404599-2026 - Concurso
Polónia – Dispositivos e produtos médicos variados – Przedmiot zamówienia: dostawa wyposażenia na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie w ramach Projektu KPO D1.1.1
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloPrzedmiot zamówienia: dostawa wyposażenia na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie w ramach Projektu KPO D1.1.1
DescriçãoZamawiający informuje, że zamówienie będzie dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w zakresie inwestycji D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dostarczył, zainstalował, uruchomił sprzęt medyczny oraz przeszkolił pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu (zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1B dla w/w zakresów) – zapis dotyczy zakresów nr 1 – 16, 18, 20. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dostarczył sprzęt – zapis dotyczy zakresów nr 17, 19, 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzgodnienia treści oznakowania narzędzi i tabliczek. Czynność ta nastąpi po wyborze oferty najkorzystniejszej ale przed zawarciem umowy. Na żądanie Zamawiającego podczas realizacji umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić kody katalogowe zaoferowanych narzędzi – zapis dotyczy zakresu nr 21. Przedmiot, zakres oraz czas trwania przeszkolenia wskazanych pracowników Zamawiającego uzależniony jest od specyfiki przedmiotu dostawy oraz stopnia trudności jego obsługi przez użytkownika.Inwestycja winna być zrealizowana zgodnie z zasadami DNSH. Zamawiający określił: Wymagania środowiskowe, Zasada równości szans i niedyskryminacji. Wykonawca zobowiązany jest podczas realizacji zamówienia do działania zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym równości kobiet i mężczyzn. Zamawiający wymaga, aby zaoferowane urządzenia spełniały wymagania opisane w ustawie o wyrobach medycznych z dnia 07 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2024 r, poz. 1620 ze zm.). Zamawiający dopuszcza sytuacje, w których część lub element składowy sprzętu opodatkowany jest stawką podatku VAT inną niż 8%. W takim przypadku Wykonawca stosowne wartości wykazuje w załączniku nr 1A. Termin wykonania zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się: a) Dostarczyć do siedziby Zamawiającego przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie do dnia 30 czerwca 2026 wraz z podpisaniem protokołu zdawczo – odbiorczego i wystawieniem faktury VAT. Płatność 100 % ceny ofertowej za fakturę nastąpi do 30 dni od daty jej wystawienia – zapis dotyczy zakresów nr 17, 19, 21, czyli tych, w których Zamawiający nie wymaga instalacji i szkolenia. b) Dostarczyć do siedziby Zamawiającego przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie do dnia 30 czerwca 2026 wraz z podpisaniem protokołu zdawczo – odbiorczego. Płatność za fakturę dokonana będzie w następujący sposób: - 60% ceny ofertowej do 30 dni od daty jej wystawienia, - 40% ceny ofertowej po wykonaniu obowiązkowej instalacji i szkoleniu - do 30 dni od daty jej wystawienia. Zamawiający zastrzega, że obowiązek instalacji i szkolenia z obsługi sprzętu nastąpi w terminie nie dłuższym niż do 15 września 2026, – zapis dotyczy zakresów 1-16, 18, 20, czyli tych, w których Zamawiający wymaga instalacji i szkolenia. *Uwaga: termin rozpoczęcia instalacji sprzętu będzie uzależniony od postępu prowadzenia prac wykończeniowych obiektu. W zakresie nr 2 Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację odbiorową UDT, złożyć w imieniu Zamawiającego właściwy wniosek do UDT i uzyskać decyzje odbiorowe w terminie do 15 września 2026r oraz wykonać wszelkie inne czynności faktyczne i prawne w imieniu Zamawiającego w celu uzyskania stosownych decyzji związanych z dopuszczeniem do użytkowania przedmiotu zamówienia, jeżeli będą one prawem wymagane. Do oferty za pośrednictwem platformy należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia: 1. Wypełniony i podpisany formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do specyfikacji. 2. Wypełniony i podpisany Arkusz cenowy, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1A do specyfikacji sporządzony na podstawie opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1B) parametry techniczne. 3. W celu wykazania elementów spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w postaci Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie dyrektywy art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ” wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2. Zamawiający przed wszczęciem niniejszego postępowania przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. Protokół z konsultacji dostępny jest pod adresem internetowym: https://lukasz.med.pl/informacja-o-zakonczeniu-wstepnychkonsultacji-rynkowych/. 4. Pełnomocnictwo - jeżeli oferta nie jest podpisania przez osobę upoważnioną i wykazaną w KRS. 5. oświadczenie o braku podlegania zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k ust. 1 Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 oraz nie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. (Wykonawca / Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia / podmiot udostępniający zasoby). 7. oświadczenia podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia o braku podlegania zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014, którego wzór stanowi Załącznik nr 8a do SWZ.
Identificador interno45/2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradosim
Justificação do procedimento aceleradoZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika obowiązku terminowego wykonania umowy N KPOD.07.02-IP.10-0110/24/KPO/94/2025/124 o objęcie wsparciem. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego do wyposażenia sal operacyjnych w ramach nowo budowanego bloku operacyjnego. Obiekt stanowi jeden, technologicznie i funkcjonalnie zintegrowany zespół pomieszczeń, dla którego prowadzona jest równolegle realizacja dostaw wyposażenia pięciu sal operacyjnych finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Harmonogram realizacji robót budowlanych, dostaw wyposażenia medycznego, odbiorów technicznych, odbiorów sanitarno-epidemiologicznych oraz procedur dopuszczenia do użytkowania jest wspólny dla całego bloku operacyjnego i przewiduje równoczesne zakończenie etapu wyposażenia wszystkich sal operacyjnych. Z uwagi na technologiczną i organizacyjną integralność obiektu nie jest możliwe częściowe uruchomienie bloku operacyjnego bez kompletnego wyposażenia wszystkich sal. Zachowanie podstawowego 30-dniowego terminu składania ofert skutkowałoby przesunięciem terminu zawarcia umowy oraz realizacji dostawy, co w konsekwencji doprowadziłoby do rozbieżności w harmonogramie zakończenia inwestycji budowlanej i wyposażeniowej. Opóźnienie to generowałoby ryzyko braku możliwości przeprowadzenia kompleksowych odbiorów całego obiektu w terminie wynikającym z przyjętego harmonogramu oraz mogłoby pośrednio wpłynąć na terminową realizację i rozliczenie projektu finansowanego ze środków KPO. Występująca potrzeba ma charakter obiektywny, organizacyjny oraz wynika z konieczności zapewnienia ciągłości procesu inwestycyjnego w ramach jednej, spójnej inwestycji infrastrukturalnej. Skrócenie terminu do 15 dni pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności, zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania ofert oraz nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33190000 Dispositivos e produtos médicos variados
Classificação adicional (cpv): 33162100 Aparelhos para blocos operatórios, 33195000 Sistema de monitorização dos doentes
5. Lote
LoteLOT-0015
TítuloZak 1 - Ssaki elektryczne
DescriçãoSsaki elektryczne 2 szt. Blok operacyjny 3 szt. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Identificador internoZakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Opções
Descrição das opçõesZamawiający nie przewiduje opcji
LoteLOT-0018
TítuloZak 2 - System ogrzewania pacjenta
DescriçãoSystem ogrzewania pacjenta (materac) Blok operacyjny
Identificador internoZakres nr 2 - System ogrzewania pacjenta (materac)
LoteLOT-0020
TítuloZak 3 - Neuromonitoring do tarczycy
DescriçãoNeuromonitoring do tarczycy (do wymiany 1) Blok operacyjny
Identificador internoZakres nr 3 - Neuromonitoring do tarczycy (do wymiany 1) Blok operacyjny
Classificação principal (cpv): 33162100 Aparelhos para blocos operatórios
LoteLOT-0021
TítuloZak 4 - narzędzia chirurgiczne
DescriçãoZestawy (pakiety) narzędzi chirurgicznych Blok operacyjny
Identificador internoZakres nr 4 - Zestawy (pakiety) narzędzi chirurgicznych Blok operacyjny
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 45/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33190000 Razne medicinske naprave in proizvodi
Dodatna klasifikacija (cpv): 33162100 Naprave za operacijske dvorane, 33195000 Sistem za opazovanje pacientov
5. Sklop
Sklop: LOT-0015
Naslov: Zak 1 - Ssaki elektryczne
Notranji identifikator: Zakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Možnosti:
Sklop: LOT-0018
Sklop: LOT-0020
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33162100 Naprave za operacijske dvorane
Sklop: LOT-0021
Naslov: Zak 4 - narzędzia chirurgiczne