówienia są dostawy, w ocenie Zamawiającego, skrócenie terminu składania ofert, nie spowoduje trudności w ich przygotowaniu przez wykonawców.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 31120000 Generatory
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31121100 Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym, 31122000 Jednostki prądotwórcze, 31682530 Awaryjne urządzenia energetyczne, 35112000 Sprzęt ratunkowy i awaryjny, 44212382 Tamy przeciwpowodziowe, 44212383 Zapory, 44613500 Pojemniki na wodę, 44613600 Pojemniki kołowe, 42122130 Pompy wodne, 39721310 Ogrzewacze powietrza, 39721320 Osuszacze powietrza, 39522530 Namioty, 39522520 Łóżka polowe, 39312000 Urządzenia do przygotowania żywności, 39221000 Sprzęt kuchenny, 42513000 Urządzenia chłodnicze i mrożące
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: 1. Dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW)
Opis: Dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW) – 1 szt.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31121100 Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym, 31122000 Jednostki prądotwórcze
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: 2. Dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h)
Opis: Dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h) – 2 szt.
Opis opcji: Zamawiający informuje, że korzysta z opcji zgodnie z postanowieniami art. 440 ustawy. 1) Opcje będą miały zastosowanie w zakresie części II, III, IV, V, VI, VII, VIII; 2) Cały zakres zamówienia podzielony zostaje na zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Szczegółowy podział określony jest w formularzach (załączniki nr 1,1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, i 1g); 3) Zakres podstawowy objęty jest gwarancją Zamawiającego zamówienia, odebrania i opłacenia zamawianego asortymentu; 4) Zakres opcjonalny jest zakresem, którego zamówienie jest prawem Zamawiającego (nie jest jego obowiązkiem); 5) Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do realizacji zamawiany zakres podstawowy oraz, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, pełen zakres opcjonalny lub jego część. Zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji – oznacza to, że Zamawiający może zamówić pełną ilość asortymentu objętego prawem opcji lub jedynie jego część; 6) Decyzja Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji wynikać będzie z jego możliwości finansowych. Pierwsze wstępne decyzje o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może podjąć już po otwarciu ofert i skonfrontowaniu uzyskanych cen z wysokością środków zaplanowanych na realizację zamówienia. W umowie określony zostanie zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Skorzystanie z prawa opcji nie oznacza zmiany umowy. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego ilość zamawianego asortymentu objętego zakresem opcjonalnym. Zamawiający deklaruje złożenie oświadczenia najpóźniej do 10 dni od daty zawarcia umowy. W momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; 7) Prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. ++++++ Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: 3. Dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW)
Opis: Dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW) – 4 szt.
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: 4. Dostawa agregatów średniej mocy (50 kW, 35 kW, 20 kW, 15 kW) oraz magazyn energii
Opis: Dostawa agregatów średniej mocy (50 kW - 1 szt., 35 kW - 1 szt., 20 kW – 1 szt., 15 kW - 2 szt.) razem 5 sztuk oraz magazyn energii 40 kWh 1- szt.,
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31121100 Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym, 31122000 Jednostki prądotwórcze, 31682530 Awaryjne urządzenia energetyczne
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: 5. Dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego
Opis: Dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego (worki przeciwpowodziowe, szufle, napełniacze do worków, zapory przeciwpowodziowe, zbiorniki na wodę pitną, pompy zatapialne, beczkowozy)
Główna klasyfikacja (cpv): 35112000 Sprzęt ratunkowy i awaryjny
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 44212382 Tamy przeciwpowodziowe, 44212383 Zapory, 44613500 Pojemniki na wodę, 42122130 Pompy wodne
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: 6. Dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego
Opis: Dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego (nagrzewnice olejowe i osuszające, nagrzewnice zewnętrzne z rękawem, osuszacze przemysłowe, plandeki ochronne)
Główna klasyfikacja (cpv): 39721310 Ogrzewacze powietrza
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39721320 Osuszacze powietrza
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: 7. Dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe)
Opis: Dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe)
Główna klasyfikacja (cpv): 39522530 Namioty
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39522520 Łóżka polowe
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: 8. Dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności
Opis: Dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności (kotły elektryczne 7 szt., szafy chłodnicze dwudrzwiowe 9 szt., szafy mroźnicze 9 szt., taborety elektryczne 18 szt., garnki z pokrywą i kranem 18 szt.)
Główna klasyfikacja (cpv): 39312000 Urządzenia do przygotowania żywności
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39221000 Sprzęt kuchenny, 42513000 Urządzenia chłodnicze i mrożące