Glavna koda CPV 64200000 Telekomunikacijske storitve
II.1.4.
Kratek opis
Dinamični nabavni sistem za nakup in najem optičnih vlaken
Predmet javnega naročanja je nakup, najem ter nakup neodtujljive pravice do uporabe (IRU*) neosvetljenih optičnih vlaken za potrebe dostopovnega in hrbteničnega omrežja ARNES, kot je opisano v specifikacijah.
*Indefeasible right of use (neodtujljiva /nepreklicna/ pravica uporabe)
II.1.5.
Ocenjena skupna vrednost Vrednost brez DDV: 45 822 664,34 EUR
II.1.6.
Informacije o sklopih Naročilo je razdeljeno na sklope: da
Ponudbe je treba predložiti zasamo en sklop
II.2.
Opis
II.2.1.
Naslov
Kategorija 1: Nakup optičnih vlaken
Št. sklopa: 1
II.2.2.
Dodatna(-e) koda(-e) CPV 32562000 Kabli iz optičnih vlaken, 32562200 Optični kabli za telekomunikacije, 50331000 Storitve popravila in vzdrževanja telekomunikacijskih vodov
II.2.4.
Opis javnega naročila
Ponudniki bodo vzpostavili dvovlakenske ali večvlakenske neosvetljene optične povezave z enorodnimi optičnimi vlakni z zaključkom na mikrolokaciji po navodilih naročnika. Ponudnik bo na delovanje povezav dal 25 letno garancijo po pogojih naročnika glede odzivnih časov. Ponudnik bo optična vlakna v njegovem ali ločenem optičnem kablu predal v lastništvo ter vzpostavil služnost na nepremičnini v korist Arnesa na vseh trasah optičnih vlaken. Optična vlakna morajo biti ob primopredaji naročniku vpisana v kataster gospodarske javne infrastrukture (GJI) do nivoja posameznega vlakna ali pa bo ponudnik podal dokazilo, da je ta postopek v izvajanju.
Kategorija 2: Najem optičnih vlaken
Št. sklopa: 2
Dodatna(-e) koda(-e) CPV 50331000 Storitve popravila in vzdrževanja telekomunikacijskih vodov, 64214400 Dajanje komunikacijskih zemeljskih vodov v najem
Cilj naročnika je vzpostavitev medsebojnih dvovlakenskih ali večvlakenskih neosvetljenih optičnih povezav med različnimi interesnimi lokacijami. Naročnik predvideva mesečni najem optičnih povezav z različno dobo najema z možnostjo vezave za obdobje najmanj treh let ali brez vezave.
Kategorija 3: Nakup neodtujljive pravice do uporabe (IRU) optičnih vlaken
Št. sklopa: 3
Cilj naročnika je vzpostavitev medkrajevnih dvovlakenskih ali večvlakenskih neosvetljenih optičnih povezav med lokacijami, katere bo naročnik navedel v nadaljnem postopku, za potrebe hrbteničnega omrežja ARNES. Način zagotovitve cilja je z nakupom neodtujljive pravice do uporabe (IRU*) neosvetljenih optičnih vlaken (za daljše obdobje - npr. 15 do 25 let).