417781-2022 - RezultatRomânia-Tulcea: Articole de pescuit
Anunț de atribuire a contractului
Bunuri
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1.
Obiectul achiziţiei
II.1.1.
Titlu
Echipamente de complexitate redusă pentru întărirea capacității administrative- Echipamente de pescuit ”Revizuirea Planului de Management și a Regulamentului RBDD- ”, cod SMIS 123322
Număr de referinţă: 3722040/2020/5.b.1
II.1.2.
Cod CPV principal
37413100 Articole de pescuit
II.1.4.
Descriere succintă
Procurare: unelte mici de pescuit, aparat pescuit electric, fileu ihtioplactom, flowmeter, navod de plaja, setci nordice si vintire.
II.1.6.
Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
II.2.
Descriere
II.2.1.
Echipamente de pescuit incluzînd: unelte mici de pescuit, năvod de plajă, setci nordice, vintire
Lot nr.: 1
II.2.2.
Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4.
Descrierea achiziţiei publice
- Prostovol – 3 bucati (fir textil pescăresc, mărimea ochiului plasei a=10 mm, diametru prostovolului d=2 m, șfoară 10 m)
- Napatca – 2 bucati (3x3 m, fir textil pescăresc, mărime ochi plasă a=10 mm, cu strajă (sfoara pe margine), cu cruce de fier și băț)
- Minciog 2 bucăți (fir textil pescăresc, mărimea ochiului plasei a=10mm, mâner rezistent l=1,6-2 m, deschidere 0,6 m
- Bongo net pentru capturarea larvelor de peşti, cu deschiderea cercului de 0,5 m, iar latura plasei cu mărimea ochiului plasei de 0,5 mm (500 microni)- 2 buc
- Colector tub plastic cu orificii de 1 cm in diametru doar pe o parte.
- Fir textil pescăresc- 1 buc
- o setcă are 12 panouri de plasă de câte 2,5 m lungime fiecare panou, fără sirec. In total setca va avea 30 m lungime, culoarea plasei mov - 10 buc
- 12 panouri de plasă cu ochiuri diferite de la 6 mm la 55 mm, randomizat aranjate (45, 20, 6, 10, 55, 8, 12, 24, 15, 6, 35, 30), confecționate din fire textile foarte subțiri multimonofilare / trifilare.
- capturează toate speciile și mărimile de pești
- Capcane pentru pescuit pasiv - 7 buc
- Deschiderea cercului de 0.5 m si plasa cu marimea ochiului de 45 mm
- Cerc vintir din plastic
Fileu ihtioplancton
Lot nr.: 3
- Bongo net pentru capturarea larvelor de peşti, cu deschiderea cercului de 0,5 m, iar latura plasei cu mărimea ochiului plasei de 0,5 mm (500 microni)
Flowmeter
Lot nr.: 4
-fluometru de măsurat debitul apei
Aparat de pescuit electric
Lot nr.: 2
Aparat de pescuit - 1 buc