222031-2026 - Javni razpis
Slovenija – Storitve izobraževanja in usposabljanja – IZVAJANJE AKTIVNOSTI ZA ZAPRTE OSEBE V OKVIRU PROJEKTA »RAZVOJ KOMPETENC ZAPRTIH OSEB«
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Naslov: IZVAJANJE AKTIVNOSTI ZA ZAPRTE OSEBE V OKVIRU PROJEKTA »RAZVOJ KOMPETENC ZAPRTIH OSEB«
Opis: Namen izvedbe javnega naročila je izbrati izvajalce delovno-terapevtskih delavnic in specialnih obravnav za zaprte osebe ter tečajev in postopkov preverjanja in potrjevanja NPK za osebe v priporu za naročnika Upravo Republike Slovenije za izvrševanje kazenskih sankcij na zgoraj navedeni lokaciji. Namen aktivnosti, ki so predmet okvirnega sporazuma, je omogočiti zaprtim osebam, da že med prestajanjem kazni dosežejo spremembe v stališčih in vedenju, da razvijejo socialne veščine, delovne in osebnostne kompetence in tako posledično izboljšajo svojo socialno vključenost, da se bodo lahko po prestani kazni lažje uveljavili v družbi, vstopili na trg dela in se zaposlili, izboljšali svojo socialno mrežo, se opolnomočili in izboljšali kvaliteto življenja.
Notranji identifikator: JN-71635
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 80000000 Storitve izobraževanja in usposabljanja
Dodatna klasifikacija (cpv): 80400000 Storitve izobraževanja odraslih in druge izobraževalne storitve, 80340000 Storitve posebnega izobraževanja, 80521000 Storitve, povezane s programi usposabljanja, 80531200 Storitve strokovnega usposabljanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: Tečaj finančnega opismenjevanja- ZPKZ Maribor
Opis: osnove finančne pismenosti (osnovni finančni koncepti), pravice in dolžnosti potrošnikov, kritično razmišljanje o finančnih informacijah in oglaševanju, davki, prispevki in poraba državnega proračuna, digitalna finančna vključenost in tveganja za goljufije, finančni produkti, razumevanje delovanja gospodarstva, vpliv posameznikovih finančnih odločitev na njegovo življenje, okolje in družbo.
Notranji identifikator: 419696
Sklop: LOT-0002
Naslov: Glasbena delavnica- ZPKZ Maribor
Opis: spoznavanje osnovnih glasbenih elementov in instrumentov, instrumentalne in vokalne vaje, glasbena improvizacija in ustvarjanje, skupinsko ustvarjanje glasbene kompozicije, skupinsko izvajanje naučenih skladb.
Notranji identifikator: 419744
Sklop: LOT-0003
Naslov: Knjižno-potopisna delavnica- ZPKZ Maribor
Opis: osnove bralne pismenosti in kreativnega pisanja, spoznavanje različnih literarnih žanrov, kako analizirati in ovrednotiti besedilo, spoznavanje potopisov, pisanje in predstavitve potopisov, različne tehnike pisanja.
Notranji identifikator: 419745
Sklop: LOT-0004
Naslov: Zdravstveno-vzgojna delavnica- ZPKZ Maribor
Opis: osnove zdravega načina življenja, pomen pozitivnih vsakodnevnih navad, higiena in preventiva, nalezljive bolezni, pomen cepljenja, duševno zdravje in strategije za obladovanje stresa, tehnike sproščanja, meditacija, čuječnost, tvegana vedenja.
Notranji identifikator: 419746
Sklop: LOT-0005
Naslov: Delavnica CPP- ZPKZ Maribor
Opis: osnovni prometni predpisi, pravice in obveznosti pešcev, kolesarjev, motoristov in voznikov, prometni znaki in signalizacija, varnost v prometu, praktične vaje in interaktivne aktivnosti.
Notranji identifikator: 419747
Sklop: LOT-0006
Naslov: Delavnica prve pomoči- ZPKZ Maribor
Opis: pomen prve pomoči in pravni okvir, temeljna pravila prve pomoči, oživljanje in uporaba AED, osnovna oskrba poškodb in nezavesti, posebne situacije (zadušitev in tujek v dihalnih poteh, reakcije na alergije in pike, nujna stanja, zastrupitve), praktične vaje in simulacije.
Notranji identifikator: 419748
Sklop: LOT-0007
Naslov: Glasbena delavnica- ZPKZ Dob pri Mirni
Notranji identifikator: 419749
Sklop: LOT-0008
Naslov: Terapevtska delavnica z živalmi- ZPKZ Dob pri Mirni
Opis: spoznavanje živali, zaupanje in komunikacja, čustvena regulacija in sproščanje, odgovornost in skrb, sodelovanje v skupini.
Notranji identifikator: 419752
Sklop: LOT-0009
Naslov: Glasbena delavnica- PD Radeče
Notranji identifikator: 419753
Sklop: LOT-0010
Naslov: Delavnica izkustvene pedagogike- PD Radeče
Opis: Program temelji na metodah izkustvenega učenja, kjer se udeleženci preko telesnih, socialnih in ustvarjalnih aktivnosti učijo o sebi, drugih in okolju in lahko vsebuje doživljajsko, gozdno, cirkuško, plesno ali gledališko pedagogiko.
Notranji identifikator: 419754
Sklop: LOT-0011
Naslov: Računalniško opismenjevanje- PD Radeče
Opis: spoznavanje osnov uporabe računalnika, osnovni deli računalnika, operacijskega sistema in osnovnih digitalnih orodij, delo z mapami in datotekami, osnovne nastavitve, osnovni pisarniški programi (word, excel, powerpoint), internet in varna raba, elektronska pošta in komunikacija, osnove digitalne identitete in zasebnosti.
Notranji identifikator: 419755
Sklop: LOT-0012
Naslov: Bralna pismenost- PD Radeče
Opis: branje in razumevanje besedil, kako poiskati glavne informacije v besedilu, povezovanje branja z vsakdanjim življenjem in lastnimi izkušnjami, razvoj besednega zaklada, kritično branje, ustvarjalno izražanje.
Notranji identifikator: 419756
Sklop: LOT-0013
Naslov: Delavnica prve pomoči- PD Radeče
Notranji identifikator: 419757
Sklop: LOT-0014
Naslov: Delavnica CPP- PD Radeče
Notranji identifikator: 419758
Sklop: LOT-0015
Naslov: Športna delavnica- ZPKZ Ig
Opis: spodbujanje gibanja, razvijanje motoričnih sposobnosti, timskega duha in zdravega življenjskega sloga, dinamično ogrevanje, vaje za koordinacijo, preproste vadbene naloge, varna vadba, spoznavanje različnih športov, timske igre in sodelovanje, raztezne vaje, pomen redne telesne aktivnosti in zdravega načina življenja.
Notranji identifikator: 419759
Sklop: LOT-0016
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: zeliščarstvo in vrtnarjenje- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje osnov zeliščarstva in vrtnarstva, spoznavanje orodij in pripomočkov, priprava zemlje, spoznavanje najpogostejših zdravilnih in kulinaričnih zelišč, osnove nabiranja in shranjevanja, predelava zelišč, ustvarjalni izdelki iz zelišč.
Notranji identifikator: 419760
Sklop: LOT-0017
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: poslikava izdelkov- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje osnovnih slikarskih in dekorativnih tehnik, priprava različnih podlag za poslikavo, spoznavanje osnovnih pripomočkov in orodij, spoznavanje različnih tehnik, osnove oblikovanja in barvne teorije, izdelovanje unikatnih, ročno poslikanih izdelkov.
Notranji identifikator: 419761
Sklop: LOT-0018
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: izdelava različnih izdelkov- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje različnih tehnik ročnega ustvarjanja, orodij in pripomočkov, uporaba različnih materialov (papir, naravni materiali, tekstil, perle, kovinski deli, itn.), izdelava praktičnih in dekorativnih izdelkov za dom, darilo ali osebno rabo.
Notranji identifikator: 419762
Sklop: LOT-0019
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: risanje/slikanje- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje materialov in pripomočkov, risanje osnovnih oblik, senčenje, proporci in perspektiva, spoznavanje barvnega kroga in osnovnih kombinacij, različne slikarske/risarske tehnike, ustvarjanje manjših del.
Notranji identifikator: 419763
Sklop: LOT-0020
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: pletenje in kvačkanje- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje osnovnih tehnik pletenja in kvačkanja, spoznavanje materialov in orodij, osnove branja shem in vzorcev, izdelava preprostih izdelkov, kombiniranje tehnik.
Notranji identifikator: 419764
Sklop: LOT-0021
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: šivanje- ZPKZ Ig
Opis: spoznavanje materialov in pripomočkov, osnove ročnega šivanja, osnovni ročni šivi, spoznavanje različnih šivalnih strojev, osnovni strojni šivi, izdelava enostavnejših izdelkov.
Notranji identifikator: 419765
Sklop: LOT-0022
Naslov: Bralna pismenost- ZPKZ Ig
Notranji identifikator: 419766
Sklop: LOT-0023
Naslov: Matematična delavnica- ZPKZ Ig
Opis: osnovni koncepti in veščine, matematične strategije in logika, praktična uporaba matematike, kreativne matematične aktivnosti.
Notranji identifikator: 419767
Sklop: LOT-0024
Naslov: Glasbena delavnica- ZPKZ Ig
Notranji identifikator: 419768
Sklop: LOT-0025
Naslov: Tečaj integracije tujih zapornikov- ZPKZ Ig
Opis: uvod (latinična pisava, slovenska abeceda in števila), družina, dom, bivanje, ekonomika, delo in poklic, zdravje in socialna varnost, izobraževanje, okolje in prostor, javno življenje v Sloveniji, slovenska kultura, zgodovina, tradicija, slovenska družba in politična ureditev.
Notranji identifikator: 419770
Sklop: LOT-0026
Naslov: Jezikovni tečaj (slovenščina, angleščina)- ZPKZ Ig
Opis: besedišče, pisno, slušno in govorno sporazumevanje, osnove slovnice.
Notranji identifikator: 419771
Sklop: LOT-0027
Naslov: Tečaj finančnega opismenjevanja- ZPKZ Ig
Notranji identifikator: 419772
Sklop: LOT-0028
Naslov: Postopek preverjanja in potrjevanja NPK Pomočnik/pomočnica kuharja/kuharice- ZPKZ Ig
Opis: sodelovanje pri pripravi živil, poznavanje mehanske obdelave živil z uporabo ustreznih postopkov po navodilih nadrejenega, toplotna obdelava živila po navodilih nadrejenega z uporabo ustreznih postopkov, obdelava živila po navodilih nadrejenega z dopolnitvenimi kuharskimi postopki, priprava servirne posode in pripravljene jedi za izdelavo porcije, shranjevanje živila in neporabljene jedi, vzdrževanje higiene in urejenosti kuhinje.
Notranji identifikator: 419773
Sklop: LOT-0029
Naslov: Postopek preverjanja in potrjevanja NPK Tekstilni konfekcionar/tekstilna konfekcionarka- ZPKZ Ig
Opis: jemanje mer za enostavne tekstilne izdelke in izdelava krojev, krojenje enostavnih tekstilnih izdelkov, številčenje in kompletiranje, fiksiranje medvloge in lepljenje aplikacije, šivanje enostavnih tekstilnih izdelkov, medfazno in končno likanje enostavnih izdelkov ter pakiranje.
Notranji identifikator: 419774
Sklop: LOT-0030
Naslov: Postopek preverjanja in potrjevanja NPK Čistilec/čistilka prostorov- ZPKZ Ig
Opis: ročno čiščenje prostorov (uporaba ekoloških čistil), čiščenje okolice smetnjakov in dvorišča, poznavanje različnih materialov, čistil in premazov za čiščenje (uporaba ekoloških čistil), dezinfekcija, značilne poškodbe pri uporabi in vzdrževanju, izpolnjevanje kontrolne dokumentacije in sporočanje o stanju tehnične opreme.
Notranji identifikator: 419775
Sklop: LOT-0031
Naslov: Delavnica izdelave časopisa- ZPMZKZ Celje
Opis: spoznavanje osnov novinarstva, pomena časopisa, različnih novinarskih zvrsti, zbiranje in priprava vsebin (pisanje novic, člankov, intervjujev), osnove fotografij za časopis, urejanje besedil in slik, oblikovanje časopisa, izdelava časopisa.
Notranji identifikator: 419776
Sklop: LOT-0032
Naslov: Računalniško opismenjevanje- ZPMZKZ Celje
Notranji identifikator: 419777
Sklop: LOT-0033
Naslov: Delavnica CPP- ZPMZKZ Celje
Notranji identifikator: 419778
Sklop: LOT-0034
Naslov: Delavnica varnosti v prometu- ZPMZKZ Celje
Opis: Specialna preventivno-terapevtska delavnica, ki obsega naslednja področja: osebna motivacija, pravne in socialne posledice kaznivih dejanj v prometu, psihološki in vedenjski dejavniki tveganja, strategije za varno vedenje, razvijanje empatije in odgovornosti. SKLOP 35: Tečaj integracije tujih zapornikov- ZPMZKZ Celje
Notranji identifikator: 419779
Sklop: LOT-0035
Naslov: Tečaj integracije tujih zapornikov- ZPMZKZ Celje
Notranji identifikator: 419780
Sklop: LOT-0036
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: izdelava različnih izdelkov- ZPKZ Koper
Notranji identifikator: 419781
Sklop: LOT-0037
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: poslikava izdelkov-ZPKZ Koper
Notranji identifikator: 419782
Sklop: LOT-0038
Naslov: Čebelarska delavnica- ZPKZ Koper
Opis: pomen čebel za naravo in človeštvo, življenjski cikel čebel, prehrana in ekologija čebel, čebelarska oprema, varnostni ukrepi pri delu s čebelami, panj in osnovno razumevanje delovanja družine, praktično delo (postopki pregleda panja, prepoznavanje matice, ličink in satovja, pridobivanje medu, osnove izdelave voska in drugih čebeljih izdelkov), uporaba in predelava čebeljih izdelkov.
Notranji identifikator: 419783
Sklop: LOT-0039
Naslov: Delavnica ročnih spretnosti: izdelava različnih izdelkov- ZPKZ Ljubljana
Notranji identifikator: 419784
Sklop: LOT-0040
Naslov: Čebelarska delavnica- ZPKZ Ljubljana
Notranji identifikator: 419785