167404-2023 - RezultatRomânia-Tulcea: Spectrometre
Anunț de atribuire a contractului
Bunuri
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1.
Obiectul achiziţiei
II.1.1.
Titlu
Achizitie de Echipamente în cadrul proiectului ,,Masuri pentru asigurarea unui statut favorabil de protecţie şi conservare a habitatelor şi a speciilor periclitate din RBDD în context internaţional, Cod SMIS 123621
Număr de referinţă: 3722040/2022/8
II.1.2.
Cod CPV principal
38433000 Spectrometre
II.1.4.
Descriere succintă
Procurare Echipamente pentru Evaluarea diversităţii genetice la speciile sălbatice periclitate din cadrul R.B.D.D: Echipamente laborator Biologie moleculara, Echipamente ultracongelare, refrigerare probe, Echipamente electrice, Echipamente outdoor si Echipament pescuit stiintific.
Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: cu 12 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 6-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
II.2.
Descriere
II.2.1.
Echipament pescuit stiintific
Lot nr.: 5
II.2.2.
Cod(uri) CPV suplimentar(e)
39541200 Plase textile, 39561200 Ţesături din plasă
II.2.4.
Descrierea achiziţiei publice
Achiziţia echipamente - Cadru metalic cu plasa 1 buc
Echipamente electrice
Lot nr.: 3
31122000 Generatoare electrice
Achizitie Echipamente electrice- Generator electric - 5500KW 1
Echipamente outdoor
Lot nr.: 4
38632000 Ochelari de vedere nocturnă, 18931100 Rucsacuri
Achizitie Echipamente outdoor:
Echipament vedere nocturna 1
Rucsac de sampling 5
Echipamente laborator Biologie moleculara
Lot nr.: 1
38433000 Spectrometre, 33793000 Sticlărie pentru laborator, 38311100 Balanţe analitice electronice, 38437000 Pipete de laborator şi accesorii, 39141500 Hote de aspirare, 39181000 Mese de lucru de laborator, 42122400 Pompe centrifuge şi elevatoare de lichide, 42912000 Utilaje şi aparate de filtrare sau de purificare a lichidelor, 48329000 Sistem de prelucrare a imaginilor şi de arhivare
Achizitie Echipamente laborator Biologie moleculara:
Sistem fotodocumentare geluri UVP 1;
Sistem automat de purificare acizi nucleici cu cuantificare integrata a produşilor de purificare 1;
Centrifuga cu racire - domeniul de temperatura de operare -20°C / +40 1;
Hota biologica 1;
Spectrofotometru , lungime de unda 190 nm – 1100 nm, reglabila in incremente de 1 nm /0.5nm 1;
instrument de agitare a probelor (standard 24x2ml + 2 extra rotoare) 1;
Pipeta multicanal - 8-canale, 2-20 ul 4;
Pipeta multicanal - 8-canale, 20-200 ul 4;
Balanta analitica 1;
Masa de laborator 1;
Echipamente ultracongelare, refrigerare probe
Lot nr.: 2
42513000 Echipamente de refrigerare şi de congelare, 32342400 Dispozitive acustice, 33696500 Reactivi de laborator
Achizitie Echipamente ultracongelare, refrigerare probe:
Ultra congelatoare de -86, 682litri / 500cutii 2inchi Seria TSX 2;
Sistem back up cu CO2 (de sine stătător); menţine temperatura pana la -67oC prin injectare de CO2 2 2;
Combina frigorifica 1;
Ladă frigorifica mobila 1;
Kit rack-uri si cutii cu 100 de locuri pentru fiole de 1.5-2 ml. 8;
Manusi de Protectie (Cryo) Medium 5 5;
Tub criogen de expulzare 2,0mL, pungi sterile, 10x100 buc. 84;
UPS monofazat autonomie 15min la 50% sarcina. 10KVA. 9KW 2;
Acces securizat cu card magnetic (include 5buc) 2.