450142-2026 - Concurso
Polónia – Serviços de concepção de condutas de longa distância – Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę sieci ciepłowniczej pianobeton 2xDN80 przy ul. 19 Marca 1981r./ul. Parkowej oraz 2xDN80, 2xDN50 przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
TítuloOpracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę sieci ciepłowniczej pianobeton 2xDN80 przy ul. 19 Marca 1981r./ul. Parkowej oraz 2xDN80, 2xDN50 przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy
DescriçãoPrzedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę sieci ciepłowniczej pianobeton 2xDN80 przy ul. 19 Marca 1981r./ul. Parkowej oraz 2xDN80, 2xDN50 przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: 1) wykonanie spisu/zestawienia opracowań wchodzących w skład zestawu przekazywanej dokumentacji projektowej, 2) uzyskanie mapy do celów projektowych; wykonanie projektu budowlanego zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej), wraz ze wszelkimi uzgodnieniami i pozwoleniami (w tym akceptacja proponowanej trasy sieci i przyłączy oraz uzyskanie zgody właścicieli terenów na czasowe zajęcie podczas realizacji zadania, uzgodnienia ZUD) wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót. W przypadku działek, na których projektowana jest sieć oraz działek, na które wejście będzie niezbędne celem poprawnego prowadzenia robót budowlanych, projektant zobowiązany jest uzyskać oświadczenie właściciela, władającego o wyrażeniu zgody na czasowe zajęcie terenu. Ewentualna jednorazowa opłata, odszkodowanie itp. zostanie oszacowane przez Zamawiającego na podstawie materiału graficznego, szerokości pasa oraz pozostałymi współczynnikami jak też przyjętą wartością 1m2 gruntu. W sprawie zobowiązań finansowych i rzeczowych rozmowy i negocjacje prowadzić będzie przedstawiciel KPEC Sp. z o. o. 3) wykonanie projektu technicznego z obliczeniami (4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej), 4) wykonanie innych niezbędnych do realizacji opracowań, jak np., projekt organizacji ruchu, inwentaryzacja zieleni wraz z projektem nasadzeń zastępczych, projekt odbudowy nawierzchni, rozwiązania projektowe kolizji ciepłociągu z innym uzbrojeniem terenu (np. z siecią teletechniczną, energetyczną, wodociągową, gazową, z kablami sterowania ruchem ulicznym itp.) i z drogami itp., z uzgodnieniem ich w organach opiniujących (np. ZDMiKP, Policja, właściwy Wydział Urzędu Miasta) oraz z Odbiorcą – właścicielem/władającym terenem, na którym posadowiony jest podłączany obiekt - 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej, dołączone do projektu budowlanego w formie załączników, 5) Jeżeli wystąpi taka konieczność uzyskanie decyzji na wycinki drzew/krzewów. Wykonawca przygotuje wniosek o wycinkę drzew/krzewów wraz ze wszystkimi wymaganymi do niego załącznikami i przekaże Zamawiającemu w celu podpisania wniosku przez osoby upoważnione do reprezentowania KPEC Sp. z o.o. Dalsze procedowanie wniosku tj. ewentualne uzupełnienia, wyjaśnienia (za pośrednictwem Zamawiającego) należeć będą do Wykonawcy. 6) wykonanie zestawienia działek, przez które przebiega inwestycja wraz z podaniem ich właściciela, władającego, oraz podstawy do dysponowania - 1 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej, 7) wykonanie kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót - 1 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej, 8) wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - 1 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej, 9) wykonanie Zbiorczego Zestawienia Kosztów zadania inwestycyjnego obejmującego wszystkie koszty zadania inwestycyjnego - 1 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej na nośniku danych 10) prowadzenie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu – w tym 5 pobytów na budowie na wezwanie Zamawiającego. Wersja elektroniczna oznacza pliki w wersji edytowalnej - .dxf, .dwg, ath, word, excel itp. oraz z pliki w formacie pdf – skany z dokumentacji papierowej z podpisami projektantów i sprawdzających. Wszystkie pliki nieedytowalne winny być scalone i ich układ winien odpowiadać wersji papierowej dokumentacji. Nośnik danych winien być opisany pełną nazwą zadania, nazwą biura projektowego/nazwiskiem projektanta oraz datą sporządzenia. Projekt, wykonany przez uprawnionych projektantów oraz sprawdzającego, musi posiadać uzgodnienie KPEC Sp. z o.o. w Bydgoszczy potwierdzone pismem. Projekt musi odpowiadać wymogom obowiązującego Prawa Budowlanego oraz przepisom wykonawczym, które się z nim wiążą. Przedstawiony powyżej wykaz nie obejmuje swoim zakresem egzemplarzy, które należy przekazać do właściwych organów celem ich zaopiniowania, uzgodnienia czy też uzyskania decyzji administracyjnych. Przedmiotowy wykaz nie obejmuje również egzemplarzy dokumentów przekazanych do Zamawiającego celem ich zaopiniowania czy akceptacji. 11) Wykonawca nie może zawierać zobowiązań finansowych w imieniu Zamawiającego. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami technicznymi Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy do projektowania sieci ciepłowniczych (dostępne na stronie http://www.kpec.bydgoszcz.pl/strefa-inwestora) załącznik nr 6 do SWZ, zapisami SWZ oraz załącznikiem nr 1 do SWZ zawierającym warunki techniczne nr: EW/146/10/2025 z 07.04.2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Identificador internoOpracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę sieci ciepłowniczej pianobeton 2xDN80 przy ul. 19 Marca 1981r./ul. Parkowej oraz 2xDN80, 2xDN50 przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Principais características do processo1. Wykonawca składa ofertę oraz dokumenty, do których złożenia wraz z ofertą jest zobowiązany na mocy Ustawy PZP, za pośrednictwem „Formularza składania oferty” dostępnego na www.platformazakupowa.pl w miejscu publikacji ogłoszenia i dokumentacji przetargowej. 2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy złożyć w oryginale. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia skanu oferty. Zalecane jest ponumerowanie kartek oferty oraz podanie daty jej sporządzenia. 3. Do upływu terminu składania ofert Wykonawca winien złożyć podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym: a) wypełniony formularz oferty, przygotowany według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ, b) wypełnione oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP – JEDZ, przygotowane według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, c) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale IX SWZ pkt 4 ppkt 3), do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, d) pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych (CEIDG, KRS). 4. Wykonawcy zobowiązani są zapoznać się dokładnie z postanowieniami SWZ wraz z załącznikami i przygotować ofertę zgodnie z jej wymogami. Oferta musi odpowiadać treści niniejszej SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zaleca się, aby przy sporządzaniu oferty korzystać z wzorów przygotowanych przez Zamawiającego (dotyczy to formularza oferty czy wzorów oświadczeń). Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one być zgodne z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszym SWZ oraz zawierać wszystkie informacje określone w przygotowanych wzorach. 6. Oferta oraz dokumenty składane wraz z ofertą muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców. Wszelkie czynności Wykonawcy związane ze złożeniem wymaganych dokumentów, w tym m.in. składanie oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy czy poświadczanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem, muszą być dokonywane przez osobę(y) reprezentujące Wykonawcę zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze. 7. Jeżeli osoba(y) podpisująca(y) ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 8. W przypadku oferty składanej wspólnie przez Wykonawców, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (pożądanym jest załączenie również stosownej umowy). Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi. 9. Wykonawcy ponoszą wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyników postępowania przetargowego. Koszty opracowania i złożenia oferty oraz uczestnictwa w przetargu obciążają wyłącznie Wykonawcę. 10. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 11. Z uwagi na to, że złożona oferta zostaje zaszyfrowana, nie ma możliwości zmiany oferty poprzez jej edycję, a wyłącznie poprzez wycofanie oferty i złożenie nowej za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. Złożenie nowej oferty w miejsce wycofanej należy wykonać przed upływem terminu składania ofert. 12. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert określonym w niniejszej SWZ wycofać ofertę za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. W przypadku rezygnacji Wykonawcy z udziału w postepowaniu przed upływem terminu składania ofert, wraz z wycofaniem oferty Wykonawca winien złożyć wniosek o zwrot wniesionego wadium. Zamawiający zwróci wadium w terminie wskazanym w Rozdziale XII SWZ, pkt 10 ppkt a). 13. Informacje wymagane od Wykonawców niniejszą SWZ, a stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, spełniające przesłanki określone w art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać załączone w osobnym miejscu w „Formularzu składania ofert” przeznaczonym na zamieszczenie tajemnicy przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby każdy dokument zawierający tajemnicę przedsiębiorstwa, został zamieszczony w odrębnym pliku. Wykonawca zastrzegając tajemnicę przedsiębiorstwa zobowiązany jest dołączyć do oferty uzasadnienie odnośnie do charakteru zastrzeżonych w niej informacji podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Uzasadnienie ma na celu udowodnienie spełnienia przesłanek określonych w przywołanym powyżej przepisie. Zaleca się, aby uzasadnienie, o którym mowa powyżej było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie pozostałym uczestnikom postępowania. Wykonawca nie może zastrzec informacji podawanych przy otwarciu ofert. Brak zastrzeżenia oznaczać będzie, że wszelkie złożone przez Wykonawcę informacje są jawne i mogą być udostępniane. Szczegółowy opis procedury znajduje się w SWZ.
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 71322200 Serviços de concepção de condutas de longa distância
Classificação adicional (cpv): 71321200 Serviços de concepção de sistemas de aquecimento
5. Lote
LoteLOT-0001
450142-2026 - Procedură concurențială
Polonia – Servicii de proiectare a conductelor – Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę sieci ciepłowniczej pianobeton 2xDN80 przy ul. 19 Marca 1981r./ul. Parkowej oraz 2xDN80, 2xDN50 przy ul. Gdańskiej 20 w Bydgoszczy
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 71322200 Servicii de proiectare a conductelor
Clasificare suplimentară (cpv): 71321200 Servicii de proiectare a sistemelor de încălzire
5. Lot
LotLOT-0001