Predmet javnega naročila je računalniška oprema za prototipni HPC računalnik. Oprema bo nabavljena za potrebe prototipnega HPC računalnika. Vse skupaj bo postavljeno v zabojniški računalniški center.
II.1.5.
Ocenjena skupna vrednost Vrednost brez DDV: 1 462 000,00 EUR
II.1.6.
Informacije o sklopih Naročilo je razdeljeno na sklope: da
Ponudbe je treba predložiti zasamo en sklop
II.2.
Opis
II.2.1.
Naslov
Omrežna oprema
Št. sklopa: 1. sklop
II.2.2.
Dodatna(-e) koda(-e) CPV 32420000 Oprema za omrežje
II.2.4.
Opis javnega naročila
Omrežna oprema bo nabavljena za potrebe prototipnega HPC računalnika in bo sestavljena iz 3 omrežij in sicer omrežje Infiniband, omrežje 100Gb/s Ethernet za LAN/WAN in omrežje 1Gb/s Ethernet za upravljanje opreme (management).
Diskovne kapacitete
Št. sklopa: 2. sklop
Dodatna(-e) koda(-e) CPV 30233000 Pomnilni mediji in čitalniki
Diskovne kapacitete oz.strežniki s SSD diski so namenjeni za podatkovni prostor v HPC računalniku. Vsak strežnik bo vseboval večjo količino SSD diskov in skupaj bodo strežniki povezani v vzporedni datotečni sistem CEPH. Vsak strežnik imel vgrajeni 2 mrežni povezavi, ki omogočata povezavo tako na Ethernet, kot tudi na Infiniband omrežje.
GPU računska vozlišča so namenjena za analize z uporabo zelo zmogljivih grafičnih kartic, ki vsebujejo zelo veliko število procesorskih jeder.
Strežniki in računska vozlišča
Št. sklopa: 4. sklop
Dodatna(-e) koda(-e) CPV 30211100 Super računalnik
Splošno namenski strežniki so namenjeni za razporejanje opravil na HPC računalniku in delovanje različnih storitev. Preko teh strežnikov oz. njihovih storitev bo omogočen dostop do HPC računalnika.